miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / OFFTOPIC / Zemřel JUDr. Skarka
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Citizen X
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2008 19:01 - Změnil/a: Citizen X
Odpovědět 


Ve středu dělali někteří strážníci od nás z města prolongace, kde mj. diskutovali s JUDr. Skarkou. Ten jako obvykle vtipkoval a měl dobrou náladu. Dnes jsem se dozvěděl, že JUDr. Skarka ve čtvrtek náhle zemřel.
Byl několikrát zmíněn i na tomhle webu, proto sem píšu tuto informaci.
Ať si o něm myslí kdo chce co chce, já jsem ho poznal jako erudovaného odborníka, který výraznou měrou přispěl k tomu, že se z obecních policií zřízených dočasně na pět let "než se srovná situace u Policie ČR-SNB" stala plnohodnotná bezpečnostní složka veřejné správy, bez které by to dnes již nešlo. Složka u které z většiny slouží profesionálové a slušní lidé.
Někteří JUDr. Skarku kritizují za to, že si z obecních policí udělal skvělý obchod, což je pravda, ale to by nebylo možné bez toho, kdyby se této problematice nevěnoval se zaujetím a pracovitostí jemu vlastní.

R.I.P.

Prosím zavilé odpůrce MP, aby se zdrželi nechutných komentářů alepoň u tohoto tématu.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 23 Lis 2008 22:16
Odpovědět 


Citizen X :
Děkuji za vložení.
Sám jsem se s panem Skarkou znal osobně a začínal jsem u něho a nezbývá než souhlasit....Byl to odborník každým coulem, to se musí nechat. To že si z Polisu udělal výhodný kšeft mu nezazlívám, protože to pouze značí, že to byl opravdu šikula. Tuto zprávu jsem se dozvěděl v pátek a nemohl jsem tomu zaboha uvěřit. Je ho opravdu škoda. Doslechl jsem se, že měl nějaké problémy se srdíčkem, ale rozhodně to na něm nebylo vůbec znát. Já ho znal vždy jako veselého a optimisticky naladěného člověka. Snad se bude mít i tam nahoře dobře.....

qqq
Člen
# Zasláno: 24 Lis 2008 08:52
Odpovědět 


Někteří JUDr. Skarku kritizují za to, že si z obecních policí udělal skvělý obchod,

Toto nejde nekomentovat. Musím se zastat Dr. Skarky a dalších, protože
ad 1) tento obchod je ve státní správě zcela normální, a nejenom tam. Úředníci se učí a dělají zkoušky na soukromých školách, které mají licenci MV. Toto lze absolvovat i u státu, přes tzv. Institut Praha, ale paradoxně tento institut je nejdražší !

ad 2) i někteří policisté prochází výcvikem a školením prováděných u soukromých "cvičitelů". Paradoxně je toto školení prakticky vždy levnější a efektivnější než prováděné vlastními silami a prostředky, neřku-li o situaci, kdy ten konkrétní odborník je pouze jeden v ČR a je soukromník.

ad 3) souvisejích s bodem 1) - Kdokoliv si může vytvořit středisko pro školení a výcvik strážníků, a od roku 2009 získat licenci MVČR, tedy kdokoliv si může "udělat svůj kšeft". Záleží pouze na něm, jestli to chce dělat, vzít na sebe podnikatelské riziko, že u něj nebude dostatek lidí na školení a zkrachuje, a na druhou stranu mít možnost celkem slušně žít a pracovat v oboru, kde chce pracovat.

ad 4) související s bodem 1) resp. bodem 3). I stát, potažmo Policie ČR má možnost provádět takové školení, a dokonce za úplatu. Co vím, tak v ´90 letech se strážníci školili i v Praze-Hrdlořezích, ale policie od toho následně ustoupila.

e policeman
Člen
# Zasláno: 24 Lis 2008 19:01
Odpovědět 


I já se připojuji.

R.I.P.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2008 19:09
Odpovědět 


qqq: Souhlasím s tebou. Prostě jsem jenom konstatoval, že JUDr.Skarku někteří lidé neměli rádi jenom z důvodu velkého finančního úspěchu. Asi tradiční česká závist, která ovšem nechtěla vidět co za tím úspěchem je: léta studií a práce.
Pro případní závistivce jetě dodám, že přesně týden před svou smrtí zkolaudoval JUDr. Skarka svůj nový dům za 8 mega.

jindra1
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2008 21:02
Odpovědět 


Já si o JUDr.Skarkovi myslím, že to měl úspěch v tom co dělal, protože byl úspěšný jako člověk a obchodník. A závist plynula jen a jen z toho " že úspěch se u nás neodpouští" .Ať se zastydí ty MP , které jen z důvodů zavisti začaly posílat své strážníky jinam než do Příbrami i přesto, že věděli, že má a to po neodiskutovatelně nejlepší výsledku u zkoušek na MV. Závist předčila racionalitu a emoce obohých rádoby ředitelů, kterými nikdy nebudou (pověření str.)chudáčků zvitězily nad kvalitní přípravou svých oveček, kterých si už asi nevaží. Tak pana Oldřichu byl a jste někdo.... váš obdivovatel.

qqq
Člen
# Zasláno: 26 Lis 2008 12:08
Odpovědět 


jindra1
Kolego, tato věta Ať se zastydí ty MP , které jen z důvodů zavisti začaly posílat své strážníky jinam než do Příbrami i přesto, že věděli, že má a to po neodiskutovatelně nejlepší výsledku u zkoušek na MV Vás bohužel dehonestuje na úroveň diskutujících typu pepek alias antimp:-(

Pokud jsem obeznámen se situací, tak výuková střediska jsou zde tři (Polis, Trivis a "Most") + některá velká města mají svoje vlastní (Praha, Brno apod.).

Takovéto tvrzení je opravdu velmi zvláštní. Konkurence samozřejmě panovala mezi Trivisem a Polisem, ale myslím, že jak JUDr. Skarka, tak Ing. Smola a JUDr. Čížek byly vždy slušnými konkurenty.

Mě spíše překvapovalo, že strážník se může připravovat i sám, což bohužel někdy bylo velmi kontraproduktivní. To už nebude od 1.1.2009 platit.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 26 Lis 2008 17:05
Odpovědět 


qqq:
Prosím vás, nechte ta cizí slova spát, píšete kraviny.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 26 Lis 2008 17:56
Odpovědět 


VW: přestaň rejpat do qqq v topicu, o kterým nemáš páru. V čem teď napsal qqq kravinu? Je vidět, že hledáš záminku k provokaci všude.
qqq: příprava samostudiem mi nepřipadá špatná - pokud má člověk kvalitní materiály a pokud se snaží a má přehled. Ale obecně je asi lepší to školení.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2008 08:30
Odpovědět 


CitizenX: Jaká provokace? Jste blázen?

qqq
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2008 09:51 - Změnil/a: qqq
Odpovědět 


volkswagen Největší kravinu jste napsal Vy pane. A to už tím, že jste vůbec kdy něco napsal.
Jestli Vás trápí slovo "dehonestovat", tak pokud byste prošel alespoň do šesté třídy základní školy, tak byste věděl, že se jedná o slovo přejaté zdomácnělé, tedy dle výkladových stanovisek Ústavu pro jazyk Český se v takovém případě jedná o slovo v jazyce českém.
Když už půjdeme do detailu, tak opravdu si myslíte, že vámi užitý nick, neboli pseudonymové označení na internetu jako tzv. uživatelské jméno "volkswagen" je slovo české nebo alespoň přejaté?! Já bych si s tím až tak jistý nebyl... a to pomíjím Vaše porušení zákona o ochranných známkách a užitných vzorech.


Citizen X možná bych pochopil samostudium u lidí co mají za sebou nějaké právní vzdělání na kvalitní škole, byť alespoň středoškolské. V ostatních případech zrovna samostudium si nemyslím, že je správné. Přeci jenom rozsah znalostí strážníka musí být celkem velký, a na rozdíl např. od úředníka mohou být případná pochybení neopravitelná, nebo jen ztěží, protože pokud půjdu ad absurdum (poznámka pro volkswagen: v právních teoriích je užití latinských výrazů vhodné, ba přímo akademickou obcí doporučené), tak "jakési rozhodnutí o použití donucovacích prostředků nebo služební zbraně je vykonatelné ihned" a k tomuto rozhodování už člověk musí být obeznámen s celou škálou právních předpisů a jejich souvislostech. Jinak, a to si dovolím uvést na příkladu zdejších samouků a brouků pytlíků typu antimp či volkswagen, může strážník učinit velmi vážnou chybu, protože bude věc vykládat beze všech souvislostí.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2008 10:02
Odpovědět 


qqq:
1. Slovo dehonestovat je prasárna a to i navzdory tomu, že jej Ústav pro jazyk český (píše se to s malým č) uznal za slovo převzaté. Každopádně se jedná o slovo módní, které s oblibou používají rozumprdi, kteří doufají, že jeho častým opakováním dají svému vyjádření větší noblesu.
2. Když už se přeci jenom rozhodnete to slovo používat, zamyslete se nad jeho použitím v předchozím příspěvku. Opravdu to nedává smysl.

qqq
Člen
# Zasláno: 28 Lis 2008 14:03
Odpovědět 


volkswagen
Začnu odzadu
Pokud Vám v dané sovislosti nedává smysl, tak je to Váš problém, pokud tomu další rozumí. S ohledem na fakt, že nikdo jiný si nestěžoval, tak tomu s pravděpodobností hraničící s jistotou rozuměli. Tedy logicky platí první věta.

Jestli se Vám nějaké slovo nelíbít, tak je to Váš osobní problém. Mě se také nelíbí určitá slova a proto je nepoužívám, ale nemám žádné právo jejich používání zakázat jiným.

A mimochodem (nebudu raději používat apropos nebo btw., protože ybste měl asi z toho psotník), toto slovo používám stejně jako jiná přejatá slova. Vy používáte slovo prasárna, což mimochodem není spisovné slovo, když už dbáte na jazykovou čistotu, a já používám slovo dehonestovat tam, kde je jeho použití namístě.

Pokud máte něco k danému tématu - zemřejl JUDr. Oldřich Skarka, tak prosím, jinak nemá smysl tady polemizovat o hovně (toto slovo se naprosto hodí do větného kontextu a bohužel jsme nepřišel na synonymum, které by vystihovalo zcela přesně tuto Vaší diskusi).

volkswagen
Člen
# Zasláno: 28 Lis 2008 14:39
Odpovědět 


qqq
Vy jste fakt vtipálek, zase jsem se dobře pobavil :-) Před víkendem to potěší.
Btw - ve 3. pádě se píše mně ;-), rozumbrado.

To, že zemřel nějaký Skarka je mi úplně jedno, jen jste mě pobavil tím vaším dehonestováním :-). Nemyslel jsem to zle, evidentně z toho slova máte radost, chtěl jsem jen upozornit na jeho nevhodné použití.

usama
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2008 10:47
Odpovědět 


Tak jsem tě prokoukl volkswagene alias pepek alias antimp. Ty musíš být dovře schizofrenní osůbka, když používáš několik nicků a někde jsem viděl, že diskutuješ sám ze sebou... Asi by ty stránky upadly na úbytě zcela co.

A k té tvojí diskusi s qqq. Osobně si myslím, že jsi si to slovo musel najít na internetu nebo ve slovníku, protože jsi dosud nevěděl co znamená. To slovo je použito naprosto jasně a srozumitelně. Já to tedy pochopil jako naprosto jasné sdělení.
Holt jedna z lidských vlastností je strach z neznámého, tak se ti to slovo logicky nelíbí, protože úplně nechápeš jeho význam. qqq má naprostou pravdu, buzeruješ tady kvůli jednotlivýcm slovům a sám používáš jako nic slovo cizí, a ještě složeninu v němčině a ještě k tomu je to obchodní značka. Nejenže kážeš vodu a piješ víno, ale dokonce porušuješ zákony, přičemž doslova buzeruješ ostatní.

miluna
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2008 16:24
Odpovědět 


čímpak to asi bude že i z takovéhoto vlákna, se dá jednoznačně určit, kdo je zaměstnán u MP a okolonavěšenécrew?? Že by to bylo jen slovníkem???

e policeman
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2008 17:51
Odpovědět 


miluna
Čímpak to asi bude, že i z takového příspěvku jako je Váš, se dá jednoznačně určit, že nejste zaměstnán(a) u MP ?Že by to bylo chybějícími čárkami ? :-)
Jak vidíte, nikdo není dokonalý.Ani Vy.

usama
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2008 22:04
Odpovědět 


e policeman 1:0 :-)

e policeman
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2008 08:09
Odpovědět 


usama
Má si to po sobě přečíst, když chce rýpat.Ale nebylo to myšleno nějak výrazně "ve zlém".

miluna
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2008 13:00
Odpovědět 


Nevím, jestli si tu hrajeme na kroužek českého pravopisu, budiž. Jen mne to prostě napadlo, když jsem pročítal příspěvky. ONI jsou prostě jiní. než já. Mají i svůj zvláštní způsob vyjadřování, dokonce si i vzájemně notují.

(Čeština mi nikdy moc nešla, celou dobu jsem se potácel mezi čtyřkou a trojkou, tak mne omluvte prosím, za chybějící čárky,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, )

e policeman
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2008 13:44
Odpovědět 


miluna
Ano,máte pravdu.O čárky tu nejde.Budiž Vám odpuštěno.Už jen proto,že přiznáte chybu.
Reagoval jsem proto,že jsem "jeden z nich" a nemyslím si,že bych byl nějak výrazně jiný než "běžný" průměrný občan.
Spektrum lidských povah roké a rozhodně,dle mého, nelze trvat na tom,že např:
strážník = blbec
řidič autobusu = vrah
prodavačka = hysterka
vystudovaný právník = bezchybný

Hezký den

e policeman
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2008 18:22
Odpovědět 


někde mi zmizela písmena.
Tedy opravuji "...lidských povah je široké ..."

qqq
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2008 08:51
Odpovědět 


miluna Pokud je mi známo, tak si zde s kroužkem českého pravopisu a jazykozpytectví začal diskutující volkswagen.

Příště dalšího rejpala odbydeme odkazem na tuto diskusi :-)

milancukrar
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2008 19:42
Odpovědět 


Neznal jsem pana Skarku, ale kvůli němu, prosím, přestěhujte nesmyslné dohadování na jinou debatu. Nezaslouží si to.
Založte si třeba dotaz: kdo umí více nadávat a urážet.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2008 08:26
Odpovědět 


Achjo, proboha přeci mi nešlo o to používat, nebo nepoužívat cizí slova. Někdy je jejich použití na míst, jindy ne. Štve mě, jak se úporně przní čeština převzatými slovy a každej hejhula mluví jak blázen. A teď se ze všech těch čelendžů, slajdů a flipčártů vynořilo oblíbené slovo českých bolggerů (sic) "dehonestovat". A když se navíc nacpe někam, kde vůbec nedává smysl, tak mě to zatahá... no a teď jsem v koncích, protože za uši to tahat nemůže a za oči to zní divně :-) Takže tak.

Usamo - vemte si prášek a tím spolu končíme, nebudu reagovat na vás a i vy mě ušetřete výlevů.

qqq
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2008 10:47
Odpovědět 


Kolego volkswagen, slovo dehonestovat je slovo převzaté tak nějak už více než 60 let... Například se vyskytuje ve slovníku převzatých slov, který mám v knihovně po svém dědovi, a který je z roku 1947.

Našel jsme jej v dokumentech AVČR a dokonce i v přijímacích zkouškách na VŠ, obor speciální pedagogika... otázka č. 16 http://www.uhk.cz/doc/pdf/testy/smn-a.pdf

To že to slovo nepoužíváte Vy, tak to v žádném případě neznamená, že neexistuje a bežně se nepoužívá kolego.

straznik
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2008 12:21
Odpovědět 


Dobrý den, znal jsem JUDr. Oldřicha Skarku a dne 12.11.2008 jsem s nim skládal prolongační zkoušky v Praze. Byl samý smích, fór a vůbec, takový, jakého jsme znali celých 15 let. Čest jeho památce a jsem rád, že jsem ho poznal..

volkswagen
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2008 16:39
Odpovědět 


qqq - Quod licet Iovi non licet bovi :-)

qqq
Člen
# Zasláno: 4 Pro 2008 13:58
Odpovědět 


Když už se tady mažou celá vlákna a schválně se nechává latinské přísloví, které mimochodem bylo původně napsáno špatně. Tak jsem vokswagenovi něco napsal, aby měl o víkendu co louskat.

volkswagen
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. Te audire non possum. Musa sapientum fixa est in aure. :-)

volkswagen
Člen
# Zasláno: 4 Pro 2008 14:43
Odpovědět 


qqq:
Ano, to je přesně to, o čem jsem začal mluvit - viz "Každopádně se jedná o slovo módní, které s oblibou používají rozumprdi, kteří doufají, že jeho častým opakováním dají svému vyjádření větší noblesu."

O tom zbytku nebudeme dále polemizovat, neb jsou dány dvě kružnice, z nichž jedné..... zbytek dodáte sám ;-)

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je osm mínus šest?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás bulletin board software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci