miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / OFFTOPIC / Vozidla MP
Autor Zpráva
novak
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2008 15:14
Odpovědět 

Chtěl bych se po delší době zeptat: zajímalo by mne, zda smějí strážníci MP používat neoznačená vozidla? Pokud tomu tak je, tak podle jakého zákona či předpisu. Taky by mě zajímalo pro jaký účel to smějí použít např. zda smějí zastavovat vozidla v neoznačených vozech nebo jim stačí jen maják apod.
Tato otázka je možná trošku nekonkrétní, ale bude mě stačit aspoň zevrubná odpověď či odkaz na konkrétní zákon, předpis atd.
Děkuji za odpověď

antimp
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2008 16:44
Odpovědět 

Neoznačená vozidla pro výkon pravomoci používat nesmějí, stavět pomocí majáku nesmí - zastavování je upraveno v §79 z.č.361/2000Sb. a označení vozidel je v z.č.553/91Sb. a prováděcí vyhl. 88/1996Sb. Pokud to někde zkouší, tak civilnímu vozidlu nezastavujte a klidně pokračujte dál. Obecní poskoci si hrají jen na kovboje a na nic takového nemají nárok.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2008 19:20
Odpovědět 

Něco málo z vyhlášky č. 88/1996 Sb. :
Vozidlo jiné barvy než bílé lze výjimečně užít, pokud bude na obou předních dveřích vozidla označeno na bílém podkladu tvaru obdélníku tmavě modrými nápisy "OBECNÍ POLICIE" nebo "MĚSTSKÁ POLICIE".
Zastavovat vozidla tímto vozidlem ovšem nelze.

Ale MP může klidně používat pro různé pojížďky i zcela neoznačená civilní vozidla, pokud nebudou v rámci této činnosti zasahovat do práva asvobod jiných osob - např. převoz na výcvik, do rajónu na pěší pochůzku, s doručenkou apod.

novak
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 13:44
Odpovědět 

Děkuji za odpověď. Podle toho co jsem se dozvěděl od vás, je tedy označení vozů MP např. magnetickým polem s nápisem MP neoprávněné a tedy protiprávní. Chápu to doufám dobře?

volkswagen
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 14:12
Odpovědět 

Není to neoprávněné, nemohou v takovém vozidle zastavovat - viz Citizen X

niaz8085
Člen
# Zasláno: 7 Led 2020 09:11
Odpovědět 

تبلیغات رایگان
تبادل لینک خودکار
فروش vst
تبلیغات رایگان تلگرام
آگهی رایگان ایستگاه
خرید آپارتمان استانبول
تجهیزات پزشکی
فروش مواد شیمیایی
خرید ضایعات آهن
تور ارزان

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dva krát jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás PHP forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci