miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / OFFTOPIC / Hrdina
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
Autor Zpráva
volkswagen
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2013 20:59
Odpovědět 

Jasně, může za to Langer. Kdyby nebyl, tak tam sedí Dirty Harry kombinovaný s Korbenem Dallasem. Že vás huba nebolí

truckmalik
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2013 09:24
Odpovědět 

Docela si tady pročítám hlášky uživatelů a opravdu mě pobavilo jak jste skoro všichni zblblí tím co vám řeknou v televizi ale když to řekli tak se to určitě vše zakládá na pravdě, že?. Ti co tady píšou, že by se skoro vydali na steč proti takové přesile bych chtěl vidět v podobné situaci. Už jenom hláška televize, že napadená bouchala na vrata mě naštve faktem, že ze strany služebny, kde se incident odehrál žádná vrata ani vchod není a místnost kamer je z druhé strany domu. A to je jen první začínající informace z televize. Romové taky zasahujícím strážníkům, kteří přijeli na místo první (dle TV tam vůbec nepřijeli) sdělili, že manželský pár napadl právě je a mají na to 50 svědků. Docela si dokážu představit co by nastalo kdyby se incident nenahrával, nebo tedy dokážu 1/ soud se zuřivým manželským párem, protože napadl 16 letého hlapce, který šel kolem, nebo že by strážník útočníka postřelil, tj. zuřivý strážník postřelil dítě. Jinak to byl strážník, který za 20 let práce u MP pomohl hodně lidem a určitě nebylo jeho krédo dávat zbytečné pokuty za blbosti. Ale toto je pouze můj názor a nikomu z Vás ho určitě vnucovat nebudu, jen prosím lidi, nezblbněte ze sledování televize která hledá senzaci tím, že odvysílá věci, které jsou pouze senzací a 3/4 důležitých informací chybí.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2013 09:35
Odpovědět 

truckmalik - "Jinak to byl strážník, který za 20 let práce u MP pomohl hodně lidem" od penez, pri mereni rychlosti za tesne za ceduli hranice obce a za spatne parkovani. Do zadnych vetsich akci se nepoustel, jak nam demonstroval svym poslednim hrdinskym cinem. Tak nam tady nehrajte divadylko na city.

truckmalik
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2013 09:52
Odpovědět 

No kdyby tam měl Vás tak by to dopadlo určitě jinak, to jsem přesvědčen. Samozřejmě, že MP měří rychlost a dává botičky. Jen nevím, kde jste vzal názor, že každý strážník nebo policista je po příchodu do práce nadrženej na to, až začně měřit nebo pokutovat. Prostě je to jejch práce, a myslím si že přesvědčovat nadřízené o tom, že to nehodlá dělat může každý policista jen jednou. Ale jestli jezdíte rychle a blbě parkujete, tak nevidím důvod proč by jste za to nemohl být postižen. Dále Vás pane Veselý upozorňuji, že jsem se nepřišel hádat.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2013 14:44
Odpovědět 

Tak šup zpátky na služebnu a rozdávat botičky, poručíku :)

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2013 06:21
Odpovědět 

truckmalik - zvlastni, ze vetsinou za takto hysterickou reakci byva tam nekde uvnitr pocit, ze ten druhy ma pradvu a je nutno jej a hlavne sebe presvedcit, ze to tak neni.

Ono si staci polozit jednoduchou otazku: za jakym ucelem byla MP zrizena?

A/ pomoci obcanum, zajisteni jejich vetsi bezpecnosti a potirani kriminality ve meste/obci

B/ vyberem pokut v prevazne vetsine v doprave, zamerenim se efektivnost vybrat nejvetsi mnozstvi prostredku za dany cas ve sluzbe, nehlede na jejich zavaznost ci nebezpecnost pro okoli

Prosim postaci jen A nebo B a bude hned jasno....

tix0575
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2013 07:57
Odpovědět 

PV: stačí si přečíst v zákoně 553/1991 jaké plní MP úkoly a dostaneš odpověď. Pak poznáš, že těch úkolů je mnohem víc.

truckmalik
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2013 17:22
Odpovědět 

Pane Veselý, MP se na místo dostavila do 2 minut po oznámení a zakročila. Vadí mi, že i po pomoci napadeným tady i v médiích každý píše něco o tom, že tam strážníci nepřijeli a prokládají to nějakým měřením rychlosti a botičkama. MP Duchcov nebyla měřit například v roce 2013 ani jednou a co se týká parkování, tak uznáte snad sám, že to strážníci musí také řešit. Sám jako strážník nepreferuji nějaké násilné pokutování za špatné parkování ale domlouvat se také pořád nedá. Nemusíme se spolu shodnout na téma které se tu řeší ale to, že strážníci dopravu a i zmíněnou rychlost měří, protože je i toto náplň jejich práce se snad shodneme ne?

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2013 21:33
Odpovědět 

truckmalik - reci plno ale odpoved zadna, tedy znovu: za jakym ucelem byla MP zrizena?

A/ pomoci obcanum, zajisteni jejich vetsi bezpecnosti a potirani kriminality ve meste/obci

B/ vyberem pokut v prevazne vetsine v doprave, zamerenim se efektivnost vybrat nejvetsi mnozstvi prostredku za dany cas ve sluzbe, nehlede na jejich zavaznost ci nebezpecnost pro okoli

Prosim postaci jen A nebo B.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2013 21:35
Odpovědět 

tix0575 - "stačí si přečíst v zákoně 553/1991 jaké plní MP úkoly" - v zakone ale neni jake plni. Ja se podival na statistiku jeji prace napriklad u nas v Jihlave a tam to bylo jiny cteni.

pan_x
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2013 02:09
Odpovědět 

Tixi0575, nabytí znalosti zákonů je věcí jen a pouze toho kterého konkrétního strážníka/policisty a jeho přístupu ke svému povolání, bez ohledu na věk a odsloužená léta. Svádění zoufalého právního povědomí na Langera je bohapustým alibismem. Negativní dopady odchodu déle sloužících lze pochopit u kriminalistů, kteří mají znalosti a "kontakty", jež vznikají časem, ale nikoliv u běžných "pochůzkářů". Jinak, kvalitu materiálu od PČR odejitého v důsledku Langerova vytažení generačního špuntu jsme měli možnost posoudit i zde na fóru - sice krátká, o to však výživnější exhibice uživatele s nickem Bren.

truckmaliku, zaprvé - z televize zde nikdo zblblý není. Původní debata vycházela z článku na iDnes a nadále z vlastního vyjádření dotčeného strážníka. A jak se ukázalo, realita je ještě hrozivější, než ji prezentovala media.

truckmaliku, zadruhé - nikdo zde nepíše, že na místo nepřijela žádná hlídka. Podstatou diskuze je (ne)konání strážníka ze služebny, který, jak sám udává, klepání slyšel.

truckmaliku, zatřetí - strážníky nikdo nenutí měřit rychlost a pokutovat. Ano, je to jejich práce, ale neztotožňují-li se s touto prací, nikdo je nenutí tuto práci dělat.

truckmaliku, začtvrté - co zde píšete k tématu Duchcov je zcela odtržené od probíhající diskuze a svědčí o jistých problémech s chápáním textu.

truckmaliku, zapáté - není problém, když někdo není zcela s to vyhodnotit to, co čte a adekvátně na to reagovat.

truckmaliku, zašesté - problém je, je-li někdo s takovými problémy strážníkem.

tix0575
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2013 09:00
Odpovědět 

pan X: je vidět, že o policejní práci na obvodě víte prd a posuzujete pčr jen podle toho co vidíte na ulici. V policejní práci je alfou a omegou osobní a místní znalost, což jste mohl vidět např v tv seriálech rady Vacátka, Četnických humoreskách, nebo i majorovi Zemanovi. A tu nezískáte automaticky tím, že nastoupíte k pčr. To se buduje roky!! Kriminálka žije jenom z toho, ale ten pochůzkář má k tomu ještě dopravu, občanské soužití a jiné akce viz Budějovice. Taky vzdělávací systém je v současnosti na katastrofické úrovni což přiznává i Pecina (byl 1,5 roku, v současné době 6 měsíců!), stejně tak i počet policistů a financování. To se projevuje na kvalitě práce ať chcete, nebo ne. A za to může především Langr!

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2013 12:52
Odpovědět 

tix0575 - jak se prosim projevuje takova ta mistni znalost v tom, ze hrdina straznik zustane namisto pomoci napadenym pokakany u kamer?

tix0575
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2013 15:29
Odpovědět 

PV: třeba tím, že ví co tam je za svoloč a že proti nim nemá sám šanci ...jinak u kamer je od toho, aby sledoval cvrkot a ne aby zasahoval.. ale to už tu bylo nespočetněkrát řečeno, jen to někomu nedochází. V nemocnici vám taky chirurg nebude trhat zub.

pan_x
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2013 16:43
Odpovědět 

Tixi0575, alfou a omegou nejen policisty, ale i strážníka, základy, na nichž lze dále stavět, to, o čem se tu bavíme, je elementární znalost zákonů. K jejímu získání není třeba kurzů, k jejímu získání stačí otevřít Sbírku zákonů. A to je jen o přístupu jednotlivce, zda bude zákonů znalý či neznalý, když má na jejich dodržování dohlížet. Chcete mi snad tvrdit, že Langer zakázal policistům čtení a sebevzdělávání, že stál nad každým policistou a švihl jej rákoskou přes prsty, když otevřel Sbírku zákonů? Tixi0575, chcete tvrdit, že zde diskutující Bren, který opustil řady policistů v důsledku Langerova vytažení generačního špuntu, je ztrátou policejního sboru? Kvalita odváděné práce závisí v největší míře na tom kterém jednotlivci, svádění vlastní neschopnosti na někoho jiného je alibismus.

Tixi0575, když strážník ví co tam je za svoloč a že proti nim nemá sám šanci, proč nezavolal posily ihned, jak viděl, že došlo k napadení? Na co čekal? Proč ztrácel čas a prodlužoval tak dobu útoku, která se podepíše na horších následcích obětí? To zde bylo rovněž nespočetněkrát řečeno, dokonce to říkal i dotčený strážník v médiích, tak proč vám to nedochází? Tixi0575, máte pravdu, že chirurg nebude trhat zub. Chirurg, jakmile zjistí, že jeho pacient potřebuje akutní stomatologický zákrok, má povolat bez váhání zubaře a současně provést všechny kroky, které jsou v jeho možnostech pro zmírnění potíží - např. aplikuje léky proti bolesti a zánětu. Doufám, že vám ta analogie dochází. Při použití této analogie na duchcovský případ by chirurg sledoval, jak se u pacienta vyvíjí zánět, jak pacient trpí bolestmi, jeho stav se zhoršuje, čelist otéká, horečka vzrůstá, vše pečlivě zapisoval do chorobopisu a až po upozornění by usoudil, že vlastně nedokáže vyřešit stomatologický problém a zavolal by zubaře, který se tak dostane k pacientovi až se zpožděním majícím za následek větší komplikace.

tix0575
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2013 22:34
Odpovědět 

pan x: přečtěte si příspěvek TRUCKMALIKA, asi o tom případu ví víc jak my oba dohromady, takže hlídka byla přivolána ihned.
Mohu se zeptat, kolik zákonů znáte vy? Kolik jich dokážete aplikovat do praxe během života, bez přístupu na internet? Myslím, že ztrátou pro policii je odchod každého. Která firma si může dovolit ročně ztratit 1700 osob, v současnosti tak kolem 800. Není to jen o tom vyplácet odchodné a renty, ale taky vyškolit nové, vyzbrojit je a vystrojit. Než takový nový člověk může zpracovávat spisy na patřičné úrovni, tak je to třeba i 5 let. Přičti k tomu i nezájem mládeže o práci i o sebevzdělání.

pan_x
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2013 00:04
Odpovědět 

Jestliže někdo dohlíží na dodržování zákonů a trestá jejich porušování, pak bezpodmínečně musí tyto zákony znát. Je-li člověk policistou/strážníkem, musí znát patřičné zákony, kterými se PČR, resp. obecní policie řídí. Mým povoláním není dohled nad dodržováním zákonů, tudíž otázka na mé znalosti zákonů a jejich aplikace v praxi je bezpředmětná a považuji ji za vaše typické odklánění od podstaty. Ale budiž - znám a jsem schopen aplikovat v praxi bez přístupu na internet řadu zákonů, vyhlášek a dalších předpisů dotýkající se záležitostí mého života jak pracovního, tak mimopracovního. Zákon o obecní policii mezi ně patří. Přiznám, že z oblasti zákonů dotýkajících se mého povolání, kdy tato oblast je značně rozsáhlá a zahrnující rozmanité spektrum odvětví, znám detailně, bez nahlédnutí do daného předpisu, pouze věci, se kterými přicházím do častého kontaktu. No nedohlížím na dodržování těchto zákonů a jejich případná neznalost je jen a pouze moje chyba, kterou nehodlám svádět na systém či jinou osobu, jak to činíte vy s osobou Langera.

Opravdu je pro PČR ztráta odchod každého? I osoby neznalé základních zákonů, neschopné chápat jednoduchý text? Jaký má taková osoba pro PČR přínos? A nezdá se vám doba 5 let na zvládnutí zpracování spisu poněkud nadsazená?

Když zmiňuji chápání textu - Tixi0575, příspěvky truckmalika jsem si přečetl, ponechám stranou úroveň jeho vyjadřování a zeptám se vás - kde ve svých příspěvcích píše, že hlídka byla přivolána ihned? Já to tam nikde nevidím. Netuším, co o tomto případu ví truckmalik, no já vycházím z výpovědi přímo dotčeného strážníka, který se vyjádřil, že posily zavolal až poté, co venku zjistil, že si na zákrok netroufá. Do té doby jen sledoval a nahrával a ven vyšel až po zaslechnutí zaklepání. Proč to nechcete prostě přijmout?

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2013 05:20
Odpovědět 

tix0575 - "Mohu se zeptat, kolik zákonů znáte vy? Kolik jich dokážete aplikovat do praxe během života, bez přístupu na internet?" - to zertujete ze? !!!

Takze ten vas chirurg vam pri zlomene ruce urizne nohu a rekne ze je te anatomie moc, a on je v praxi kratce??? Neskutecne, ale verim, ze praxe u mestaku je presne takovato. Moje zkusenosti se starniky to presne potvrzuji...

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2013 07:23
Odpovědět 

pan X: co třeba tohle: Pane Veselý, MP se na místo dostavila do 2 minut po oznámení a zakročila. Vadí mi, že i po pomoci napadeným tady i v médiích každý píše něco o tom, že tam strážníci nepřijeli a prokládají to nějakým měřením rychlosti a botičkama. Nebudu přijímat něco, co mi naservírují media, protože těm se nedá věřit ani pozdrav! Nebyl jsem u toho, takže si dělám svůj názor. A ten vychází nejdříve z povinností, které měl plnit ze zákona.
Já s vámi souhlasím a ani nehodlám omlouvat neznalost zákonů policisty, jen jsem realista a vím co slouží za lidi v pčr (aspoň v mém okolí) ale co asi ví o zákonech učitelka s Mgr, , která byla půl roku u dopravky a pak vyhrála konkurz na VO? Pokud by byly odpovídající nábory (výběry a nikoliv sběry) a podmínky pro práci, tak by spousta lidí od pčr neodcházela.
Možná, že se vám 5 let zdá nadsazená, ale vemte v úvahu šíři záběru pořádkové služby a s některými situacemi se můžete za tu dobu setkat třeba 1 -2x+ různé drobné niance. Někdy je problém jen správně právně kvalifikovat věc (už jsem někde psal a dnes se můžete podívat na kauzu Nagyové, kdy žalobce to vidí na úplatky a politici to berou za běžné politické vyjednávání) Není problém něco sepsat, ale jde o to, aby to pak prošlo před soudem! Jakmile opomenete nějaký neodkladný a neopakovatelný úkon, nebo to špatně sepíšete, že to nemá důkazní hodnotu, tak jste v pytli. Uvedu osobní příklad: s náhlým úmrtím se můžete setkat třeba 4 do roka, ale že se z toho vyklube vražda, to se mi stalo 1x za 15 let.

PV: asi zapomínáte, že i doktoři musí mít nějaké zkušenosti a atestace, než je někdo nechá samostatně říznout do druhého člověka.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2013 12:31
Odpovědět 

"tix0575 - PV: asi zapomínáte, že i doktoři musí mít nějaké zkušenosti a atestace, než je někdo nechá samostatně říznout do druhého člověka. "

Ano to jiste, ale ja myslel ze se celou dobu bavime o straznicich kteri jsou jiz v terenu a skutecne "rezou"... A to je ten rozdil, o cem mluvime.

pan_x
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2013 21:31 - Změnil/a: pan_x
Odpovědět 

Tixi0575, na základě čeho z tohoto textu, cituji: Pane Veselý, MP se na místo dostavila do 2 minut po oznámení a zakročila. Vadí mi, že i po pomoci napadeným tady i v médiích každý píše něco o tom, že tam strážníci nepřijeli a prokládají to nějakým měřením rychlosti a botičkama., vyplývá, že strážník ze služebny zavolal posily ihned poté, co zjistil, že došlo k napadení dvojice? Kde lze v textu najít, kdy bylo učiněno ono oznámení?

Tixi0575, neodpověděl jste mi, jaký přínos pro PČR má zákony neznající policista s problémy chápat text, když si myslíte, že ztrátou pro policii je odchod každého. Nuž?

Ke zbytku nemá cenu pokračovat. Řeč je o řadových policistech, těch, co měří rychlost a pokutují za špatné parkování, těch, co kontrolují životnost obvazu v autolékárničce a vy tu, tixi0575, neustále melete o kriminalistech, a policejní vyšší dívčí. Nebo si snad myslíte, že kupříkladu spis v kauze Nagyová, kterou tu zmiňujete, sepisoval řadový policista z pořádkové služby? Náhlá úmrtí dtto.

tix0575
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2013 08:15
Odpovědět 

pan x: ano, nemá cenu se dál bavit. Trestní oznámení musí přijmou každý policista a je jedno o jakou věc se jedná. Přijde vám k okýnku člověk, že mu unesli dítě a musíte to umět...oznámí vám mrtvolu, musíte tam vyjet a konat, vidíte přestupek v dopravě a musíte ho řešit..v tom to je

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2013 20:14
Odpovědět 

tix0575 - jste tak hloupy nebo ubohy? reagovat va vetu: "Řeč je o řadových policistech, těch, co měří rychlost a pokutují za špatné parkování, tě ch, co kontrolují životnost obvazu v autolékárničce" timto: "Trestní oznámení musí přijmou každý policista a je jedno o jakou věc se jedná." muze skutecne jen blb nebo ubozak.

pan_x
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2013 23:43
Odpovědět 

Tixi0575, na základě čeho z tohoto textu, cituji: Pane Veselý, MP se na místo dostavila do 2 minut po oznámení a zakročila. Vadí mi, že i po pomoci napadeným tady i v médiích každý píše něco o tom, že tam strážníci nepřijeli a prokládají to nějakým měřením rychlosti a botičkama., vyplývá, že strážník ze služebny zavolal posily ihned poté, co zjistil, že došlo k napadení dvojice? Kde lze v textu najít, kdy bylo učiněno ono oznámení?

Tixi0575, neodpověděl jste mi, jaký přínos pro PČR má zákony neznající policista s problémy chápat text, když si myslíte, že ztrátou pro policii je odchod každého. Nuž?

Tixi0575, a zvládnutí přijmutí trestního oznámení trvá policistovi 5 let? Ale jděte. A tentýž policista, který přijme trestní oznámení i toto prošetřuje a koná další úkony? A naopak - když poklepu na rameno rychlost měřícího policisty, že mu chci podat trestat oznámení na paní Nagyovou a několik poslanců kvůli korupci, tak tento policista složí trojnožku a půjde se mnou do auta sepisovat toto trestní oznámení? Když pochůzkáři oznámím nález mrtvoly, tak tam krom zajištění místa, aby nedošlo k poškození stop, bude konat co?

tix0575
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2013 09:26
Odpovědět 

pan x: problém je, že nechápete, že není jen Praha, popř kraje, ale taky obvodní oddělení, kde je třeba jen 10 policistů a to měření rychlosti dělá ten, který má rovněž i výjezd, dozorčí službu a zpracovává nápad i ostatní spisy, a když má chvilku, tak dělá šetření k těm stávajícím. K tomu patří ještě hlídková služba v rajonu s účastí na kontrolních bodech. Nedej bože, aby byla nějaká akce typu Č.B. Který z policistů si může dovolit nepřijmout oznámení, aby za ním nepřišly žluté tašky a nedělaly mu existenční problémy?? Je snad v zákonu o pčr, že trestné činy přijímá jeden, přestupky druhý, vraždy třetí??
Škoda každého je proto, protože to jsou vyhozené peníze...vaše, moje, všech!

tak a tímto uzavírám toto téma z mé strany :)

pan_x
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2013 10:19
Odpovědět 

Tixi0575, za vaši neznalost zákonů, neschopnost chápat význam textu a neschopnost komunikace taky může Langer?

Nejsou vyhozené peníze, když odejde neschopný policista. Vyhazování peněz je naopak držení takového policisty ve stavu.

tix0575
Člen
# Zasláno: 12 Čec 2013 12:29
Odpovědět 

pan x:tak proč se ten neschopný policista nabíral??
Ne, za moji neznalost a neschopnost si můžu sám :D

pan_x
Člen
# Zasláno: 12 Čec 2013 19:45
Odpovědět 

Tixi0575, na výtky na vaši neschopnost chápat a neznalost zákonů reagujete veselými emotikony. Zdá se vám být k smíchu, když je strážníkem člověk neschopný, zákonů neznalý? Ptát se mě, proč byl neschopný policista přijat do stavu má stejnou logiku jako ptát se mě, proč si váš soused koupil škodovku. I když - na otázku stran přijetí neschopného policisty si můžete odpovědět sám, resp. může vám odpovědět ten, kdo vás přijímal. Nejste sice policista, ale strážník, no se znalostí zákonů a schopností chápat text jste dost na štíru.

tix0575
Člen
# Zasláno: 12 Čec 2013 22:55
Odpovědět 

pan x: soused si koupil škodovku protože neměl na mercedes ... ani BMW

pan_x
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2013 10:47
Odpovědět 

... ptát se , proč si váš soused koupil škodovku. Chápete to? Jako byste se ptal vy mě. Pak je poněkud mimo, když si odpovíte vy.

Ač byl tedy poukaz na hloupost vaší otázky míněn jinak a kdy škodovka byla uvedena jako jedna z automobilových značek, nikoliv jako symbol nekvality a lacinosti, což již dávno neplatí, nabízí se dle vaší reakce možnost jisté paralely. Dle této paralely, kdy by škodovka byla brána jako synonymum láce v automobilovém průmyslu, PČR nabírá a drží neschopné policisty, protože nemá na kvalitní policisty. Tím de facto říkáte, že u PČR, potažmo u obecní policie, nejsou kvalitní lidé, neboť si je PČR, resp. obce nemohou dovolit. A půjdeme-li dál, můžeme to brát jako stvrzení vaší neschopnosti, kdy si Desná zkrátka nemůže dovolit nic lepšího.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je jedenáct mínus šest?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás web forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci