miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Ochranky
Autor Zpráva
dax
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2012 00:05


Určitě to znáte sami,některé ochranky se chovají jak ho.....,nakonec v nich pracuje řada fašistů,příznivcl trestu smrti a podobných lidí,ale k věci.Pokud ochranka provádí preventivní kontroly tašky za kasou a ten člověk tam má náhou věc,která se u nich prodává(třeba papírové kapesníky),tak může ochranka toho člověka nařknout z krádeže?Pochopitelně,že nemam na mysli přímo situaci,kdy toho člověka vidí jak tu věc krade,nebo je na to kamerový záznam.Jedná se opravdu pouze o situaci,že má ten člověk v tašce zboží,které se u nich prodává,ale nikdo ho nepřishl u krádeže......

tix0575
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2012 08:13


dax: ochranka žádné preventivní kontroly dělat nemůže a nesmí!! To nakonec nemůže dělat ani strážník, ani policista! Je tedyna tobě když tě slušně požádají o nahlédnutí do tvé tašky, zda jim to umožníš, nebo ne. Pokud mají důvodné podezření, že jsi něco odcizil, tak mají právo tě vyzvat, aby jsi setrval na místě do příchodu pčr a v případě pokusu o útěk i omezit na osobní svobodě dle § 76 trestního řádu a předat tě s důkazy pčr. Ta pak ti může udělat bezpečnostní prohlídku a v rámci pátrání po odcizených věcech pak prohlížet věci. Pak je na straně poškozeného a pčr ti prokázat, že jsi tu konkrétní věc odcizil.

dax
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2012 09:34


Některé to obchody to bohužel opravdu dělaj(platí ochranky podle záchytů)í,já si tomdle případě myslím krádež prostě nepodepsat (teda pokud k tomu člověka nedonutí násilím a i to se někdy děje) a nechat rozhodnutí na správním orgánu,což může člověk udělat i v případě,že mu tu krádež prokážou,ale tam je pak rozhodnutí správního orgánu jasné....Obecně si ale myslím,že řada policistů je bohužel někdy na straně ochranek a to i když jednají nezákoně.To se děje zase například v případech opakovaných krádeží u některých osob.I kdyby jim kradl někdo po sté,tak s ním musej jednat slušně.

Toto téma je uzavřeno. Nemůžete zaslat odpověď.
 

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci