miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / OFFTOPIC / Policajti pirati a Kamera do auta - prosim o radu...
Autor Zpráva
PetrVesely
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2010 07:55
Odpovědět 

Vcera jsem zazil uz ponekolikate takovou prihodu: Jedu, silnice dost nebezpecna jel jsem 70 - 90 a najednou as na mne nalepil malej Peugeot. Kouknu do zadu a rikam si: co ty troubo blbnes a on ma na sobe reflexni vestu... Si v duchu rikam. Tak pubertaci uz pouzivaji ke svym adrenalinovym jizdam alespon reflexky, chvaaalim, kdyz uz jsou tak pitomi alespon se budou pri nehode lepe hledat. No ale porad byl nalepenej na mne, a najednou kdyz byla silnice trochu zkopce, se to ziikadlo odlepilo a zacalo mne predjizdet... A oni tam POLICAJTI ! jeste vzadu bile cepice jak dekly na hajzlu za zadnim oknem...

A ted k tematu: uz mockrat se stal pripad, ze by bylo fajn mit nahranou situaci pred vozem.
Nejakou kameru, co bezi ve smycce a po zapnuti klicku stale nahrava deni pred autem.
Po precteni clanku jak dedek s kozou jel do Prahy kupuji SpyPen: http://jdem.cz/dvkb6 a vzdy nez vystoupim z auta pri kontrole tak jej zapnu, ale jeste by to chtelo neco do auta, treba takoveto magory ze vcerejska bych rad predal k reseni...

e policeman
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2010 09:00
Odpovědět 

PetrVesely
Ode mne asi radit nechcete,ale doporučuji SpyPen nekupovat.Po 10 dnech nefunkční.Ano,pořiďte si nějaké záznamové zařízení a točte a předávejte k řešení zlobivé policajty.Budiž Vám to ke cti.My zas budem řešit zlobivé občany.
Škoda,musím končit,začíná mi směna.. :-)
Hezký den

tix0575
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2010 10:09
Odpovědět 

PV: myslím, že než kamera v autě, je výhodnější situaci při kontrole nahrávat na mobil, protože tam bude i zvuk, což je asi to nejpodstatnější...jak tě hlídka vyzve, o čem tě poučí, jakou vznesou právní kvalifikaci a jaké zvolí řešení.
Docela zajímavá by asi byla i právní stránka pořízení záznamu, protože policie musí upozornit, že jednání je nahráváno..jak je to u civila a jakou to má průkaznou hodnotu, to teprve skouknu v zákeně :) Díky za námět :))

Admin
Administrátor
# Zasláno: 6 Úno 2010 11:37 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

PetrVesely: hledáte-li opravdu kvalitní záznamové zařízení do vozidla, tak se zkuste podívat například po Teye, model ARD-3000.

http://www.joutec.com/english/products/teye3000.ph p

Je pravdou, že se jedná o trochu cenově náročnější zařízení, ale pokud si vyhledáte kvalitu záznamu, zohledníte i vestavěnou GPS a další funkce, tak se jedná opravdu o velmi kvalitní černou skříňku do vozidla.

antimp
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2010 12:06
Odpovědět 

Dané zařízení je již odzkoušeno v praxi a je opravdu použitelné

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2010 19:01
Odpovědět 

e policeman - to byl jen typ, jeste po netu hledam neco jineho... Ta ty prachy chapu ze to moc nevydrzi...

tix0575 - kameru v aute mam na zaznam dění pred vozidlem, bude pevne namontovana, alespom to je zamer, tahat z ni jen kartu... No a na povidavi se strazniky bude samozrejme jina...

tix0575 - jako civil, si muzu na verejnem prostranstvi fotit a nahravat co chci a nemusim nikoho upozornovat... Take mam prihodu se strazniky kteri mne zakazovali abych je fotil :D to byla veselice :)

A prukaznost ? No a jakou prukaznou hodnotu? No ja bych rekl ze pokud na zaznamu bude straznik poznat, tak pro media bude ta hodnota jiste velice zajimava... At uz si o tom budou straznici myslet svoje :D

Admin - diky za typ, ale na Teye jsem se dival nedavno a nejde o cenu ale o to ze ja chci myslim trochu neco jineho. Jestli jsem to dobre pochopil, tak Teye ma celkem malou smycku a zaznam prepisuje dost brzy, a jen po nehode jej necha neprehrany + odesle varovani a tak... je to super, pokud to takto nekdo chce...

Ja bych ted rad zaznam jizdy treba do Ostravy a zase back, a treba mit moznost vystrihat zavodniky kamiony predjizdejici se vedle sebe, nebo policisty jedouci na cervenou a tak.... pripadne i deni pred autem kdyz by se nedej Buh neco stalo po ceste...

To myslim neni pripad Teye ale jdu hledat vice informaci.... Rad bych treba jen kameru za sklo + drat nekam k zaznamove jednotce v kufru nebo tak, nebo kamerku co zaznamena zak 10 hodin zaznamu ve smycce... Samo sirokouhly zaber vitan :)

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2010 22:16
Odpovědět 

PV: samozřejmě, že pokud to máš pro svoji potřebu, tak si dělej jak uznáš za vhodné, ale pokud by jsi to chtěl zveřejnit (jak naznačuješ medii), tak by jsi se už asi dostal na tenký led. viz § 3 Působnost zákona 101/2000 Sb
(1) Tento zákon se vztahuje na osobní údaje, které zpracovávají státní orgány, orgány územní samosprávy, jiné orgány veřejné moci, jakož i fyzické a právnické osoby.
(2) Tento zákon se vztahuje na veškeré zpracovávání osobních údajů, ať k němu dochází automatizovaně nebo jinými prostředky.
(3) Tento zákon se nevztahuje na zpracování osobních údajů, které provádí fyzická osoba výlučně pro osobní potřebu.
(4) Tento zákon se nevztahuje na nahodilé shromažďování osobních údajů, pokud tyto údaje nejsou dále zpracovávány.
Já jsem spíše měl na mysli průkaznost při jednání před nějakým orgánem, protože záznam lze upravit...viz zde prezentovaná kauza v jiném vlákně

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2010 07:03
Odpovědět 

tix0575 - Zvlastni zakon, ze :) tak natocit policajta mohu a zverejnit to nemohu ? Zvlastni zakon ze ? :) Neboj se, znam jej...

A tve: ''Já jsem spíše měl na mysli průkaznost při jednání před nějakým orgánem, protože záznam lze upravit...'' - no tenhle argument nekdo pouziva ? No pak nac ty vase blikatka a fotky ? Vzdyt je to to same...

tix0575
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2010 08:50
Odpovědět 

PV: samozřejmě,že tento argument někdo používá :)) nebo myslíš, že ty veselé fotky našich politiků co kolují po internetu jsou pravé? Asi máš daleko větší znalosti v oboru digitálních obrazů než já, ale např fotodokumentace tč se musela dělat jak klasicky, tak i digi, aby nikdo nezmanipuloval obraz. Technika jde ale dál, takže se asi dá zjistit jestli byl obraz upraven ...
:D vidím, že máš problémy se zákony :)) nelíbí se ti oprávnění strážníků, nelíbí se ti značky a teď i ochrana osobnosti...ty! ty! ty! :DD Ale možná, když si založíš stranu a budeš kandidovat na poslance, tak na to nalákáš dost lidí co tě budou volit :))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2010 09:49
Odpovědět 

tix0575 - ja nemam problem se zakony, ale posle mne je policajt verejny cinitel a ten by rozhodne nemel byt chranen zakonem na ochranu osobnosti, kdyz ho nekdo natoci pri nejake lumparne. Nebo ty myslis ze opak je dobre ?

Jinak mam pocit ze z materialu natoceneho pro svou vlastni potrebu se stava v tu chvilku dukaz k trestnemu cinu, a tedy mam povinnost jej odevzdat PCR... :D

tix0575
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2010 10:40
Odpovědět 

PV: ano, přesně tak!Předat PČR, nebo kontrolnímu orgánu, ale ne nějaké Nově, nebo blesku...cítíš ten jemný rozdíl? :) Ale tak jako úřední osobu nemůžeš urazit...tedy slovně :) tak by i ona je do jisté míry chráněna

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2010 13:25
Odpovědět 

ADMIN: Nevim, ale zde jsem na 100% odpovidal, a neni to poprve co mam podezreni, ze mizel prispevel... ADMINE, copak se deje ?

tix0575 - proc by mela byt zrovna uredni osoba chranena vic, jak bezny obcan ?

A Nove bych to jiste nepredaval s podpisem, ale i tak korektni media chrani sve zdroje...

antimp
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2010 15:18
Odpovědět 

Milá obecní lopato, pokud si tě vyfotím a zveřejním tvé fotky, které souvisejí s výkonem tvého povolání, tak budeš jen šoupat patama a budeš potichu. Pokud se ti to nelíbí, tak můžeš jen jako soukromá osoba toto zveřejnění napadnout, ale budeš mít na 99% smolíka. Jelikož si hraješ na obecního chytráka a vyhozeného ACABa, tak si k tomuto problému najdi stanoviska soudu sám.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2010 17:10
Odpovědět 

antimp - toto je celkem zasadni, tato oblast mne zajima jelikoz se venuji i reportazni fotografii a nejednou na mne straznik pokrikoval, ze si nepreje abych ho fotil :) to jsem se smal, ale se zverejnenim, uz si skutecne nejsem 100% jsity. Mohu poprosit o nejake odkazy na tuto tematiku, diky !

HROBAR
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2010 13:33
Odpovědět 

Oslovení mílá obecní lopato je naprosto unikátní, dlouho jsem se tak nezasmál. Díky antimpe

iamswan
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2011 14:18
Odpovědět 

Zpet k prvotnimu dotazu. Chtěl jsem taky něco pro záznam, nehledal jsem "opravdovou kvalitu" ale prostě věc která poslouží a nebude stát majlant. Koupil jsem kamerku D011 http://www.buyelectronicstore.com/d011-car-record- mini-dv_p4278.html. Myslím že poslouží dostatečněm, samozřejmě zaznamenává i se zvukem, byť hlasitost je nic moc, je tam nějaký automatický vyrovnávač okolního hluku, takže když je opravdu randál, tak zvuk je slabý a zaniká. Segmentuje po pěti ninutách, na dodanou kartu 2Gb se vejde ve dne max půl hodiny, v noci přes hodinu. Doporučuju nahradit 16gB kartou, ale hlavně Class 4, protože schopnosti dodané Class 2 jsou na hranici rychosti datového toku a občas některý segment neuloží dobře.

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2011 15:09
Odpovědět 

myslím, že něco takového by měl už v dnešní době výrobce dodávat standartně...zvláště čechům :D

Phates
Člen
# Zasláno: 26 Lis 2011 16:58
Odpovědět 

Hele já si nedávno koupil tuhle super kamerku: http://nakupzciny.cz/spionazni-technika/137-siroko uhla-hd-kamera-do-auta.html
a nedávno když mě zastavili policajti, vystoupili a zpozorovali tu kameru na přednim skle, tak na ní chvíli koukali a pak na mě mluvili a skoro si tu řeč radši četli z notísku :-)

frances
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2012 13:49
Odpovědět 

Zdravím já jsem si nedávno pořídil minikamerku do auta XXXXXXX, za ty drobné XXXX Kč se mi už zaplatila díky kreténovi který mě vybrdzil. Pojišťovně se tyto důkazní materiály moc nezamlouvají protože nemůžou zpochybňovat vaši pojistku... Doporučuju

~ODSTRANĚNA REKLAMA~

usama
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2012 21:56
Odpovědět 

Jo XXXXX dobrý, ale není to ono na rychle jedoucí auta trochu ve větší vzdálenosti... ta kvalita je na důkazy tak do pěti metrů, tj. na lidi.

kamarád teď testuje kamery ve FULL HD a má dvě (vpředu a vzadu). Říkal mi, že už zkusili čtyři kamery namontované v takové krabici na střeše - prej výborné společně s GPS, a měřením rychlosti. Záznam auto 360°. Viděl jsem videa, a tohle mít standardně policejní auta, tak je fakt šrumec:-)
A ve FULL HD to odvysílá klidně i Nova jako film :-)

A ještě nekupujte kamery natáčející ve smyčkách... zpomenete vypnout a je to smazané. Raději ten XXXXXXX s 16GB kartou... je tam dost místa i po vybití baterky na další dvě nabití, takže defakto 3x nemusíte mazat... Jen jsme XXXXXXX nezkoušel zapojený do zapalovače, zda kamera funguje i tak přímo na elektriku nebo se alespoň při provozu dobíjí.
Jaké jsou zkušenosti?

~ODSTRANĚNA REKLAMA~

mareknekdo
Člen
# Zasláno: 29 Zář 2013 08:03
Odpovědět 

Mobil se hodí na nahrávání, když není po ruce něco jiného, ale vážně jsem to řešil a pokud jezdím často a chci nahrávat (protože nevím, kdy se něco stane a nebudu pořád nahrávat na mobil), tak to řeší jedině kamera do auta. Prolezl jsem XXXXXX, hlavní rozdíly jsou opravdu to nahrávání ve smyčkách, že se automaticky zapne při nastartování a pokud možno, že je stabilně instalovaná, aby se nemusela pořád odendávat (jen zase nesmí lákat k ukradení, takže spíš menší, i bez displeje).

~ODSTRANĚNA REKLAMA~

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je jedna plus pět?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás community script miniBB™ © 2001-2018, Strážníci