miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Jednání s policisty a strážníky
Autor Zpráva
rodka
Člen
# Zasláno: 26 Pro 2010 14:06
Odpovědět 

Nevím jestli to sem někdo dával, ale nenašel jsem to. Když tak se omlouvám ;)

Docela zajímavá příručka v "srozumitelném" podání.

http://www.llp.cz/_files/file/publikace/LLP_manual _Policista_07-2_E-VERZE_FINAL.pdf

Admin
Administrátor
# Zasláno: 27 Pro 2010 10:46 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

http://www.straznici.com/forum/index.php?action=vt hread&forum=2&topic=479

http://www.straznici.com/download/

rodka
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2010 03:07
Odpovědět 

Jejej tak to se omlouvam mužete to smáznout :-)

usama
Člen
# Zasláno: 14 Led 2011 00:12
Odpovědět 

Ten manuál - čtvrtá věta manuálu, kapitola 1.1 (str. 14)

Stejně jako u přestupků a trestných činů, i v případě jiných správních deliktů lze stíhat jen takové jednání, které zákon označuje za jiný správní delikt.

Tak již za tuto odpověď u zkoušky na právech by kohokoliv jak Vopálka, tak Hendrych, neřku-li Millerová, by kohokoliv od zkoušky vyhodili přímo svinským krokem !!!

Dál to raději ani nemá smysl číst...

tix0575
Člen
# Zasláno: 14 Led 2011 08:08
Odpovědět 

usama: ...já bych to tak nezatracoval. Samozřejmě,že bych si to za učebnici práva nezvolil, ale pro obyčejného občana je to aspoň trochu srozumitelná literatura a může získat nějaké minimální právní povědomí. Je pravda, že autor tam má i nějaké ty mouchy :)

pepamechos
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2011 15:42
Odpovědět 

No myslím si,že to co dělá naše policie nemá obdoby. Setkal jsem se s arogancí i s pohodářema. Jen nechápu, proč kontrolují to, na co se třeba na slovensku vůbec nezaměřují. např.na rezervu a nebo dnes už na její náhradu. já sám mám rezervu v autě a kdybych měl plný kufr tak je pošlu do zadní části těla... jinak bych dal některé policii pravomoce jak v americe.... stačí se podívat na youtube.com a tam si zadat policejní honičky v americe. to je aspoň obrana proti zločinu. a co se týče zákonů, učebnic autoškoly já neřeším :D.... všechny zdravím

P.S. Mám v rodině policajta a nebýt jeho tak dnes asi už nemám řidičák. ptám se jej na věci, kterým nerozumím a on mě je dokáže vysvětlit líp jak nějaký psaný zákony a učebnice

Bren
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2013 07:35
Odpovědět 

To pepamechos: Tak popořádku, Pepíku. Že si myslíš je pěklná věc, ale myslet si znamená, Pepo, víš co. Policajti i strážníci jsou jenom lidi, tajkže se i nadále všude budeš setkávat jak s pohodářema, tak s arogantníma hlupákama, co si policejní práci pletou s pocitem nadřazenosti a moci nad prostými plebejci.
Já ti vysvětlím, proč se kontrolují rerezvy a podobně. Tvůj nadřízený tě vyšle ráno v půl osmé po seznámení se s pátráním, aktuálním stavem situace atd. ven s tím, že budeš od osmi do jedenácti stát na jednom konkrétním místě, stavět auta jedna za druhým jedno zda se řidič něčeho dopouští a musíš z té akce dotáhnout dejme tomu pět pokut. Oni si za tohle totiž rozdávají desetitisícové odměny, říká se tomu čárky. Ten ničema, co tě pak šikanuje, nedostane nic, jen neskončí šichtu do doby, než těch pět pokut má plus samozřejmě negativní hodnocení ze strany nadřízeného!
Zažil jsem a nejednou, že mi nadřízený vytýkal, že jsem kupříkladu řediteli jednoho ČSAD dal na přechodu pro chodce tuším že tři tisíce pokuty, když vjel ráno v půl osmé mezi přecházející děcka do školy na přechodu pro chodce s telefonem u ucha. Nadřízený mi řekl, proč si pořá dělám jen problémy, proč nedám deseti důchodcům po stovce za lékárničku, ti si stěžovat nebudou. Nejen tato úplná drobnost je denní realita u PČR od roku 1994 přibližně!
Tu rezervu prostě ukázat musíš, bohužel zákon 56 z roku 2001 to policii umožňuje. Policie může stavět jakékoliv auto s odůvodněním, že kontroluje technický stav.

Policie v Americe má daleko menší oprávnění než PČR co se týče použití zbraně. Policista v Americe nesmí střílet po ujíždějícím autě, pouze jestliže ji řidič ohrožuje střelnou zbraní, tady v případě nutné obrany. Věř tomu, že v Americe by jsi ještě policii provolával slávu poté, co by jsi napřed vystěhoval celé auto, ukázal celý šťastný rezervu a zase ji mohl schovat a auto si nastěhovat a konečně z kontroly odejet. Trochu si tudíž protiřečíš. Jestli nevíš, jak policie v Americe postupuje, tak ona řeže především ty, jimž se říká prvopachate,l tady ty, co něco udělali poprvé. Za světlo na kole basa, za překročení rychlosti basa - každý se po prvním postižení málem připodělá a přejde ho chuť si to zopakovat. U nás je policie ke všemu benevolentní, pachatelům rostou po každém styku s ní ramena o deset cenitmetrů :D a proto je tu takový binec.

Proč je policie benevolentní a jak pracuje, to je na dlouhé povídání, po kterém by jsi asi neusnul.

Takže Pepo, mysli na to, čemu rozumíš, to je na svoji práci. Tohle je podobné, jako by jsi chtěl ženské vykládat, jak to chodilo na vojně. Nechápala by naprosto nic, stejně jako nechápe obyčejný občan nic. To se musí jen zažít, pochopit se to vstkutku nedá. Policie pracuje systémem čáreček a cestou nejmenšího odporu, nějaké hledání objektivní pravdy se moc nenosí. Vedoucí chce svůj klid, aby si nikdo nestěžoval. Sejme se vždycky největší blbec, ten, co toho nejmíň ví a nejvíc nažvaní na místě. Stačí malá přitroublá poznámečka řidiče, aby policajt věděl, že tadyhle je cestička jak případ zdlouhavě nešetřit, nemít prošlý spis a potíže s vedením, ale zfouknout to rovnou na místě.

Lidi neznají zákon ani za třikrát podtrženou pětku, policajt který si službu lidem plete s posilováním vlastního ega a zákon aspoň trošku zná, si s nima kdykoliv vytře zadnici. Řidič kamionu, v hospodě frajer a tlučhuba jako bejk, přesně tak "právně sběhlý" jako řada lidí tady, si nechá vzít papíry za údajné nedání přednosti v jízdě:
Ako by povedal jeden slovenský komentátor: sralo sa to takto: kamioňák (profík, který by měl zákon o provozu znát) vyjížděl z vedlejší na hlavní směrem doprava na křižovatce, kde vlevo vidí skrz místní podmínky - zástavbu - na šedesát metrů. Kyž už byl i návěsem na hlavní, zleva přilítnul maník s osobákem samozřejmě nikým nezjišťovanou rychlostí. Když tento nízko letící střelec viděl kamion zavazet v jednom pruhu a věděl, že to ani neukecá ani už neubrzdí, strhnul to doleva do protisměru, tam ale jelo nákladní auto, tak honem zpátky do svého a bočně vrazil do zadku návěsu kamionu.
Vinu od "dvojky" ( SDN ) dopravky dostal kamioňák, protože srážka byla zboku!!!! To znamená, že podle nich nebyl ještě vyjetý zcela (prvotní stopy nehody byly až pět metrů za hranicí křižovatky - vně) na hlavní a tudíž prý nedal přednost. Že nebylo komu dát přednost, když tam ten osobák ani nebyl vidět, je nebralo. Kamioňák, chytrý jak rádio, "raději souhlasil", aby prej neměl problémy. No neměl je celý rok, došel o papíry, borka na sedadle spoujezdce toho osobáku se totiž zranila. Ve skutečnosti ten blbec kanioňák, profík každým coulem, ani netušil, že tahle situace není nedání přednosti § 23/1, ale rychlost § 18/1 od toho maníka v osobáku. Jel rychlostí, kdy nebyl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou viděl. A těch případů mám zažitých desítky, ne-li stovky.

Jakmile řidič v jím ani netušených podle něj jasných situacích pro něj plácne: "myslel jsem", "lekl jsem se" atd atd. je " jasný". Jen to ještě neví.

Nikdy nevypovídejte, když si nejste jistí, že to, co vám z huby vypadne, sedí jako prdel na hrncu. S nikým se na místě nedohadujte, mluvte co nejmíň. Sledujte, všímejte si, značte si poznámečky, foťte si situaci (ne lidi § 12 obč. zákoníku a průser), měřte, kreslete. Ale nežvaňte!!!! K protokolu o DN co máte v autě lepící pásku, zalepit hubu a zaměstnat se dokumentací na místě - kde jsou první střepy, kde je slunce, jaký je povrch vozovky, kde jsou domy, jaké domy, jaké je tam značení atd atd.

tix0575
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2013 08:49
Odpovědět 

Bren: naprostý souhlas se vším, jen ten důvod k zastavování vozidel pčr nemůže být prvotně zjišťování technického stavu, ale kontrola oprávněnosti k řízení mnotorových vozidel...že pak může následovat další kontrola vozidla a osob i věcí je nasnadě ;)
Ale to hodnocení vedoucích manažerů jsi vystihl skvěle :D

Bren
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2013 10:30
Odpovědět 

To Tix0575: Tak to je mi nějaká novinka. Jediným oprávněním policie zastavit jakékoliv vozidlo je totiž toto:

Zákon 56/2001 Sb. §. 36 odst. 5) Technický stav silničních vozidel v provozu na pozemních komunikacích je oprávněna v rámci dohledu na bezpečnost silničního provozu kontrolovat Policie České republiky podle zvláštního zákona.9)

§ 42 zákona 273/2008 Sb. o PČR nic o kontrole řidičského oprávnění řidiče neříká, jiný paragraf zákona o PČR zastavování vozidel neřeší.

§ 79 zákona 361/2000 Sb. řeší jen to, kdo je vozidla oprávněně zastavovat.

Nějak mi uniká, že bych měl kdy oprávnění zastavovat vozidla jen proto, abych se podíval, jestli má řidič řidičák. Taky jsem sedm let mimo, ale i tak. Kde to oprávnění, prosím tě, je? Díky.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři mínus tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás web forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci