miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / OFFTOPIC / botička
Autor Zpráva
Karolinka
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2008 21:16
Odpovědět 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli se dá někde pořídit botička na auto. Bydlím v novostavbě a stále nám někdo neoprávněně parkuje ve společných garážích. Jedná se tedy o soukromý pozemek vlastníků bytů a tedy zde nemůže MP dávat pokuty. Proto bychom za výbor našeho domu rádi pořídili botičku a vzali zákon do vlastních rukou.. Nemáte někdo s něčím podobným zkušenost?

osobne
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2008 21:29
Odpovědět 

Jednodušší bude propíchnout párkrát pneumatiky. Jinak jsem nedávno botičky viděl v LIDLU.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2008 12:16
Odpovědět 

ano lze koupit. Ale máte právo na to, aby jste trestali osobu blízkou?!?!!?!?, nebo majitele vozidlo.
Copak můžete spravedlnost brát do svých rukou?.
Bohužel to nemůžete a měli by jste zvolit jiné, lepší řešení.
http://www.topra.cz/index.php?pg=boticky
http://www.autoalarmy.cz/clanky/zabezpecte_si_auto _svoji_vlastni_botickou.html
http://www.kanaco.cz/katalog/zabezpeceni/zabezpece ni-mechanicke/bullock/
stačí, nebo použijete vyhledávač?

zuzanka
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2008 19:54
Odpovědět 

Zdravim,chtěla bych se podělit o svou zkušenost.Přijdu ke svému aute a na něm botka.Zavolám na číslo uvedené na lístečku za stěračem,sednu do auta a čekám...10 min,20 min....po 30 minutách přijela MP,zastavila,otočila se a zase odjela(bydlím na sídlišti a před autem byl rádoby křak,tak si me asi nevšimli)volám znovu na služebnu,kde mi bylo sděleno,že pánové jedou z druhé strany Ostravy a tak bych mohla mít chvíli strpení.Čekám dalších 15 min.A celá situace se opakuje-pánové přijeli,otočili se a odjeli.Za dalších 15 min mi už volali ze služebny,že to tedy nemůžou najít a jestli bych je mohla navést.Když teda konečně dorazili odvolala jsem se na osobu blízkou a na to mi bylo sděleno,že pokud jim neřeknu,kdo teda s tím autem přijel,tak mi tu botku nesundají.S těmito slovy nasedli zpět do auta a odjeli.Volám tedy zpět na služebnu,kde mi bylo sděleno že pánové k tomu činu měli jistě svůj důvod a určitě mě poučili,co mám udělat(prostě stáli za svými kolegy.)Mezitím přijel přítel,tak volám opět na služebnu,ať ty dva pošlou zpět.Když přijeli a viděli,že už tam teda nejsem sama,vystoupili a bez jediného slova začali botku sundávat.Nicméně drzost toho jednoho policajta(ten druhý byl slušný,jen přihlížel a bylo na něm vidět,že sám by to řešil v klidu)mě donutila podat na něho stížnost.Choval se povýšeně a arogantně.A to jsem ješte do té stížnosti zapomněla připsat,že mě pánvé zapomněli poučit o možnosti nevypovídat a o tom,že mi při manipulaci s botkou poškrábali kolo.
Nicméně toto je odpověď ředitele MP Ostrava na mou stížnost:
Vážená paní,

na základě zaslané stížnosti na strážníka městské policie, v souvislosti s odstraňování technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla dne 23.2.2008 na ulici Petra Křičky, Vám sděluji:

uvedeného dne přijala městská policie ve 12:57 hod oznámení o parkování vozidla na chodníku na výše uvedené ulici. Na místo byla vyslána hlídka technického oddílu, která provedla montáž dvou technických prostředků k zabránění odjezdu vozidla, vzhledem k tomu, že vozidla byla zaparkována v rozporu se zákonem č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Vaše žádost, na odstranění tohoto technického prostředku, byla přijata v 18:51 hod. Na místo byla vyslána hlídka v souladu s § 17a odst. 3 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii. Ta však byla před přesunem na uvedenou ulici oslovena občanem, který jí oznámil ležící osobu. Prioritně proto byla řešena událost v souvislosti se zjištěním skutečného stavu, kdy bylo podezření z ohrožení zdraví či života člověka. Ihned po dořešení této události hlídka vyjela k odstranění technického prostředku. Jelikož nebylo vozidlo nalezeno, byla jste v 19:42 hod kontaktována operátorem a požádána o upřesnění místa.

Strážník Vás oslovil, z důvodu zjištění, jestli jste osobou, která požadovala odstranění technického prostředku. Poté, co jste využila svého oprávnění dle § 11 odst. 3 zákona č. 553/1991 Sb., jak sama uvádíte, jste hlídce neuvedla osobu, která zde vozidla zaparkovala a dopustila se tak přestupku dle § 22 odst. 1 písm. l) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích. Vzhledem k tomu, že nebyl znám přestupce, využila hlídka oprávnění dle § 17a odst. 3 zákona č. 553/1991 Sb., a prostředek neodstranila a to z důvodu provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti osoby podezřelé ze spáchání přestupku. Po jejich provedení byl technický prostředek bez zbytečných průtahů odstraněn.

Postup strážníků byl v souladu s platnými právními předpisy.

S pozdravem
Ing. Jan Hulva
ředitel Městské policie Ostrava

straznikMP
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2008 20:33
Odpovědět 

zuzanka : Tak jestli se strážník choval nevhodně tak s tím taky nesouhlasím , ale je ještě otázka jak jste se na místě chovala vy ? Jestli jste se snažila spolupracovat , nebo pravý opak. Jinak k dopisu ředitele není co dadat. Oprávnění § 17a odst. 3 zákona č. 553/1991 Sb. hlídka použila oprávněně. Co se mne však nelíbí, je doba jakou uvádíte , že jste čekala. Pochybuji ,že v celém městě je jedna hlídka!!!! Na druhou stranu se "někdo " dopustil přestupku tak musí nést následky....

milancukrar
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2008 20:58
Odpovědět 

a teď kde je pravda, a kdo kecá,

otázka pro straznikaMP, jak a od kdy se dá mluvit že: se strážník choval nevhodně .

zuzanko, kdopak tam to auto zaparkoval?

straznikMP
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2008 22:21
Odpovědět 

milancukrar : no to já taky nevím, ale zuzanka psala :Nicméně drzost toho jednoho policajta(ten druhý byl slušný,jen přihlížel a bylo na něm vidět,že sám by to řešil v klidu)Choval se povýšeně a arogantně...... tak ji budeme věřit..... proto jsem se ptal na její chování. Nicméně si osobně také myslím, že to auto tam zaparkovala zuzanka.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2008 08:34
Odpovědět 

Mě na tom pobavil fakt že hlídka MP není schopná najít vozidlo které MP zajistila proti odjetí :-) To je opravdu perlička všech perliček.

alik
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2008 14:51
Odpovědět 

volkswagen: To může pobavit jenom hlupáka, který se není schopen zamyslet. Mně to přijde jasné - navíc podle časových událostí, které byly uvedeny ředitelem MP Ostrava. Odstranit botičky totiž nejela směna, která je namontovala, ale směna, která nastoupila v 18 hodin - asi na noční směnu. Tudíž pokud byla ulice nebo sídliště rozlehlé, může se stát, že hlídka nevěděla, kde je botka umístěná a nenašla ji. Mě to přijde docela normální. Na druhou stranu musím uznat, že čekat tak dlouhou dobu na příjezd MP by se mně také moc nelíbilo.
Ovšem nevím, na kolik % můžu zuzance věřit to co tady napsala, ptž. pokud se dopustila dopravního přestupku, musí počítat s možností, že za něj bude sankcionována, v tomto případě pouze zdržována, jelikož se vymluvila na osobu blízkou. A procento pravdomluvnosti přestupců na podobných diskusích jako je tato, se rovná nule.

zuzanka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2008 14:59
Odpovědět 

Musím říct,že to auto jsem tam opravdu nepostavila já(ale to mi můžete věřit a nemusíte).Nicméně pravdou je,že na to samé místo jsem už několikrát předtím zaparkovala.Ale zrovna v této situaci mám svědomí čisté.Snažím se ke všem chovat slušně ať se dotyčný ke mě chová jakkoliv,ale nezlobte se na mě story o ležícím chodci je trochu uhozená.Kdyby alespoň hned přiznali,že to nemohli najít...A můžete mi teda někdo říci,jakého přestupku jsem se to vlastně dopustila?

volkswagen
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2008 16:30
Odpovědět 

Aliku, vy jste opravdu tvrďák a pro rychlý úsudek taky nejdete daleko. Tak to v tom má MP pěkný bordel když neví kde komu dala botičku. Je mi jasné, že ji nepůjde sundat ta samá hlídka. Ale přehled o tom, komu a kam botičku nasadili, by mít měli, to snad uznáte ne?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2008 17:53
Odpovědět 

Zuzank, nemám důvod Vám nevěřit, tak zkusím kopírovat Váš text a na konci odpovědět.
....Přijdu ke svému aute a na něm botka...
.....A můžete mi teda někdo říci,jakého přestupku jsem se to vlastně dopustila?
... ŽÁDNÉHO , to že přijdete k vozidlu nemůže být přestupek.
(JAK TO DOPADLO S TÍM ODŘENÍM LAKU)

zuzanka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2008 19:42
Odpovědět 

Nemám odřený lak,ale kolo.A nedopadlo to zatím nijak.Prý to mají nafocené,že už to tam bylo předtím.Nicméně odřené je na celém atě jen jedno kolo a zrovna to kde byla botka.Ptala jsem se znameho u MP a ten mi rekl,ze kdyz to montovali,mohli to odřít,sundat,nafotit a šupnout to tam zpět.Takže jakékoliv řešení je už podle mě zbytečné. :(

zuzanka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2008 19:55
Odpovědět 

Můžete mi někdo prosím říct,co přesně stojí v § 22 odst. 1 písm. l) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích. Děkuji

milancukrar
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2008 20:12
Odpovědět 

) jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až k), poruší zvláštní právní předpis3f).

http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad /.c/313/.ce/10821/.p/8411/_s.155/701?PC_8411_numbe r1=200/1990&PC_8411_p=22&PC_8411_l=200/1990&PC_841 1_ps=10#10821

není zač

FrankJScott
Člen
# Zasláno: 16 Led 2023 21:09
Odpovědět 

In response to the guy inquiring about livecharts forex, crypto coin exchange, fx scalper x, 100 deposit bonus forex, about forex trading, automated penny stock trading, I highly recommend this awesome crypto trading forum or market maker forex, automatic share trading, automated stock trading platform, ea forex trading robot, auto crypto binance, trade ideas automated trading, alongside all this excellent crypto trading site on top of automated binance trading, best metatrader indicators, cfd auto trading, metatrader 4 platform, etoro coins, cftc algorithmic trading, alongside all this updated crypto trading link which is also great. Also, have a look at this awesome crypto trading info as well as binance auto trading bot reddit, best forex auto trading software, mql4 automated trading, forex pairs list, forex new, top 5 crypto trading platforms, on top of this recommended crypto trading link on top of top cryptocurrency exchange, forex market news, binance crypto exchange, ipda forex, alpari metatrader 4, top crypto traders, on top of top crypto trading forum which is also worth a look. I also suggest this top crypto trading tips on top of mt4 indicators, fxcm leverage, auto trading sites, bitseven mobile app, webull cryptocurrency, auto robo trading tool, as well as this updated crypto trading forum on top of automated option trading software, 10 pips a day, askobid, best currency pairs to trade right now, best place to trade crypto reddit, free automated trading robot, not to mention best crypto trading info not to mention forex futures, interactive brokers auto trading, ftmo alternative, day trade crypto robinhood, forex mentor pro, best stock and crypto app, which is also great. Finally, have a look at this updated crypto trading info with forextrading, ninjatrader 8 automated trading, binance automated trading, auto trade binance, rsi divergence indicator thinkorswim, automated day trading reddit, for good measure. Check more @ Useful Yak or Merino Wool Tips 87b6398

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři plus dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás PHP forum software miniBB™ © 2001-2023, Strážníci