miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / OFFTOPIC / Sviceni pres den - Rakousko
Autor Zpráva
Marsias
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2007 22:16
Odpovědět 

Dobry den,v novinach jsem se docetl,ze Rakousko chysta zmenu sil.zakona - zruseni celodeniho sviceni.Podle "Rakouskych expertu" je to k hov*u (jednoduse receno),pocet mrtvych narusta a ne klesa vlivem sviceni.Rad bych znal nazory mistnich "policajtu" co si o tom mysli.A jestli uznavaji za spravne a logicke pokutovat (a odebirat body) obcanum,kteri v letnich slunnych dnech v napr.14h odpoledne zapomenout roznout svetla.Kdyz soudruzi Bambas a Simonovsky si brali priklad z Rakouska tak by CR mela taky zrusit tento celodeni nesmysl ne?

alik
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2007 22:24
Odpovědět 

Marsias: Nejsem policajt ani strážník, ale přesto všechno považuji celodenní svícení za dobrou, užitečnou a důležitou věc. Na cestách strávím spoustu času a svítící auto je lépe vidět, obzvláště v místech kde se slunečno střídá se stínem.
Jen si myslím, že ten bodík je za tento přestupek už zbytečný, podle mě by to napravilo pár stovek pokuty na místě a jedem dál.
Často jezdím i přes Slovensko, kde se svítit nemusí, a nejsem z toho nadšený. Možná už jsem si zvykl na světla. Mimochodem, já jsem vždy svítil ještě před platností nového silničního zákona.

Marsias
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2007 22:48
Odpovědět 

Ja to povazuji za nesmysl,pres zimu bych to jeste chapal,porad je tak jaksi "šero",ale v lete?To je kravina,jezdim taky dost a na statnich rovnych silnicich je to zbytecnost.Stridani svetla se stinem to mate pravdu,ale kolik je takovych mist?To me pripomina,ze timto obhajoval BESIP denni sviceni (auto projizdejici po silnici v lese).kdyz jeste celodenni sviceni nebylo tak jsem v "lesich" svetla roznul aby me bylo lepe videt,ale jak jsem z lesa vyjel,svetla jsem vypnul!

volkswagen
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2007 11:33
Odpovědět 

Marsaias:

Objektivně je auto s rozsvícenými reflektory vidět lépe v zimě i v létě. Tetelení vzduchu nad ropálenou silnicí ti auto v protisměru spolehlivě schová. Stříbrná auta jsou sama o sobě blbě vidět pořád.

Místa kde se střídá světlo/stín jsou u nás prakticky všude.... Respektive mě krom dálnic nenapadá silnice která by nějaký větší kus nevedla lesem nebo alespoň alejí.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 14 Srp 2007 09:41
Odpovědět 

Marsias: co Vám tak vadí na celodenním svícení?

Matej
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2007 17:02
Odpovědět 

Vazeni,

kdyz jsem zacinal na S120, svitil jsem i kdyz nebyly zhorsene podminky. Jednoduse jsem se bal a chtel jsem za kazdou cenu umocnit zname pravidlo "videt a byt viden"

Dnes po nekolika stovkach tisic KM tak jednoznacny nazor nemam. Hlavne pod dojmy jak se jezdi na zapad od nasich hranic. Jednoduse receno, za volat patri koncentrace a zdravy rozum, to je jedina zaruka bezpecne jizdy. Pochopitelne, existuji vyjimky - jako napr. motocykly - u nich se tezko odhaduje, tam je sviceni urcite v kazdem pripade nutne (a na dalnici bych se nebal prikazat dalkova svetla - jak jsem je i ja pouzival).

Dnes, popskakujice v novejsi skodovence v kolonach pouzivam casto kombinaci mlhovky / parkovacky, ano setrim vlakna hlavnich svetel na dobu kdy budou nebytne nutna - v noci. I presto si mysli, ze na 100% splnuji pravidlo videt a byt viden, ba co vic, vytrhavam z letargie prodijedouci ridice - at uz v tom pozitivnim ci negativnim smyslu :)

Jednoduse receno, povazuji celodenni sviceni za zbytecne. Jedna se o zkratkovite alibisticke reseni krize neodpovedneho rizikoveho chovani na silnici. Ano, existuji momenty, kdy muze zachranit zivot, na druhou stranu, pokud nejsou svetlomety dostatecne chlazeny a v noci potkavate nadprumer jednookych, muze i toto ohrozit zivoty.

Zvlaste na silnici pak plati ze je nutne se prizpusobit nejslabsim clankum retezu - neosvetlenym chodcum, cyklistum a zviratum.

Ano, svitit pres den sice "nic nestoji", ale bohuzel to take "nic neresi".

Matej

Marsias
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2007 21:17
Odpovědět 

To Admin: spis mi vadi to,ze kdyz nahodou zapomenu a policajt me vyhmatne tak je za to trest pomalu horsi jak za vrazdu.:-)))
To Matej: "na dalnici bych se nebal prikazat dalkova svetla - jak jsem je i ja pouzival" Neurazte se,ale pokud jste tohle delal,tak jste debil,protoze oslnujete ridice!Jak svicenim do zpetneho zrcatka,nebo pri ceste po statni silnici vozidla v protismeru.Neni vam treba divny ze na vas ridici blikali?A dale: "pouzivam casto kombinaci mlhovky / parkovacky" plati to same,svitite mlhovkama a vypadate jak vanocni stromecek,krom toho mlhovky sviti "pod kola" do velmi male vzdalenosti,takze v tomto pripade je pouzivani zcela zbytecne!

Admin
Administrátor
# Zasláno: 15 Srp 2007 09:18
Odpovědět 

Marsias: nevíme, jaké máte vozidlo, ale u většiny nových lze nastavit automatické rozsvěcení světel, případně za zanedbatelnou částku tento modul dokoupit (například zde)

niaz8085
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2020 08:14
Odpovědět 

آگهی رایگان تکرو
تبادل لینک
ضایعات کارتن
خرید آپارتمان استانبول
تجهیزات پزشکی تهران
فروشگاه مواد شیمیایی
قیمت ضایعات
تور آنتالیا ارزان
مهاجرت
مهاجرت اروپا
سایت تبلیغات رایگان
آگهی رایگان ایستگاه

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je jedna krát dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board script miniBB™ © 2001-2020, Strážníci