miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Svobodova iluze
Autor Zpráva
tix0575
Člen
# Zasláno: 24 Led 2012 20:02
Odpovědět 


V Praze někoho políbila můza a zese vypotil pěkný blábol :) http://www.novinky.cz/domaci/257148-prazske-mestsk e-policisty-ma-nahradit-prvorepublikovy-cetnik.htm l Nepřeji si nic jiného, než aby MP v Praze týden neřešila dopravu a uvidíme ty zprávy na Nově :D

pan_x
Člen
# Zasláno: 24 Led 2012 22:30
Odpovědět 


Argumenty na podporu tvrzení, že jde o blábol by nebyly? Policista by měl být s to, zdůvodnit svůj postoj... Byť netuším, co je skutečnou příčinou právě probíhajícího zacílení pana Svobody na MP, každopádně s jím prezentovaným pohledem na danou problematiku bych se dokázal ztotožnit. Já bych byl ve svých přáních méně skromný a přál bych si, aby obecní policie celorepublikově, nejen ta pražská, neřešila dopravu, a to nejen týden, ale trvale. Netuším, co bychom pak měli vidět ve zprávách na Nově, snad jen stesky konšelů nad ztrátou dojné krávy. V městech, ve kterých se vyskytuji, jsem si nevšimnul, že by obecní policie jakýmkoliv způsobem přispívala k lepší organizaci či plynulosti dopravy.

Warlock
Člen
# Zasláno: 25 Led 2012 14:36
Odpovědět 


Vůbec bych se nebránil tomu, kdyby strážníkům byla odebrána možnost ukládat pokuty za přestupky v dopravě. Jestli by se dopravní situace zhoršila nedokáži posoudit, protože každé město má dopravu trochu odlišnou a ani nevím, co a jak se v různých městech řeší, přičemž kolik z toho zabere zmíněná doprava.

Pravdou je, že nejvíce tel. oznámení občanů, na které se následně nějak reaguje je z oblasti dopravy. Takže by strážníci pouze volajícímu sdělili, nechť své oznámení směřuje na Policii ČR. Myslím, že by strážníkům ubylo hodně starostí. Mohli by se tak v tu chvíli věnovat něčemu důležitějšímu. Otázkou zůstává, jestli v tu chvíli není pro občana důležité právě jeho oznámení. Pokud bychom přesměrovali všech oznámení z oblasti dopravy na Policii ČR, pak jen v našem městě by musela česká policie výrazně navýšit počty policistů v hlídkové službě, neboť stávající stav by znamenal jen dlouhé čekání na jejich příjezd. Vzhledem k tomu, že česká policie stále spíše snižuje stavy, pak bude policistů v ulicích, tedy k dispozici občanům stále méně. Že tento stav svým způsobem supluje MP je také pravdou a jestli je to dobře nebo špatně, nechť posoudí odborná veřejnost.

Bláboly primátora Svobody odkazující na četníka z první republiky neberu snad ani vážně.

Hezký den

Warlock

e policeman
Člen
# Zasláno: 25 Led 2012 17:38
Odpovědět 


tix0575
Blábol to je.Četnictvo bylo organizováno "polovojenským stylem".Takto reorganizovat MP by stálo mnoho peněz.
pan_x
"V městech, ve kterých se vyskytuji, jsem si nevšimnul, že by obecní policie jakýmkoliv způsobem přispívala k lepší organizaci či plynulosti dopravy."
To neznamená, že se tak neděje.Argument by nebyl? :-)
Warlock
Také bych byl raději "v terénu" než dokola řešil oznámení občanů o tom, že někdo někde "špatně parkuje".(zpravidla si tak občané řeší mindrák"když jsem platil pokutu já, ať ji platí každý") anebo vzájemné vztahy.

pan_x
Člen
# Zasláno: 25 Led 2012 23:55
Odpovědět 


e policeman: Dopravní zácpy se stále tvoří, parkovacích míst se stále nedostává, jedince tvořící chaos na silnicích stále nikdo nevymýtil. Měření rychlosti či rozdávání botiček obecní policií, a to leckdy sporné, nějakým způsobem přispěje ke zkrácení kolon, vzniku nových parkovacích míst nebo k prozření starců, aby nechali vozidlo či bicykl doma, když už nejsou s to, pohybovat se v provozu? Obávám se, že tyto a další problémy z oblasti dopravy obecní policie neřeší a ani není schopna je vyřešit. Naopak, často na těchto problémech parazituje - město ví o tristní situaci s parkováním na sídlištích, ale namísto řešení problému zřízením nových parkovacích míst posílá své strážníky rozdávat pokuty za špatné parkování, byť není jiného zbytí, kde zaparkovat.

Kdo vám brání být "v terénu"? Když už musí obecní policie existovat, měli by strážníci zvednout zadky z kanceláří a služebních vozidel a jít do ulic a parků a působit právě preventivně. Což znamená předcházet vzniku přestupků či trestných činů. Nestojím o to, aby vybírali do obecní pokladny pokuty za dopravní přestupky, o jejichž společenské nebezpečnosti lze pochybovat. Já chci, aby ve městě nebyl zničený mobiliář, v parku se nepovalovaly střepy z rozbitých lahví a exkrementy ze psů, z vozidel se neztrácely věci. K tomu strážník měřící rychlost, nasazující botičky či v kanceláři řešící agendu dopravních přestupků nikterak nepřispěje. A nepřispěje k tomu ani strážník projíždějící město ve služebním vozidle. Strážník má být na ulici, mít svůj rajón a tento trvale procházet.

Dovolím si jeden konkrétní příklad o efektivnosti strážníků obecní policie. S malou dcerou chodím do parku, dalo by se říci, že do centrálního městského parku. Že se tu a tam objeví rozbitá láhev je jev běžný, no jednoho dne se objevilo značné množství střepů přímo na hlavní komunikaci tohoto parku. Střepy tam ležely i následující den. I ten další. A další... Zmizely po více než týdnu. Městská policie nebyla schopna zabránit tomuto znečištění veřejného prostranství a městská policie ani nebyla schopna se postarat o odstranění tohoto znečištění. Předpokládám, že po hlavní komunikaci hlavního městského parku prochází pěší hlídka, tito strážníci - zaměstnanci města - by měli po zjištění znečištění střepy zajistit jejich úklid prostřednictvím Technických služeb - rovněž zaměstnanců města. Nic takového se ovšem nestalo. Jestli ovšem tudy ti strážníci vůbec procházeli...

tix0575
Člen
# Zasláno: 26 Led 2012 07:58
Odpovědět 


pan X: MP ze zákona se spolupodílí nad dohledem na dopravě a tedy řeší jenom úzce vymezenou část přestupků v dopravě. Pokud by nedělala ani to, tak si dovolím tvrdit, že doprava se značně ztíží, neboť PČR na to nemá nejen síly, ale hlavně prostředky vše udržet v chodu. Malý příklad: dojde k dopravní nehodě a jelikož "nehodáři" dojedou tak za 2 hod, budou se tam řidiči plácat bez pomoci a doprava bude houstnout a houstnout. Kdyby nehrozil odtah vozidel na sídlišti, tak by TS nemohly ani uklidit technikou chodníky a lidi by se brodili sněhem, kdybychom neupozorňovali špatně parkující řidiče, že nemohou stát na komunikaci, tak některé oblasti by zůstaly odříznuty v zimě od civilizace, protože první pražák co přijede na chalupu si nechá zapadat auto a že nemůže projet pluh ho začne zajímat v neděli odpoledne až se začne vztekat, že silnice jsou nesjízdné..když starosta požadoval, aby PČR měřila v obci rychlost 2x týdně aspoň 2 hod, tak byl odmítnut, že na to nemají lidi....a mnoho dalších ti mohu uvést.

e policeman
Člen
# Zasláno: 26 Led 2012 08:44
Odpovědět 


pan_x
"Když už musí obecní policie existovat, měli by strážníci zvednout zadky z kanceláří a služebních vozidel a jít do ulic a parků a působit právě preventivně."
Popravdě já žádnou kancelář nemám a mít nebudu :-) jsme malé město.V terénu jsem průběžně a botičku(to opakuji asi podesáté) jsem nepoužil několik mnoho měsíců.Jsme malé město.Vaše nářky nelze zobecnit.Nebo ano?Je to tady pořád dokola.
A ještě jedna věc, MP "nemusí" existovat.Je, ale být jistě nemusí.
Hezký den.

Warlock
Člen
# Zasláno: 26 Led 2012 14:36
Odpovědět 


Jenom na upřesněnou. Strážníci nikdy nebudou veřejně chváleni za ukládání pokut. A je fakt jedno, za jaké přestupky, jestli to bylo nebo nebylo důležité. Ono jednomu vadí více to a druhému zase ono. Ten, co nemá místo k parkování před domem a parkuje "všelijak" si stěžuje na hovna od psů, pejskař na blbě parkující auta, matky na málo místa pro kočárky, pejskaři na zákaz volného pohybu psů, maminy na volně pobíhající psy, chodci na mizerný stav chodníků, rychle jezdící auta, na nemožnost přejít klidně přes přechod pro chodce, řidiči na chodce co chodí na červenou ...... Ti co chtějí v noci spát si stěžují na ty, co spát nechtějí, soused na souseda, manželka na muže a v neposlední řadě i rodiče na svoje děti.

Jsme národem vychcánků, Švejků, neustálých stěžovatelů a bonzáků. Já ne, to On a když Já, tak proč né On.

Jen na závěr. Stále se hovoří a píše o tom, že by měli strážníci být v ulicích a ne někde v kanclu. Ono, někdo tu práci v kanclu udělat musí, kdo tomu nerozumí, nepochopí. Přesto nesedí na 50 strážníků dalších 50 v kanclu, ale zhruba 2. Připočtěte k tomu 4 jako stálou službu (někdo ty telefony zvedat musí). A k tomu neuklizenému nepořádku někde v parku. Až budou všechna města mít své vlastní technické služby, pak zajistit úklid bude možná rychlejší. Za stavu, kdy zavoláte na TS, aby "prosím" uklidily TO a TO a dostanete odpověď - "ano, není problém, prostřednictvím magistrátu, odboru toho a toho nám zašlete objednávku, uděláme pak pak cenový odhad a pokud se na ceně dohodneme, pak to i uklidíme a následně vyúčtujeme městu", se prostě rychle reagovat nedá. Společnosti jako TS dnes totiž patří do soukromých rukou.

Vážně mi nevadí kritika, která je oprávněná a opodstatněná. Vede totiž zpravidla ke zlepšení práce.

Hezký den

Warlock

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři děleno tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás online community software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci