miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / OFFTOPIC / PF 2010
Autor Zpráva
tix0575
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 11:41
Odpovědět 


Vzhledem k tomu, že všichni jsou našimi potenciálními zákazníky, tak Vám přeji bezproblémový vstup do roku 2010 a během něj pak setkání jen na těchto stránkách :)

PS: pro zájemce o foto, děláme moc krásné zařízením LAVET :DD takže se račte usmívat nejen na fotce, ale i při placení pokuty. Pěkný rok za všechny MP

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 12:41
Odpovědět 


tix0575 - Dekuji za prani ! K druhe vete: budete tim zarizenim fotit jen ridice co porusi zakon o silenych treba 8 km/h a nebo si troufnete taky nekdy na skutecne lumpy ?

tix0575
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 14:16
Odpovědět 


PV: co si představuješ pod skutečným lumpem?? U nás se měří jenom jedním metrem :DD a ten má toleranci + 3 km/h :DD
A nezkoušej na mě něco o motorkářích, protože za rok nám nezastaví max 1-2!! :P

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 14:21
Odpovědět 


tix0575 - mas v hlave neco jineho nez mereni rychlosti ? Skutecny lump neni podle mne na silnici, ale jak vas tady, pani straznici sleduji, tak tohle vam rozhodne nedochazi. Ze zacatku to vypadalo, ze s tebou bude rozumna debata ale je videt ze to co si o vas lidi rikaji a mysli, tedy ze umite jen radar a boticku je naprosta pravda...

tix0575
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 14:46
Odpovědět 


PV: radar, botičky...to je prostě nejviditelnější a každý se s tím skoro setkal, mediálně zajímavé téma, takže každý o tom něco ví. Nikdo už ale neví, že MP dělá i něco jiného. Např. my máme za rok odchycených 30 psů, které musíš umístit...tedy se nejdřív týden o ně staráš, sháníš majitele, krmíš, a když ho k někomu neumístíš, tak i do útulku. Pak máš pestrá občanská soužití od domácích fackovaček až po schválnosti, které ti nikdo nedosvědčí, protože dneska se nikdo nechce do ničeho míchat. Drobné krádeže až po předání pachatele PČR při TČ, pátrací akce po hledaných osobách, asistence a prověřování signálů na objektech, preventivní kontroly chatových objektů, předváděcí akce pro děti i veřejnost, přednášky ve školách o základech práva a mimo jiné i spolupůsobení na BESIP a v tom je to parkování a radar :) Možná jsem ještě na něco zapomněl, tak mi pošli mi adresu na mail tix0575@seznam.cz a pošlu ti roční zprávu pro starostu o naší práci :))
Schválně mu nepíšeme čeho kolik bylo z prostého důvodu: prostě lidi se nefackují 10x za hodinu, neokradou stařenku ani nepomalují 10 zdí, ale za tu dobu je 10 řidičů schopno překročit rychlost i když jsou cedule u silnice...pak ti matematicky vyjde, že za rok najdeš 30 psů, vyřešíš 10 krádeží, porovnáš 5 fackovaček, ale 700 řidičů dostane pokutu

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 14:51
Odpovědět 


tix0575 - vzdyt tu statistiku muzes das sem. Pak muzem dikutovat. Trochu problem je ze ty jak jsem pochopil vidis vec z pozice MP nejake male obce, ja krajskeho mesta... nebo se pletu ?

tix0575
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 15:00
Odpovědět 


PV. celou dobu ti melu, že není MP jako MP :DD ano, jsme MP o třech lidech a psu, pistole nosíme jen výjmečně, máme radar, boty, čtečku čipů psů, mobil, foťák, PC, kola, lyže, auto a na starost 4 obce s plochou 95 km2 ... ale zákony máme stejné jako ty MP ve velkých městech :))
Statistika je přesné sčítání nepřesných čísel a to bylo taky to, co mě u PČR dost vadilo...porovnávaly se hrušky s jabkama, ale nikomu to nevadilo, hlavně když se mohli plácat vedoucí po ramenou

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 15:07
Odpovědět 


tix0575 no tak sem tu statistuku dej... muzem porovnat i velka mesta jiste nekde statistiky budou... Tak mne napada 3 lidi, pes + radar. kolikpak ten radar asi stoji... Mam takovy pocit ze se bude muset zaplatit takze priority budou jasne nastavene. pokud jste 3 , a merite, pochybuji ze jeste nekde je dalsi posadka co se venuje necemu jinemu, takze secteno a podtrzeno, dokud jde merit, tak merite a v tech obcich hlidku MP vidi jen kdyz prijizdite s radarem :D pletu se ?

tix0575
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 15:20 - Změnil/a: tix0575
Odpovědět 


