miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Kontrola mladistvých, zda nepožili alkohol
Autor Zpráva
Petr PP
Člen
# Zasláno: 4 Čec 2007 19:22

Občas jsou v TV vidět akce, kdy policisté či strážníci dělají razie v hospodách a kontrolují, zda mladistvým není podáván alkohol. Při té příležitosti je vidět, jak jsou mladiství podrobováni orientační dech. zkoušce a to i ti, kteří nejsou nijak výrazně pod vlivem alkoholu, případně vůbec. A tak se ptám, podle jaké právní normy policie takto postupuje? V tzv. tabák. zákoně jsem toto nenašel. Tam se o orient. dech. zkoušce mluví, ale u jiných kategorií lidí, ne u této, o které jsme psal.

Možná by to mohl vědět qqq, když má zkušenosti s "péjáky". Možná někdo jiný.

Bobesek
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2007 16:53

No já kdybych byl mladistvý tak jim do toho nefouknu a chtěl bych vidět,jak by mě k tomu donutili.Motorové vozidlo neřídím a na pracovišti taky nejsem.Tudíž nemají na dechovou zkoušku žádný právní nárok.

fandawebu
# Zasláno: 8 Čec 2007 18:54

Zdravim, mam dojem, ze ke kontrole je dostacujici podezreni, ze alkohol pili. Tim podezrenim mohou byt napriklad stiznosti lidi nebo deletrvajici poznatky, ktere vyvrcholi prave takovou razii.

Pro Bobesek: Samozrejme na to mate pravo. Bylo by pak podle meho sepsano oznameni o podezreni z prestupku, o cemz by pak rozhodoval spravni organ, nehlede na to, ze tyto poznatky se vetsinou predavaji socialace a verte tomu, ze Vasi rodice by nebyli dvakrat nadseni, kdyby k Vam parkrat prisla na kontrolu socialka (coz se samozrejme stat muze, ale nemusi)

Pravda je ovsem to, ze mladistvi, kteri piji alkohol, se zadneho protipravniho jednani nedopousteji (vyjma toho, kdyz piji z jedne flasky a predavaji si ji) :-)

Petr PP
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2007 22:12 - Změnil/a: Petr PP

Pokud se ten mladistvý chová slušně, tak na to § podle mého skutečně není.
Pokud ne, musela by ho PČR/OP prohlásit za osobu, která např. ohrožuje veř. pořádek. Těch důvodů tam je více, ale šlo mi právě o slušně se chovajícího teenagera.

fandawebu
# Zasláno: 9 Čec 2007 09:02

Mate pravdu, pokud se chova slusne, skutecne neni duvod provadet nejake ukony. Ale jak rikam, staci podezreni...

Bobesek
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2007 22:27

Je ale přece jedno jaká mají policajti podezření.Jak může někoho nechat foukat ??? To je přece nesmysl ne ??? Nutit do toho nikoho nemůžou a socka stejně nic nevyřeší poněvadž mladistvý většinou doma popíjet asi nebude takže kontrola je v podstatě nesmyslná.Děcka jim foukají jen proto že z poldů mají bobky :-)))

Toto téma je uzavřeno. Nemůžete zaslat odpověď.

Pohání nás simple bulletin board miniBB™ © 2001-2021, Strážníci