miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / OFFTOPIC / Strážníci se zaměřují jen na méně závažné přestupky
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Admin
Administrátor
# Zasláno: 27 Lis 2007 09:33
Odpovědět 

URL

dement
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2007 09:58
Odpovědět 

Ten článek je pěkná slátanina...Dávat počty mrtvých na silnici do souvislosti s činností obecní policie v BESIP to je totální hovadina. Vždycky když čtu citáty toho vyhozeného dopravního policisty p. Humla, za jehož éry u jeho podřízených kvetla korupce nebývalou měrou, otvírá se mi kudla v kapse. Dnes je mediální hvězdou, ví vše nejlépe jak co dělat, ale za doby jeho šéfování dokázal akorát tak tlachat, bez viditelných výsledků. Bezpečnosti na silnicích prospěje více dopravních policistů, kteří budou vidět a nevidím tu žádnou sovislost s obecní policií. Strážníci se především věnují přestupkům, za které mohou na místě vybírat pokuty. Nebezpečné předjíždění není přestupkem, který mohou projednávat v blokovém řízení a tedy jsou povinni ho oznámit správnímu orgánu. Už vidím, jak hlídka MP celý den stojí u silnice a čeká, až někdo bude nebezpečně předjíždět...., aby to s ním mohli na místě sepsat a poslat správnímu orgánu k vyřízení :-)

e policeman
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2007 14:57
Odpovědět 

Lidi vy jste opravdu jak nemocní osli.Na jedné straně mají strážníci MOC pravomocí,na straně druhé straně máme dělat práci za Policii ČR.Divné? Už nevíte co motáte.

pepek
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2007 15:04
Odpovědět 

Vypovídal jste se už, webový obecní zřízenče? Pokud ano, tak hajdy sbírat psí exkrementy na ulice a nestarejte se o další. Až nasbíráte plný pytel, tak můžete jít dneska domů

z64
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2007 15:28
Odpovědět 

rád bych s Vámi polemizoval,nebudu používat tak ostrá slova jako pepek ale tak mi vysvětlete co děláte?činnost MP Praha za loňský rok hovoří jasně,v 90% řešení dopravy(to je přeci BESIP)a většinou v místech kde se opravdu nejsnadněji vybírá(omlouvám se ráno jsou asi hodinu na přechodu u škol),beru to,že MP má ve společnosti své místo ale byla zřizována za jiným účelem,prostě Váš podíl na řešení přestupku v dopravě je možná větší než u dopr.policie tak se za nic neschovávejte a neotáčejte zády k následkům....a pochopte není to žádný útok na MP,jen konstatování skutečnosti

Pavelyar
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2007 16:02
Odpovědět 

pro z64 : S toho článku na novinkách vyznělo, že by strážníci měli řešit závažnější přestupky, např. zákazy předjíždění, tzn. závažnější přestupky v dopravě. To další, např. občanské soužití, rvačky v hospodách, vyhlášky měst, rušení nočního klidu atd. nejsou z pohledu veřejnosti tak vidět. A nevšímat si méně závažných přestupků ? Bude to snad dělat policie ČR, nebo se zřídí další odnož policie ? To máte jako, když mě řekne známá, co děláme v noci, že nás není vidět ? Dívá se snad celou noc z okna, nebo nedojedem když je potřeba ? Proč si všímáte mě, s pejskem na volno, když tam za rohem špatně parkují auta. Kde jste byli, když mě ukradli auto. Těžko se zavděčit lidem všem.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2007 17:08
Odpovědět 

No to je mi bolestínství. Chudinkové strážníci řeší přestupky proti občanskému soužití a kvůli tomu už jim nezbývá energie na nic jiného než si jít odpočinout na průmyslovou k pumpě a v 11 hodin večer tam měřit 50ku (osobní zkušenost).
Ranní účast strážníků na přechodu vítám, je zde snaha se zveřejnit, nicméně jejich chování skutečně nechápu. Dneska ráno se nám nějaký aktivní vrhl před auto na přechodu neb bylo potřeba pustit člověka který se na druhé straně zrovna vrhal do silnice a strážníku na druhé straně to bylo jedno.... Absenci "plácačky" ani nebudu komentovat :-)
Jestli tedy není třeba aby MP řešila ty závažnější přestupky v dopravě (to jsou ty kterými se nechce zabývat nikdo neb jejich řešení smrdí prací) tak proč chce potom vyšší pravomoci? I ty současné jí přeci bohatě stačí aby ostražitě bděla nad námi, tupými hovady která si při každé příležitosti kdy vyjede na silnici chce jenom zařádit a případně někoho zabít. Na 30 u školy v 11 v noci. :-)

pepek
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2007 17:36
Odpovědět 

to VW: A já doplním - nebo v 11dopoledne v sobotu. Pokud mne paměť neklame, tak sobotní školní docházka byla zrušena již před více než půlstoletím. To ale nízkointeligentům nevadí

Pavelyar
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2007 18:21
Odpovědět 

pro vždy přítomného pepka : rychlost v obci dle zákona v sobotu neplatí ? Nebo se v sobotu nesmí měřit u škol ? Když je někdo zakomplexovanej, tak se důvod ke kritizování, vždy najde. Dej se k nám, jestli na to máš. Třeba to pomůže a bude jeden fakt schopnej strážník.

~CENSORED~

pepek
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2007 18:52
Odpovědět 

Měřit 30-ku před školu v sobotu může opravdu jen nízkointeligentní kretén. Pokud v první řadě není schopen upozornit odbor dopravy na vhodnost omezení rychlosti dodatkovou podtabulkou upravující dobu platnosti na relevantní dobu a místo toho tam měří - rovný přehledný úsek - tak je to kretén přesně zapadající do kategorie, kterou pro ně vytvořila valná většina národa.
btw. Tak hluboko jsem neklesl, aby si musel takto vydělávat peníze. Tuto "přínosnou činnost" přenechávám nemakačenkům a jiným nízkointeligentům, povětšinou se svalem místo mozku (pokud je od této zřízenecké organizace nevyhodí).

Citizen X
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2007 19:27
Odpovědět 

Pepku, ty asi moc přátel nemáš, že? Jedny nazýváš nízkointeligenty a sám pořád dokola píšeš nesmysl o sbírání exkrementů. Již jsem tě upozorňoval, aby sis nepletl uniformu strážníka a montérky pracovníka technických služeb. Tak kdo je tady nízkointeligent?
Nebuď trapnej a zkus bejt objektivní.

pepek
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2007 20:17 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

To není uniforma, ale montérky obecního zřízence.
Nechápu, proč bych měl hledat přátele mezi těmito nízkointeligenty.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2007 21:22
Odpovědět 

Já myslím, že tvoje odpověď je všeříkající.

e policeman
Člen
# Zasláno: 28 Lis 2007 13:00
Odpovědět 

Citizen X
Uniforma,stejnokroj nebo montérky.To mi nevadí.Vadí mi pepkovy expresivní výrazy a stále naježená forma jeho příspěvků.Obsah je pochopitelný.Nemá strážníky rád.To je jeho věc.
Hlavně klid

z64
Pane ,dnes je rok 2007,OP / MP se začala zřizovat před více než 16 lety.Jste mimo mísu.Někde ji zrušili ,jinde má své místo.A argumenty,že slouží JEN k plnění obecní kasy jsou zcestné.Netvrdím že je to 100% pravda,ale je to můj názor.
Hezký den

volkswagen
Člen
# Zasláno: 28 Lis 2007 15:00
Odpovědět 

Ano, co se pamatuju tak třeba ve městě Vrchlabí slouží městská policie úřadu místo pošty pro doručování obecních písemností a vybírají drobné z parkovacích automatů. Město si je nemůže vynachválit :-)

z64
Člen
# Zasláno: 28 Lis 2007 16:58
Odpovědět 

zcestné to určitě není....jen si najděte statistiku činnosti obecních a městských policii za poslední roky....to Vám dá odpověd

e policeman
Člen
# Zasláno: 28 Lis 2007 16:58
Odpovědět 

volkswagen
Vrchlabí neznám,pane.Tedy vím kde leží,ale to je tak vše.Nemohu potvrdit ani vyvrátit Váš názor a zkušenost.Tolik konstatování.
Jen jsem psal,že mnohde má MP svoje místo.Jinde zase ne.To zase nemůžete vyvrátit Vy mně.Nebo ano?Konkrétně třeba Rožnov pod Radhoštěm.Určitě se najdou nespokojení lidé se špatnou zkušeností.Nicméně zase jiní spokojeni jsou.Jistě,výhrady jsou a budou.Je co zlepšovat.
Hezký den

volkswagen
Člen
# Zasláno: 28 Lis 2007 17:12 - Změnil/a: volkswagen
Odpovědět 

Já vám přece vůbec nic nevyvracím. Když tu něco napíšu - tak jsou to moje osobní zkušenosti. Popřípadě zkušenosti lidí které dobře znám - natolik že jim můžu věřit. Ať už to v Rožnově funguje jak chce, v Praze je MP prostě jenom nástroj na vybírání peněz, který se jednou za čas pošle k přechodu "aby to vypadalo" ovšem i jejich práce na tom přechodu nedosahuje ani kvalit anglických Lollipop ladies. Pod řízením provozu na přechodu si skutečně nepředstavuju to, že se při příchodu libovolné osoby bezhlavě vrhnou pod kola přijíždějícího auta.
Jinak je jejich specialita objíždět centrum města a hledat zda někdo o deset minut nepřetáhl vyhrazenou dobu na parkovacích hodinách - v tom případě okamžitě odtáhnout. Případně pořádně se postarat o čištění ulic - typicky tak že se začne odtahovat čtvrt hodiny před dobou vyznačenou na zákazových značkách někde v ulici.
Ale vypořádat se s tou smrdutou partou která se pohybuje okolo Tesca na Národní Třídě, to je zjevně nad jejich síly ačkoliv mají služebnu za rohem.... hm

z64
Člen
# Zasláno: 28 Lis 2007 19:20
Odpovědět 

svatá pravda....ale to není chyba samotných strážníků ale jejich vedení,ty lidi potřebují jenom nasměrovat aby viděli co je priorita jejich práce,pokud ve vedení budou bývalý vojáci z povolání z dob dávno minulých tak ten obraz bude nadále stejný,viz v Praze bývalý vojáci z povolání

Josse
Člen
# Zasláno: 28 Lis 2007 20:25
Odpovědět 

No k tomu postávání na přechodech před školou a "řízení" dopravy.... Poslední dobou pozoruju zvýšený výskyt jakýchsi pajtašků v popsaných zelených vestičkách, zřejmě jde o nějaký institut Pomocné Stráže Obecní Policie , kteří místo obecních orgánů statečně nastavují vlastní tělo vstříc jedoucím vozidlům, aby dětičky mohly bez úhony a nerušeně volným krokem překonat komunikaci. Řízení provozu na těchto exponovaných místech a v těchto exponovaných časech je jistě věc bohulibá a záslužná, nicméně v reálu prováděná způsobem, který určitě nepřispívá k budování vzájemného respektu a tolerance mezi pěšími a motorizovanými a spíše v dětech pěstuje pocit nadřazenosti, nezranitelnosti a neopatrnosti v silničním provozu. Ještě se mi nestalo, aby tato osoba, vykonávající dozor na přechodu, upozornila děti na nutnost ověřit si vlastním rozhlédnutím se, že do silnice opravdu může bezpečně vlézt, že má ze silnice vypadnout co možná nejrychleji a ne se provokativně zvolna přeploužit, ani nemluvím o tom, že když jde tímto způsobem skupinka padesáti lidí ve třímetrových rozestupech, bylo by možná férovější a funkčnější zastavit je a počkat, než se nashromáždí skupinka a té umožnit bezpečné překonání silnice zastavením provozu, než na celé dopoledne zablokovat silniční dopravu (Ano, Osobně a spol., byť jsou v tomto případě v pravidlech preferováni pěší...). Jak říkám, jde o pěstování "dobrých vztahů".
No, trošku to sklouzlo....

Citizen X
Člen
# Zasláno: 28 Lis 2007 21:56
Odpovědět 

Rád si od VW nechám vysvětlit, jak se lze konkrétně za současné právní situace vypořádat s bezdomovci a jinými "smrdutými bandami.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 08:47
Odpovědět 

Citizen X:
Neplatí snad minimálně povinnost mít čokla na vodítku případně s košíkem??? Neplatí že nesmím znečišťovat veřejné prostranství? Obtěžování žebroutou snad není třeba narušování občanského soužití?

Pane, zkuste se třeba na karlově mostě posadit na zábradlí, v tu chvíli je budete mít za krkem. Oblečte se do špinavé šusťákové bundy, kupte si dvoulitrovku laciného vína a kecněte se na Národní Třídu ke stromu - nahlas pokřikujte po svých kumpánech, vesele zpívejte, dobrácky požádejte každého kolemjdoucího o nějaké drobné. Psa nechte srát a chcát všude okolo případně se v těch sračkách vyválejte. Nestane se vám vůbec nic.... A to i kdyby náhodou okolo procházela celá pražská MP... protože ti mají spoustu práce s odtahováním.

Ale ono to nejde že? Protože za to se může dát jenom pokuta, oni by jí stejně nezaplatili žejo? Nojo tak se na to raději vykašleme - a hele támhle zaparkovala dodávka papiriusu a vykládá kancelářský potřeby, hurrráááá na něj! Z toho totiž něco dostaneme. Na tamto nemáme pravomoce....

e policeman
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 12:38
Odpovědět 

volkswagen
Já nikde netcrdím,že mi něco vyvracíte,pane.Čtěte lépe,prosím.

e policeman
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 12:43
Odpovědět 

Strážník "neřídí dopravu" strážník "usměrňuje provoz" to jen pro upřesnění.A dále co se týče těch "smrdutých".Lze donekonečna vypisovat blok.pokuty na místě nezaplacené a také se tak děje.A nic to neřeší.Není to chyba strážníků,alóbrž děravých zákonů,vážení.
A ještě technická.Na přechodu pro chodce je strážník oprávněn..... zbytek si přečtěte v zákoně o obecní policii,jistě jej znáte.
Hezký den

volkswagen
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 13:21
Odpovědět 

Já jenom reagoval na Vaše:
To zase nemůžete vyvrátit Vy mně.Nebo ano?
To jsem přečetl dobře, možná špatně pochopil.

epoliceman:
Tyhle stesky o tom "že něco nepomůže" a "že jsou nedokonalý zákony" to jsou třesky plesky. Zákony jsou akorát, strážníci jsou prostě líní. Proto řeší věci který se řeší pohodlně - viz to omílané parkování nebo měření rychlosti. Proč je to oblíbené? No proto že je to jednoduchá dojná kráva. Není třeba nikam chodit, něco řešit, prostě se napíše papírek, odtahovka auto odveze a jdeme dál. Nemusíme si špnit pacičky. Ještě snadněji pošleme chlapíky aby nám namlátili úseková měření na kandelábry a pak budeme hezky z teploučka z kanclíčku posílat pokutičky. To nesouvisí s "děláním pořádku" to je plnění obecní pokladny se všim všudy. A neobstojí u mě výmluva o rybě která smrdí od hlavy - práci která se mi příčí přeci nebudu dělat - zvlášť v Praze ne. Když je to někdo ochoten dělat, pak to dělá rád - a dost to vypovídá o jeho mentální úrovni.

Věta "Na přechodu pro chodce je strážník oprávněn" v zákoně o OP není. Jediné místo které obsahuje slovo "přechod" jsou "přechodná ustanovení". Ale možná špatně hledám, poradíte mi?

pepek
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 15:01
Odpovědět 

to VW: z.č. 361/2000Sb - §79 zastavování vozidel . Jinak s tou leností máte pravdu. To by musel do toho homelessáka strčit a vzít ho za flígr a donutit k opuštění místa na zákkladě vyhlášky hl.m.Prahy, jenže obecní zřízenci radějji opravdu dělají to, co jste popsal výše a nechtějí se špinit, i když jsou k tomu oděni do černých montérek.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 15:23
Odpovědět 

Pepku, teoretiku velký, praktiku nulový, strčíš do někoho a můžeš taky skončit. Další věc je, že ho vykážeš, on se ti vrátí a co dál? Dáš mu pokutu na složenku, kterou nikdy nezaplatí a co dál?
Kdyby to bylo tak jednoduchý, jako si to teoretici představují, pak by bezdomovci byli zalezlí v kanálech a neprudili by u supermaketů, na nádražích apod. Věř mi, teoretiku, že jak mezi policisty, tak i mezi strážníky, je dost razantních a rozumných lidí, kteří by rádi problém bezdomovců na veřejnosti vyřešili. V našem městě se jeden strážník dostal do konfliktu s bezdomovci u supermarketu. Když do něj začali strkat, tak je rozprášil pepřákem a nakonec z toho bylo velký vyšetřování. On byl sám, oni tři, z kolemjdoucích jako obvykle nikdo nic neviděl.... Myslíš, že ten kluk se dnes bude nějak aktivně zapojovat do vykazování bezdomovců? Má rodinu a chce domů nosit výplatu. Takovej je reálnej život, ne jenom teorie a silácký řeči u počítače.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 16:08 - Změnil/a: volkswagen
Odpovědět 

pepek: díky

CitizenX: takže jenom potvrzujete to co se tu celou dobu píše. Budeme se raději zabývat malichernostmi - a ANO měření v noci u školy JE malichernost. Než abychom skutečně něco řešili. Protože máme doma ženy a děti. No abych použil taky tak dojemný příměr - ty ženy a děti mají i policejní pyrotechnici :-)

e policeman
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 16:20
Odpovědět 

volkswagen
Takže jinak.Neznám jak to chodí v praze a popravdě je mi to šumák.Ona totiž Praha je vůbec ve všem "tak trochu jiná".Abych byl konkrétní já osobně kromě toho,že se občas účastním měření a na ranních směnách také stávám u přechodů, běžně chodím po městě,vypisuju"parkovačky",bezdomovce vykazuju z nádraží,odchytnu tu a tam nějakého psa,vyřeším řidiče "za B1 / B2" atd atd ..... Prostě to,co mi tu píšete Vy jsou stesky.Udělejte si s "vašimi" strážníky pořádek,pokud za nic nestojí.
Ale jak píše Citizen X.Praxe je diametrálně odlišná od představ pepka a od laických plků třeba Vás,pane vw.Nic osobního.
A na závěr si neodpustím : dohlížet na dodržování pravidel občanského soužití,odhalovat přestupky a hlavně MĚŘIT A MĚŘIT! Lidi jezdí jako hov@da!!!!
Hezký den

pepek
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 16:38
Odpovědět 

Prostě černé obecní budižkničemy zrušit bez náhrady a bude klid. Homelessáci budou pořád tam, jak jsou dosud a řidiči budou mít relativně klid, protože se nebudou muset zbyteč dohadovat s obecními výběrčími daní jejichž IQ je na úrovni max. dvouciferného čísla.

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dva plus čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás PHP forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci