miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / OFFTOPIC / Vyhrožování
Autor Zpráva
xxx
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2012 21:22
Odpovědět 

Dobrý den,
zajímalo by mě,jestli se dá nějak vysledovat smska poslaná z internetu.Využívá toho totiž bratr mého přítele,který mu neustále vyhrožuje.Několikrát už ho i mě napadl.Hlásili jsme to,ale vždy z toho vyvázl maximálně s pokutou.A to ještě píše,že ta pokuta nás bude mrzet a podobné mnohem ostřejší výrazy.Předtím psal normálně ze svého telefoního čísla,ale teď už volá nebo píše z cizích nebo skrytých čísel nebo právě z internetu.Jak se máme bránit?Bojím se,že nezůstane jen u výhružek.Už několik lidí skončilo po jeho útoku v nemocnici.Když mě napadne,můžu použít paralyzér,aniž by mě pak žaloval?

tix0575
Člen
# Zasláno: 26 Úno 2012 09:00
Odpovědět 

xxx: k čemu je pro Vás dobré sledovat nějakou sms poslanou z internetu?? Pokud Vás někdo takto pronásleduje a trvá to delší dobu, je to opakované a patrné nebezpečné vyhrožování, tak se jedná o trestný čin a ten řeší PČR.
V nutné obraně můžete použít cokoliv, čím odrazíte útok, tak aby bylo dosaženo účelu obrany. Nutná obrana se nevztahuje jen na situace, kdy se obránce brání útočníkovi, ale platí i tehdy, kdy někdo brání jiného napadeného. Vždy však musí jít o buď bezprostředně hrozící útok, nebo o útok, který zatím trvá. Pokud obránce zasáhne proti útočníkovi v době, kdy jeho útok již skončil, nemůže se už jednat o nutnou obranu. Obrana zároveň nesmí být v hrubém nepoměru ke způsobu daného útoku. Může sice být důraznější než útok, někdy i musí, aby byla skutečně účinná, nikoli však jej řádově přesahující. Při jejím posuzování se ale nepřihlíží ke způsobeným následkům, ale pouze ke zvolenému způsobu obrany.

Základními excesy (vybočeními) z podmínek nutné obrany tedy jsou:
k obraně došlo až po ukončení útoku,
obrana byla zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku nebo
obrana směřovala proti domnělému útoku, který ve skutečnosti útokem nebyl

Admin
Administrátor
# Zasláno: 28 Úno 2012 10:25
Odpovědět 

Paralyzér použít můžete, ale abyste se nedivil jeho neúčinností. Nejdřív si jej raději vyzkoušejte na sobě a budete překvapen, že to nic nedělá.

drahos
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2012 12:21
Odpovědět 

Admin
:))) Nic to nedělá? Prosím vás nikdo to na sobě raději nezkoušejte. Z vlastnich zkušeností můžu říct že to DĚLÁ

e policeman
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2012 20:50
Odpovědět 

drahos
Paralyzery jsou ruzne.Mohu potvrdit,ze na mne vyzkouseny paralyzer(nikoli"vystrelovaci TASER")opravdu neni smrtelny.Ale prijemne to rozhodne neni!!!

Lovec uniforem
Člen
# Zasláno: 26 Dub 2012 06:27
Odpovědět 

A jak má napadený zjistit jestli už útok skončil? Má položit otázku jestli už útočník doútočil a nebo se ještě bude pokračovat?
Celý systém zkoumání nutné obrany je podle mne postavený na hlavu.
Napadený má jen několik sekund na to, aby se rozhodl co je nutná obrana. Jak dlouho na toto rozhodnutí mají ti naši slavní "experti" kteří to posuzuji? A taky se někdo postará o to,aby při tom rozhodování byli pod tlakem a měli pocit bezprostředního ohrožení?

habin
Člen
# Zasláno: 24 Zář 2014 07:53
Odpovědět 

dobry den dneska se mi stalo ze mi spolupracovnik vyhrozoval stalo se to asi takhle...
on opravoval motor a zkazil to a po cele firme rekl ze jsem to udelal ja tak jsem si o tom s nim sel rozume vyresit tak jsem se ho ptal co to ma znamenat a on z niceho nic vybouchl a zacal po me rvat tak mu jako jeho nadrizenej rikam co si to dovoluje a ze se ho nebojim.On mi na to odpovedel ze ho ne ale jak se mi nebo nekomu kolem me neco stane tak se pak nemam divit.O sebe se ani tak moc nebojim jako o svoji pritelkyni on totiz zna aji jejiho sefa prosim o radu co mam delat

sdotoo
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2018 14:41 - Změnil/a: sdotoo
Odpovědět 

Ok, somebody here?

kolaps
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2018 17:46
Odpovědět 

Can u say something about a https://mobilerecorder24.com mobile recorder on Android? How does it work with other applications?

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je šest děleno tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás chat forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci