miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / OFFTOPIC / Spravedlnost?
Autor Zpráva
thomas
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2009 04:32
Odpovědět 

Zdravim, chtel bych se zeptat na par veci. Kvuli bodum me ted ceka nejspis rok zakaz rizeni, ale jako ridici s povolani je to snad stejny jak kdyby me rovnou zavreli. Ale k veci... V unoru tohoto roku jsem nadychal zbytkovy alkohol 0.28. Rp mi byl odebran na miste, ale ke komisi jsem sel az v breznu. Mezi temito dvoma daty ubehl rok od posledniho prideleni bodu. Otazka zni, jestli se doba pro umazani bodu pocita od prestupku k prestupku nebo od prideleni bodu k predeleni bodu? Kdyz sem se dostal ke komisy a dostal tam tri body bylo to neco pres rok. Dalsi vec je ta jestli se lze branit proti tomu, kdyz sem behem tech par let byl platit asi dvakrat pokutu za parkovani za manzelku a nevedomky jsem si odnasel body. Auto je psany na mne tak sem na policii sel vzdy ja, ale nikdy se mne nikdo neptal kdo auto parkoval a o tom ze vzdy odchazim s bodem sem nemel tuseni. Takze me bodovali za prestupky me manzelky. A posledni vec: za ten zbytkovy alkohol jsem dostal 6mesicu zakaz a tri body. Ridicak jsem dostal tedy s 11body. Po tydnu vraceni jsem jel na motorce merenym usekem v obci. To ze tam stojej jsem vedel uz 2km dopredu, jelikoz me vsichni problikavali a i kdyby ne, tak mam jeden bod, rizenim se zivim takze by mne ani ve snu nenapadlo rychlost prekracovat. Nicmene me zastavili ze slovy, ze jsem jel sedesat. Rikam ze to neni mozny, ze jem se drzel do padesati ale oni na to ze mi v tom pripade ukazuje blbe tachometr a ze jestli mam problem pujdu pred komisi a tam mi daj hend 20tisic pokutu atak dale... motorku jsem mel teprv dva dny tak sem o spravnosti meho tachometru dal nediskutoval. Po odzkouseni jsem zjistil ze tachometr na motorce ukazuje o 6km mene nez je realita!!!! Ale co ted? To se stalo ve ctvrtek minuleho tydne a dnes uz mam na poste dopis s cervenym pruhem od mesta... je mi jasny ze mi chtej vzit rp za body... takova svi... mam moznost nejakeho odvolani? At uz na nepravem pripsane body, nebo na tu nesmyslne zmerenou rychlost? je mozne, kdyz sem jel na motorce v provozu mezi auty, ze zmeril auto, ktere je nekolikrat vetsich rozmeru nez motorka, v domneni ze zmeril mne? A jak je vubec mozne ze za jednu vec (myslim ten zbytkovy alkohol) jsem dostal pul roku zakaz a ted diky bodum, ktery sem za nej dostal mi ho chtej vzit znova? Moc dekuji za pripadne rady-zachranilo by mi to zivot, jelikoz mam manzelku a male dite a bydlime ted nove na vesnici odkud jezdi jeden autobus denne nedokazal bych ani na jidlo vydelat. Takovejhle brutalni trest za to ze se clovek parkrat nepripouta to je fakt sila. Je to narmalne policejni stat. Za chvilku budou mit povoleno strelit nas do hlavy za to ze blbe cumime

e policeman
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2009 08:57
Odpovědět 

Za "parkovani" nejsou body.Mate-li na mysli zákaz stání/zastavení.

thomas
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2009 19:14
Odpovědět 

bylo to parkovani v zakazu vjezdu

milancukrar
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2009 21:20
Odpovědět 

za parkování v zákazu vjezdu, jejda, takovou zprávu jsem už dlouho něčetl. Připomíná mi to řidič, který tvrdil, že mu sebrali řidičák, že řídil v pantoflích. má to to spostu svědků.....

a pak bla, bla, bla,
Jen vy, pane thomasi, víte kde je pravda v horním textu.
Policejní stát za tolika přestupků? U řidiče z povolání zbytkový alkohol?
Vždyť každý rok chodíte na školení a vy se takto chováte?
Svoje chyby a neznalosti nemůžete svalovat na jiné.
Nepříjemné....

thomas
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2009 14:55
Odpovědět 

Parkoval v zakuzu vjezdu pritelkyne. A v tom zakazu vjezdu se parkuje a parkovalo. Nevim proc tam je, hlavne kdyz v tom zakazu vjezdu jsou i garaze. Jedinej kdo dostal body a pokutu sem byl ja. Ja je totiz zavolal, kdyz mi rozmlatili okno a a vykradly auto. Misto vysetreni pripadu sem dostal dva litry... a zbytkovy alkohol je sice spatna vec a stat by se nemela, ale ze to neuhlidate se muze stat kazdymu a hlavne jsem si za to svuj trest odpykal a zaplatil. Pisu tady o tom jak sem dostal body za neco co jsem nespachal a vy mi odepisujete a zbytkovym alkoholu(o kterym sem se jen zminil, kvuli poctu bodu). To ze sem dostal body nepravem Vas nezajima, takze zastavate nazor, ze policie muze vsechno a normalni clovek nic? Clovece nejste nahodou policajt?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2009 17:11
Odpovědět 

thomasi, jako řidič z povolání vím, že na pivo můžu jen v páte a v sobotu. Jindy ne. Když néhodou musím jít i ve všední den, pozvu na cele dopoledne náhradního řidiče. Buďte jezdit, nebo pít. Takže žádné že se to může stát každému. Jen nezodpovědným.
"ostal body nepravem Vas nezajima" ale tomu snad ani sám nevěříte, opět se zmíním, "Vždyť každý rok chodíte na školení ů....Svoje chyby a neznalosti nemůžete svalovat na jiné...."

Na koho chcete svalovat, že jste dostal neprávem body? Jen na sebe. proč jste si to nechal líbit?

", takze zastavate nazor, ze policie muze vsechno a normalni clovek nic" kde jste na toto přišel?
Jestliže Vám to udělá radost a uspokojí Vás to, klidně mi vynadejte. Nejsem policista, nemám nic společného se strážníky.
Jen vím jak postižení kecají. Dnes ráno u letiště v Pardubicích nedobrzdil známý a tlačil dvě auta. Stěžoval si na ně, že on nejel rychle, jel pomalu. A přesto nedobrzdil.
Je nepříjemné, že přijdete o ŘP, ale zasloužíte si to!

krisotek
Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2009 13:18
Odpovědět 

thomas
Dobře Vám tak, chlastat se nemá a 11 bodů je hodně a svědčí to o tom jak jste nezodpovědný. Prostě budete chosit pěšky, je zajímavé, že plno lidí nemá ani bod a nebo max. 3 a dávají si už velký pozor. Tak se trochu zamyslete nad sebou a jinak každý si za všechno může sám.

thomas
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2009 00:10
Odpovědět 

Dobre fajn. Sem strasnej gauner a vsechno si to zaslouzim, ale pesky rozhodne chodit nebudu. Budu muset vytahnout crosku. Je to Vas nazor a ja Vam ho brat a ani vyvracet nebudu. Ale do tohoto tematu jsem nepsal proto, ze bych chtel slyset kritiku, na svou osobu-i kdyz si to treba zaslouzim. Svou otazku tedy polozim jeste jednou a srozumitelneji. Kde si muzu stezovat na postup policisty? I kdyz je to vpripade, ze jsem mu pokutu zaplatil a podepsal, ale to proto ze me uvedl v omyl. To ze jsem mel rano zbytkovy alkoho 0.25 a to ze jsem nepravem dostal posledni bod jsou dve veci. A me zajima ta druha-co s tim muzu nebo nemuzu delat. Vy me odsoudite kvuli alkoholu, ale myslite si ze kdyz clovek udela chybu za kterou je potrestan tak potom je odsouzenej do konce zivota si nechat sypat popel na hlavu? Chtel sem poradit a misto toho me kritizujete? Takproc tady toto tema vubec je????? O alkoholu v krvy sem tu napsal aby bylo jasno za co a kolik mam bodu. ZNOVU PISU ALKOHOL ZA VOLANT NEPATRI A TIM CO TU PISE SE ZA TO NEOSPRAVEDLNUJI BYO SEM ZA TO POTRESTAM A PLNE SEM TREST PRIJAL, TAK NECHAPU PROC TO TU PORAD ROZEBIRATE??? Zeptam se na neco a vy odpovite na neco jineho a jeste se pomalu rozcilujete

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2009 10:20
Odpovědět 

thomas: jste jistě plnoletý a svéprávný, takže pokud na místě souhlasíte s přestupkem, nastávají jen dvě věci a to buď zaplatíte na místě, nebo dostanete složenku. Pokud nesouhlasíte, tak je přestupek sepsán a zaslán správnímu orgánu, který rozhodne. To, že jste v minulosti souhlasil s pokutami za přítelkyni je jen vaše věc a nikdo s tím nic dělat nebude, protože jste se dobrovolně přiznal k něčemu, co jste třeba ani nespáchal. To samé je v případě zbytkového alkoholu nebo rychlosti. Pokud jste souhlasil s tím, že měřící zařízení (Drager) naměřilo uvedené množství a nepožadoval jste odběr krve, bere se to jako prokázaná věc. Pokud by jste nesouhlasil, byl by jste vyzván k lékařskému vyšetření a pokud by jste jej odmítl, tak se neřeší výše alkoholu v krvi dle § 22/1b, ale přestupek dle § 22/1d3 z.č. 200/1990 Sb. Nic si nepomůžete, protože sankce jsou úplně stejné, jen v případě, že by jste měl více jak 1 promile, tak se vyhnete tresnému činu opilství.
U rychlosti je to tak, že jste na místě ztotožněn a správní orgán dostane fotografii z místa měření, kde bude vaše rychlost skutečná, max. dovolená, popis místa, směr jízdy, vzdálenost na kterou bylo provedeno měření datum a čas. Na fotce bude vidět i záměrný bod který byl měřen a tedy je vyloučeno, že by policista měřil vozidlo jedoucí před vámi. Alespoň toto umožňuje radar LAVET. Zde není žádná skulina, kterou můžete uniknout, protože vy máte mít vozidlo v pořádku (tachometr nemůže ukazovat více, leda by jste měl namaontovány nesprávné pneu) Takže u správního orgánu si pořádně prohlédněte foto a pokud bude bod měření na vás, tak sklopte uši...nic jiného vám nezbývá...

thomas
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2009 08:56
Odpovědět 

to tix0575: dekuji za odpoved. O alkohol vubec nejde. Vim o tom jak to funguje a jak rikam, proti tomu nic nemam. Slo mi predevsim o to stani v zakazu vjezdu. Je tedy pravda, ze pokud policistu nezajimalo, kdo auto ridil a neinformoval me o bodu je to z jeho strany v poradku? A hlavne co se tyce te rychlosti... Podepsal sem to proto, protoze zpochybnil funkcnost meho tachometru. Ale nechme tachometr tachometrem... psal ste, ze mam moznost nahlednout na tu fotku, to by mne zajimalo, protoze jsem vic nez je povoleno proste nejel a na to dam snad i krk,. Takze zadna fotka existovat nemuze. Kde mam moznost tedy videt ten zaznam? Jeste jednou dekuji

tix0575
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2009 10:09
Odpovědět 

thomas: jelikož tu rychlost osobně měřím, tak popíšu postup, který provozujeme. Radarem změřím rychlost tak, že nejdříve na něm nastavím místo, čas, moji osobu, která vozidla chci měřit a v jakém směru a dále pak rychlostní limit, který je povolen a od kterého chci aby zařízení přestupek dokumentoval (my máme na 50km/h nastavenu rychlost 60 km/h..tedy je zdokumentován až ten, kdo jede 61 km/h a více) a úsek odkud až kam v metrech. Takže jede vozidlo, zaměřím na něj paprsek (křížek v zaměřovači) a sleduji jej po dobu jeho jízdy mým úsekem. Pokud řidič v nastaveném úseku překročil nastavené limity rychlosti alespoň v souvislém čase tří vteřin (v hledáčku mám zobrazeny aktuální údaje) tak radar SAMOČINNĚ provede fotodokumentaci a nahlásí změřenou rychlost. Správnou funkci měření ještě mám ověřenou tonem, kdy trvalý hlásí správné měření a přerušované chybné...tzn, třeba jsem změnil záměrný bod. Tím je eliminováno, abych během měření změnil třeba jedno vozidlo za jiné.
Takže mám změřenou rychlost a vím, že mám fotku, tedy nahlásím hlídce vozidlo a ta jej zastaví a projedná přestupek. Pokud řidič souhlasí, dostane blokovou pokutu, zaplatí, nebo dostane složenku a jede dál. Pokud nevěří že jel tak rychle, ale je ochoten se o důkazu přesvědčit, tak se může přijet ke mě podívat na fotku a já mu ji v detailu ukážu. Většinou je vidět i obličej (v PC je to zřetelnější mnohem více :DD) Toto ovšem není povinnost strážníků!!! Pokud nesouhlasí, že se dopustil přestupku, tak je s ním sepsáno oznámení pro správní orgán a veškerá dokumentace je postoupena na odbor dopravy. Důkaz je 100%, takže tam zaplatí pokutu a správní poplatek.
Tento postup je možný jen při překročení rychlosti do 20 km/h, protože ve vyšších případech se jedná o vyšší pokuty, kde se jednak prověřuje jestli nebyl stejný přestupek spáchán opakovaně..pak je i odebrání ŘP!
Dále uvedu, že od naměřené rychlosti se odečítají 3 km/h tolerance - úředně stanoveno, takže za rychlost 53 km/h nelze dostat pokutu.
Co z toho plyne? Pokud jsi si 100% přesvědčen, že jsi nejel rychleji a jsi ochoten obětovat svoji hlavu, tak si nech poslat přestupek k vyřízení na odbor dopravy a tam ti předloží důkaz o tom kolik jsi jel...a z té fotky vyčteš vše potřebné..stejně tak jako správní orgán :D Pěkný den

wocn
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2009 14:43
Odpovědět 

Hmmm, pokud tady do toho neremcají potrefenci, co spravují tenhle web /admin, pepíček, antimp atd./, tak je tu celkem rozumná argumentace, ze které i něco vzejde. Jinak se stačí sem podívat tak 1x ročně, protože je tu furt ten stejnej uplakanej looser-gang:))!

thomas
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2009 07:42
Odpovědět 

to: tix0575
diky, za odpoved. Ted jsem zjistil, ze muzu podat namitku k mestskemu uradu a oni jsou tuto namitku do 10ti dnu proverit a vyrozumet me. Jsem si jistej, ze jsem vic nejel a proto namitku podavam. Dam vedet, jak jsem dopad.

qqq
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2009 08:47
Odpovědět 

thomas a kde jste to vyčetl... obecní úřad nemá s obecní policií nic společného. Obecní policie mu není ani podřízena ani nadřízena, jedná se o dva zcela samostatné orgány obce.

a 10dnů je akorát tak doba uložení dopisu před doručením fikcí...

tix0575
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2009 09:50
Odpovědět 

thomas: netuším, kde jste co zjistil, ale to co píše qqq je skutečnost. Máte snad na mysli námitkou stížnost na postup strážníka? Tu by pak třeba řešil starosta jako nejvyšší velitel MP a jistě by vám odpověděl...i Ale to co zde uvádíte nemá hlavu ani patu, natož ta lhůta..

Doporučuji vyčkat písemné výzvy k projednání přestupku, tam se dostavit a věc vyřídit se správním orgánem z očí do očí po předložení důkazů. Pokud by věc spr. orgán řešil příkazem, tak pak se můžete proti tomu odvolat a on vás pozve..sice ne na kávu a zákusek, ale něco vám dá určitě :DDD

antimp
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2009 10:11
Odpovědět 

Proti příkazu se odvolává? Já to říkám pořád, že co obecní darmožrout, to kopec tuposti a omezenosti

thomas
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2009 10:27
Odpovědět 

Takhle mi to rekli na urade a takhle to mam napsany v dopise z uradu, ze muzu podat namitku a ze na to maji 10 dnu. Mam to cerny na bilim, takze to nesmysl asi nebude. Jen ste mne asi spatne pochopili. Namitku jsem podal na bodove ohodnoceni, ne na straznika. A urad ma 10 dni na to aby to prozkoumal a zjistil, jestli je namitka oduvodnena...

tix0575
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2009 21:27
Odpovědět 

thomas: ty se chceš odvolávat jenom kvůli přiděleným bodům?? Tak to ti moc šancí na úspěch nedávám, protože body přiděluje program na základě zadání přestupku. Navíc počet bodů, který máš dostat je uveden přímo v zákoně, takže si to můžeš ověřit sám. A ještě...body nejsou sankce ;)
PS: jestli máš scaner, tak mi pošli dopis na adresu tix0575@atlas.cz

usama
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2009 18:51
Odpovědět 

antimp
Největší příklad tuposti a omezenosti jsi tady ty. Jinak by jsi nenadával a věděl by jsi, že odpor je podání řádného opravného prostředku proti příkazu, tedy jde o formu odvolání svého druhu a jde o terminus technicus, protože důsledky podání odporu a odvolání jsou prakticky shodné. Ale to jsme to tady již probírali a ty jsi nepochopil.

wocn
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2009 22:33
Odpovědět 

2 usama: Milý usámo, nerozvracej to tu a nech si poslušně vysvětlit od Admina, rsp. Pepíčka-anitmp /který má samzřejmě od Admina zde neomezený verbální prostor/, jaký je banální rozdíl mezi příkazem-odporem, popř. rozhodutím-odvoláním. Aspoň na chvílli zase budou mít pseudopocit, že jsou to, co nikdy nebudou - právníci a že bojují proti mp. To, že tato část řízení o přestupku s mp, resp. s policií už nesouvisí /mimo kvality zpracování důkazů o přestupku, která bývá často u obou mizerná/, vůbec neřeš. Holt někdo se třeba na srazu bukvic v Karl-Marx-stadtu převléká do kostýmu, a aspoň chvíli zažívá pocit jako zpěvačka Tina Turner, Helenka, nebo Frida Lyngstad, no a někdo zase přisprostle exhibuje na netu a pokouší se vykládat zákony. Obojí je těžko léčitelné, ale obojí je z 90ti % neškodné:))!

qqq
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2009 11:11
Odpovědět 

Přidávám se ke kolegovi wocn. Toho člověka nemá smysl řešit pod jakýmkoliv jeho užívaným nickem.

niaz8085
Člen
# Zasláno: 7 Led 2020 09:00
Odpovědět 

تبلیغات رایگان
تبادل لینک خودکار
فروش vst
تبلیغات رایگان تلگرام
آگهی رایگان ایستگاه
خرید آپارتمان استانبول
تجهیزات پزشکی
فروش مواد شیمیایی
خرید ضایعات آهن
تور ارزان

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je nula krát tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás simple bulletin board miniBB™ © 2001-2020, Strážníci