miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / OFFTOPIC / Strážník v civilu
Autor Zpráva
novak
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2007 21:01
Odpovědět 


Zajímalo by mě, zda smí STRÁŽNÍK MP provádět služební zákrok v civilu (tedy bez uniformy) v dodě služby. Mimo službu je pochopitelné, že když uvidí páchání tr. činu zakročí a pak předá osobu zadrženou hlídce PČR nebo MP. Tedy ještě jednou: strážník ve službě: 1- smí
2- nesmí
vykonávat službu ( odhalovat tr. činy nebo přestupky) v civilu.

Děkuji za odpověď a doufám, že bude odpověď stručná a jednoznačná (pokud to jde)

miki
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2007 21:29
Odpovědět 


odpověď naleznete v zákoně o obecní policii...

pepek
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2007 21:40 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 


Jednoznačně NE - NESMÍ.
Takhle kdysi zkoušeli (možná ještě zkoušejí) vozit pražského primátora v autě a dělat mu ochranku.
btw. Doufám, že obecní zřízenci a jejich obdivovatelé z tohoto vlákna zase neudělají snůšku blábolů a výmyslů

~CENSORED~

novak
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2007 22:22
Odpovědět 


Děkuji za odpověď. Jsem rád, že jsem si zákon o obecní polici přečetl dobře a tudíž jsem jej pochopil správně. Lepší se blbě zeptat, než být za blba na ulici při nějakém jednání.

osobne
Člen
# Zasláno: 18 Pro 2007 09:00
Odpovědět 


No a co když měl ten strážník zrovna zákonnou pauzu? Musí být o zákonné pauze v uniformě?

obecnizrizenec
Člen
# Zasláno: 18 Pro 2007 14:55
Odpovědět 


Ma v tomto pripade pravomoc jako kdokoli, tedy zvednout telefon a zavolat hlidku, v pripade pachani trestneho cinu je opravnen stejne jako kdokoli jiny zadrzet pachatele. I kdyz je mi zahadou ona absence uniformy..

kraken
Člen
# Zasláno: 22 Pro 2007 17:10
Odpovědět 


§ 7 zak.553/1991 Sb.

(1) Strážník je pracovní době povinen v mezích tohoto zákona provést zákrok nebo úkon, nebo učinit jiné opatření, je-li páchán trestný čin nebo přestupek či jiný správní delikt anebo je-li důvodné podezření z jejich páchání.

(2) Strážník je i mimo pracovní dobu povinen v mezích tohoto zákona provést zákrok, popřípadě učinit jiné opatření, zejména vyrozumět nejbližší útvar policie, je-li páchán trestný čin nebo přestupek, kterým je bezprostředně ohrožen život nebo majetek. Pokud se v tomto případě strážník neprokazuje podle § 9 odst. 1, prokáže příslušnost k obecní policii průkazem obecní policie; vzor průkazu obecní policie je uveden v příloze, která je součástí tohoto zákona.

(3) Jestliže okolnosti zákroku nebo jiného opatření neumožňují, aby strážník prokázal svoji příslušnost k obecní policii průkazem obecní policie (odstavec 2), prokáže se ústním prohlášením "obecní policie" nebo "městská policie" (§ 1 odst. 5). Průkazem obecní policie se strážník prokáže ihned, jakmile to okolnosti zákroku nebo jiného opatření dovolí.

(4) Strážník je při provádění zákroku povinen, pokud to povaha a okolnosti zákroku dovolují, použít odpovídající výzvy.

(5) Každý je povinen uposlechnout výzvy zakročujícího strážníka.

Milek
Člen
# Zasláno: 21 Led 2008 12:49
Odpovědět 


(1) Strážník je v pracovní době povinen v mezích tohoto zákona provést zákrok nebo úkon, nebo učinit jiné opatření, je-li páchán trestný čin nebo přestupek či jiný správní delikt anebo je-li důvodné podezření z jejich páchání.

(2) Strážník je i mimo pracovní dobu povinen v mezích tohoto zákona provést zákrok, popřípadě učinit jiné opatření, zejména vyrozumět nejbližší útvar policie, je-li páchán trestný čin nebo přestupek, kterým je bezprostředně ohrožen život, zdraví nebo majetek. Pokud se v tomto případě strážník neprokazuje podle § 9
odst. 1, prokáže příslušnost k obecní policii průkazem obecní policie; vzor průkazu obecní policie je uveden v příloze, která je součástí tohoto zákona.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je nula plus šest?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás community script miniBB™ © 2001-2020, Strážníci