miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / OFFTOPIC / Alkohol za volantem
Autor Zpráva
Jirka
Člen
# Zasláno: 6 Zář 2007 16:26
Odpovědět 

Dobry den.
Byl jsem zastaven hlidkou policie a po dechove skousce se ukazalo ze mam 1,65 promile alkoholu, k zadne skode nebo zraneni nedoslo,byl jsem odvezen na oddleleni a pak do nemocnice na krev,bylo mi receno ze musim, kde bylo zjisteno 1,15 promile. Bylo mi receno ze vse nad jednu promili spada pod trestni cin. Nikdy drive jsem pod vlivem alkoholu zastaven nebyl ani nikdy souzen nebo stihan. Chtel bych se zeptat jaky postih nebo trest me muze cekat a jake kroky bych mel podniknout pro vyrizeni cele veci?

Predem dekuji za odpoved.

e policeman
Člen
# Zasláno: 6 Zář 2007 17:16
Odpovědět 

Jirka
Jestli se nepletu,lze Vaše jednání označit jako trestný čin podle § 201, bod c) ,trestního zákona,tedy "Ohrožení pod vlivem návykové látky".Hrozí Vám trest dnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz činnosti nebo peněžitý trest.

A jaké kroky učinit?Hlavně nepít když řídím nebo neřídit když jsem pil.S alkoholem v krvi nemáte na silnici co dělat !!!!

Věřím,že v tomto se shodnu s adminem,pepkem i ostatními...

Hezký den

Admin
Administrátor
# Zasláno: 6 Zář 2007 18:33
Odpovědět 

e policeman: v poslední větě se opravdu nemýlíte.

pepek
Člen
# Zasláno: 6 Zář 2007 18:47
Odpovědět 

Pokud ale budete mít mezi známými "správného" státního zástupce, tak za pomoci příslušného obolusu vloženého do obálky (či obdobné kompenzace) dosáhnete podmíněného zastavení tr. stíhání.
btw. Tímto nechci říci, že s alkoholem za volantem souhlasím, ale jen že náš právní (ne)řád umožňuje i takovéto věci. V minulých dnech se takto ČMFS postaral o jednoho chlastajícího čutálistu.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 6 Zář 2007 21:48
Odpovědět 

Ohledně čutálisty souhlas s Pepkem. Taky existuje čutálista, který veřejně zahajluje a nic se neděje. Dostane pokutu od ČMFS, ale policie a státní zástupce nic. Třeba tomu tak bude i v budoucnu na nějakém mírumilovném srazu holohlavých chlapečků, až si některý z nich zvedne sebevědomí zvedáním pravačky...

Marsias
Člen
# Zasláno: 6 Zář 2007 23:26
Odpovědět 

Souhlasim s ostatnimi! 1,65? chlape nic proti,ale to ses nalil poradne.:-)) to neni 1 pivo po obede!

alik
Člen
# Zasláno: 6 Zář 2007 23:29
Odpovědět 

Kdo sedne s takovým množstvím alkoholu za volant patří na rok za mříže a řidičák na doživotí pryč! Jsi PRASE!

Jirka
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2007 19:43
Odpovědět 

aliku, kazdy nekdy udela chybu,ale to neni prece duvod ho davat do vezeni,kdybych neco nebo nekoho poskodil tak to je neco jineho. doufam ze se o tom nebude rozhodovat clovek tveho nazoru

Admin
Administrátor
# Zasláno: 7 Zář 2007 19:50
Odpovědět 

Jirka: členové realizačního týmu jsou jiného názoru. Alkohol jednoduše za volant nepatří.

osobne
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2007 13:12
Odpovědět 

No, kdybys odmítl to lékařské vyšetření s odběrem krve, tak by to mohl být možná pouze přestupek (záleží na státním zastupitelství a soudu, na každém okresu je to jinak). Ovšem v našem právním řádu existuje takový paradox, že za přestupek by ti mohla hrozit větší sankce, než by byl trest za trestný čin.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2007 18:51
Odpovědět 

Na TČ to může řidič mít i když odmítne krev i dýchat. Nechá se např. šetřit kde pil a kolik toho vypil a znalec pak určí přibližnou hladinu alkoholu v krvi a je to.

osobne
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2007 11:03
Odpovědět 

Citizen X: A v konečném důsledku pak třeba dostane nižší trest, než by byla sankce ve správním řízení.

niaz8085
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2020 08:09
Odpovědět 

آگهی رایگان تکرو
تبادل لینک
ضایعات کارتن
خرید آپارتمان استانبول
تجهیزات پزشکی تهران
فروشگاه مواد شیمیایی
قیمت ضایعات
تور آنتالیا ارزان
مهاجرت
مهاجرت اروپا
سایت تبلیغات رایگان
آگهی رایگان ایستگاه

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři děleno čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás open source forum script miniBB™ © 2001-2020, Strážníci