PV: radar stál 800 000 Kč a je za rok činnosti zaplacený a to se měřilo 52x za rok, tedy 1x týdně 1-2 hodiny (bylo to loni a nebyly cedule, nastavená rychlost k pokutování od 61 km/h), jedna obec nechce nic jiného než měření rychlosti, takže se tam nic jiného nedělá. Ostatní mají smlouvy se stanoveným počtem hodin hlídkování, ale vyjíždí se všude podle aktuální potřeby (nemůžeš lidem říci, že dneska hlídáme jinou obec) Správně usuzuješ, že sloužíme jenom omezeně, nemáme nepřetržitý provoz, ale i když jsem teď doma, už jsem pořešil 3 věci :))
Pokud by se během měření někde něco dělo, tak se radar složí a jede se k případu..na tom není nic složitého. 95 km2 stejně neuhlídáš (to by jsi potřeboval vrtulník), tak potřebuješ spolupráci občanů, kteří ti raději zavolají než PČR, protože vědí, že jednak jsme tam rychleji (nemáme tolik zbytečné práce s papírováním) a pak vědí, že to vyřídíme nejrychlejší a nejschůdnější cestou, což u PČR kolikrát nejde...tam kdejakou blbost hnedka sepisují, jen aby je někdo nenařkl z toho, že nepřijali oznámení :( My jsme schopni věc posoudit a navrhnout nevhodnější řešení z několika variant ... je na rozhodnutí občana co si vybere.
Jestli nevěříš, tak si udělej modelovou situaci a jednou zavolej na 158 a podruhé na MP :DD poznáš co se ti snažím vysvětlit. PČR se statistikou má, hlavně u tr.č., protože jinak by se nesnažili třeba TČ nabrat jako PŘ...sleduj, jak na konci roku se budou bít v prsa, že snížili kriminalitu!! A čím to dokázali? Určitě ne tím, že víc hlídkovali na ulici, ani tím, že lidi přestali krást!! No přeci tím, že zvedli škodu při kvalifikaci TČ-PŘ! Takže škrtem pera bude najednou mít ČR např. o 20% nižší kriminalitu...a není to důvod k radosti a vyplacení odměn vedoucím pracovníkům?? Stejným způsobem totiž snížili nedávno nehodovost :P PČR nevyjíždí na malé nehody, tedy je neeviduje a tedy jsou jiná čísla ...
U nás nejsou lidi až tak velcí zlobiči, takže stíháme všechno...pokud občan zavolá, není problém mu vyhovět.
PS: jak jsem psal...my statistiku nevedeme!! Za nás hovoří činy a ne čísla :PP

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 12:22
Odpovědět 


''Pokud by se během měření někde něco dělo, tak se radar složí a jede se k případu..na tom není nic složitého. '' - pokud by byla hlidlka vic videt, treba by k nicemu nedoslo a to je prave ten opacny pohled OBCANA a MP

Ale divi se nekdo kdyz ''PV: radar stál 800 000 Kč a je za rok činnosti zaplacený a to se měřilo 52x za rok '' - a ted se tesi obecni pokladna na dalsich 800 000 Kč rocne. Tak proc bz mela hlidat drobne kradeze a vandalstvi, kdyz z toho nic nekapne. Rozumim.

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 15:25
Odpovědět 


PV: ne, letos pokladna dostala 300 000 Kč :PP Opravdu si myslíš, že když bude hlídka vidět o 2 hodiny týdně někde víc, že tím ovlivníš trestnou činnost? Nebuď bláhový! Navíc takovou rozlohu neuhlídáš ani kdyby jsi se roztrhal...Navíc musíš počítat s tím, že v tomto našem terénu má operovat ještě obvodní oddělení, kriminální služba, cizinecká policie, dopravní policie, psovodi, nehledě ke krajským složkám PČR. Kdyby dopravní policie udržela nehodovost a dohled nad rychlostí v obcích, tak bychom nemuseli měřit my. Ale když přijedou 1x za měsíc, tak se nemůžeš divit, že lidi by si tam dělali co chtěli. Ale to už nikdo z těch kritiků tady neudělá, aby se zeptal na názor lidí, kteří bydlí vedle takové silnice, kde si to sviští kamiony 60 km/h ve dne v noci. Ti by s tebou asi nesouhlasili. Na tomto základě totiž MP vznikla, protože PČR nestíhala ochránit veřejný pořádek a dopravu v konkrétních obcích. Proto taky ji někde mají a jinde ne.
Je smutné, že ty to bereš jenom přes peníze,ale MP něco stojí (nás min. 1,5 mil)a taky by něco měla předvést...takže je to prodělečný podnik v každém případě.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 16:24
Odpovědět 


tix0575 - jak je mozne, ze jeden rok vydela 800 000 a druhy jen 300 000 , to je nejake divne :) a nebo ze by ... :)

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 19:42
Odpovědět 


PV je to jednoduché, 1) protože loni nebylo potřeba mít značky, 2) protože půl roku nebylo jasné jak mají značky vypadat, tak se neměřilo vůbec 3) když už se měří, tak na některých místech řidiči přeci jen uberou a překročí jenom vyložený ignorant 4) pokuty za ostatní přestupky v žádném případě nemohou nahradit rozdíl.
Udělám ti statistiku i na rok 2010, jaký si dáme kapitalistický závazek :DDD
Jelikož značky asi nebudou zrušeny, ale budeme měřit po celý rok (ber to tak, že jenom v sezoně, protože v zimě se tu nedá měřit, resp. není místo k odstavování vozidel a neriskujeme, že by to na sněhu někdo neubrzdil a řidiči i jezdí pomaleji) tak se dá předpokládat tak 500 000 Kč za rychlost, za parkování to bude cca 20 000 Kč (dáváme 50 Kč pokutu :DD) ale pokud je to na botu tak 1 000 Kč montáž!! Za veřejný pořádek tak 50 000 Kč (čipy psů, znečišťování atd)...celkově asi tak 600 000 Kč. Ale není to žádné dogma, prostě lidi budou zlobit pořád :) a může to být víc ale i míň..kdo ví

niaz8085
Člen
# Zasláno: 7 Led 2020 09:25
Odpovědět 


تبلیغات رایگان
تبادل لینک خودکار
فروش vst
تبلیغات رایگان تلگرام
آگهی رایگان ایستگاه
خرید آپارتمان استانبول
تجهیزات پزشکی
فروش مواد شیمیایی
خرید ضایعات آهن
تور ارزان

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři krát jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás bulletin board script miniBB™ © 2001-2020, Strážníci