miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Zakaz zastaveni, kamera
Autor Zpráva
Empulak
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2011 19:57
Odpovědět 

Zdravím,

Zhruba před měsícem jsem zadníma kolama zaparkoval u obrubníku který byl žlutě natřen, teda vzdáleně to připomíná žlutou barvu, ale to neřeším. Tak jsem lísteček zahodil a vyčkal na obsílku od MP abych se dostavit toho a toho dne k podání vysvětlení. A jelikož to je podruhé co s naší MP mám problémy tak bych se chtěl zeptat zda-li mi strážník při podávaní výpovědu musí ukázat nějaký spis o mně.

Obávám se totiž toho, že na to místo kde jsem stál míří pěkně kamera která je na budově O2, tak aby když to tam sepíšu mě nakonec neudělali na nějaké křívé výpovědi protože si vyžádali záznam z kamery.

A jsou mi povini tuto skutečnost oznámit nebo to můžou přejít a pak mi to až ukázat?

Díky

tix0575
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2011 21:20
Odpovědět 

Empulak: Pokud dostaneš předvolání, tak by tam mělo být uvedeno čeho se bude týkat tvoje výpověď a co si máš případně donést s sebou za doklady. Pokud se dostavíš, tak tě nejdříve poučí a seznámí tě s podstatou věci ke které máš vypovídat. Nejdříve řekneš co si myslíš, že by měl zapsat (pokud nevyužiješ svého práva nevypovídat) a pak ti může klást otázky na věci o kterých jsi nemluvil, nebo pro upřesnění situace. Pak ti to dá přečíst a podepsat. Nemusí ti ukazovat žádný spis (vše se dozvíš případně až u správního, kde budeš obviněn z přestupku a můžeš se seznámit se spisem. Jinak pachatel může lhát až se hory zelenají a to zcela legálně. Důkazní břemeno je na straně MP... ;)

Junior
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2011 09:03
Odpovědět 

tix0575
Jelikož mě čeká správní řízení tak bych využil dotazu Empulaka a přidal i svůj. Seznámit se spisem se mohu ještě před poučením, případně po poučení, ale před zahájením podání vysvětlení? A jak je to s pořízováním kopií spisu?

tix0575
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2011 14:18
Odpovědět 

Junior: poučení musí být před podáním vysvětlení a pokud jsi obviněným z přestupku tak se můžeš seznámit se spisem a činit si na vlastní náklady výpisky a kopie. A pok se můžeš rozhodnout jestli budeš vypovídat nebo ne...

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři plus tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás web forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci