miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Novela silničního zákona.
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
hern
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 11:12
Odpovědět 

Tak, pěkně se nám to rýsuje. Ještě vypilovat nedostatky a postihování vrahů na silnicích může začít : http://hn.ihned.cz/c1-21777980-jak-oblafnout-bodov y-system-cesi-to-vedi

pepek
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 11:27
Odpovědět 

Pokud si článek přečte inteligentní člověk, tak musí jednoznačně konstatovat, že dotyčný novinář je dement. Toto hned odůvodním - kdo najde ve VYHLÁŠCE MD větu "Neznalost policistů je ale přinejmenším zarážející. Stačí se podívat do vyhlášky a je jasné, že tmavost skel se nemusí měřit složitými přístroji. "Když řidič není ve vozidle vůbec vidět, je nad jakoukoliv pochybnost, že takové zatemnění neodpovídá příslušným předpisům," stojí ve vyhlášce ministerstva dopravy " tak má u mne placenou večeři pro dva v příjemné restauraci http://www.umaliru.cz/cz/index_cz.htm . Dále konstatuji, že pokud někdo výše uvedený článek dává za nějaký vzor, tak je na stejné IQ úrovni, jako pisatel takového slintu - měl by maximálně sbírat po ulicích psí exkrementy. Navíc vyjádření Klemy na konci článku opravdu poukazuje na jeho právní povědomí. Tohle je názor opravdu hodný vytesání do kamene a ukazování příštím generacím, jaký právní diletant se pokouší řídit některé obecní zaměstnance v Praze.

hern
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 11:48
Odpovědět 

Milý Pepíčku, hold se budeš muset do budoucna smířit s tím, že už nepůjde tak lehounce obcházet některé věci v zákoně jak do této doby a to je dobře. Doufám, že odborníci zákon řádně připraví a bude fungovat. Potom si svoji inteligenci můžeš strčit za klobouk.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 9 Srp 2007 11:56 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

hern: nabýváte dojmu, že bude vypuštěna 'osoba blízká'? Vraťte se zpátky do reality.

http://hn.ihned.cz/c3-21778000-500000_d-zakony-nah ravaji-darebakum-na-silnicich

pepek
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 12:00
Odpovědět 

Milá hrmo (ten, kdo poprvé toto použil oslovení byl zjevně velký srandista :)) ), novela, o které píše dementní novinář, je jen lehce bezzubé dílko, které nebude mít zas až tak zásadní dopad na zlepšení situace na silnicích a ani po ní mnoha obecním zaměstnancům nepovyroste to malé nic v kalhotách. Prostě nic. Raději si novelu zákonů přečtěte a pak o něčem pište.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 12:03
Odpovědět 

Pepku já bych raději do Aromi :-)

hern
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 12:56
Odpovědět 

Takže ještě jednou pro méně chápavé: novela se připravuje, budou vychytané chybičky a rozjedem to ve velkém :)))
Volcvágn a Pepíno budou s prstem v pusince nechápavě zírat :)))

pepek
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 13:01
Odpovědět 

VW: Každý má jiné chutě. Já osobně preferuji výše uvedené místo, ale v tomto případě jsem ochoten i změnit místo, ale je to zjevně zbytečné, protože v každém případě na tu večeři půjdu na 100% jen s tím, s kým budu chtít, protože ani dvacet kouzelníků výše uvedenou větu neprotlačí do žádné, v současnosti platné a účinné, vyhlášky MD.

hern
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 13:03
Odpovědět 

Pozor Pepíno abys neprohrál střechu nad hlavou :)

alik
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 14:28
Odpovědět 

Je na čase už s těmito našimi slavnými zákony něco dělat. Kamarád od dopravní policie mně nedávno řekl, že při měření rychlosti pevnými radary, při kterém se auto ihned nezastaví a nepokutuje, více jak 40% lidí používá výmluvy na osobu blízkou. A že se nejedná o osoby, kteří překročí rychlost o pár km za hodinu, to je jasné. Je prý běžné, že přes radary projíždějí řidiči i vyšší rychlostí než 100 km/h v obci, jelikož ví, že policie je při tomto stylu měření bezradná.
Za přestupky by měl zodpovídat provozovatel vozidla, který by musel sdělit, komu vozidlo půjčil. Pokud neřekne, ať přestupek padá na jeho hlavu.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 9 Srp 2007 14:42
Odpovědět 

alík: prostudujte si aktuální právní úpravu. Za vozidlo zodpovídá majitel, pokud řekne, že neví, nese zodpovědnost na sobě. Pokud ovšem řekne, že ví, ale odmítne vypovídat (což je mimochodem jeho právo), není možné ho jakkoliv řešit.

qqq
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 15:24
Odpovědět 

alik pravděpodobně myslel právní domněnku, platnou v okolních zemých, že pokud majitel neodpoví, kdo s vozidlem přijel i s uplatněním práva nevypovídat, které je v zemých na západ od nás více omezeno (a v zemých na východ ještě více:-)), tak nese finanční odpovědnost za spáchaný přestupek.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 9 Srp 2007 15:36
Odpovědět 

qqq: sám musíte uznat, že je to nesmysl.

qqq
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 15:51
Odpovědět 

v mnohých státech EU toto pravidlo platí. Pouze tady na našem hmojišti jme, jako vždy, papežtější než papež a zásluhou jistých osob (viz jinde mnou zmiňovaný P.Uhl) jsou lidská práva chráněna mnohem šířeji než jinde ve světě.

Když jsme u toho, víte, že v Holandsku a severských státech, pokud projedete obvyklou "uličkou lásky" i bez zastavení a na konci Vás nachytá policie, tak Vás mohou stíhat pro sex za úplatu dokud Vy neproklážete opak.
Jo, takhle se tam věci mají.

pepek
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 16:09
Odpovědět 

Milá hrmo, pokud nemáte protiargument a neumíte příslušnou větu najít ve vyjmenovaných právních předpisech, tak se nestarejte o mé bydlení.
btw. Že by teoretikovi qqq docházely síly? Nějak mi zde chybí jeho obvyklé grafomanské vyjádření .

e policeman
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 19:15
Odpovědět 

Admin
Můj názor:
Omezení práva vypovídat proti osobě blízké / sobě by mělo být omezeno alespoň v případech,kdy v přímé souvislostii s provozem vozidla dojde k úmrtí nebo škodě,řekněme velkého rozsahu anebo bude-li rychlost např.v obci překročena více než (opět např.) 60km/h.
Nemyslíte,že v těchto případech by se o tom dalo alespoň uvažovat?
Hezký den.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 9 Srp 2007 19:23
Odpovědět 

e policeman: pokud dojde k újmě na zdraví, je to něco jiného, než klasické parkování na sídlištích.

hern
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 20:18
Odpovědět 

Mno, milá Pepino, volcvágne, Bobeši a jiní světaznalci : přesně tak jak je uvedeno na tomto obrázku a článku to vypadá, když se řidiči řídí Vašimi radami :

http://www.novinky.cz/krimi/od-zacatku-roku-zemrel o-na-silnicich-612-lidi_120503_nra66.html

Jinak jak říkám: všeho do času a na každé prase se najde řezník. Představ si chrabrá Pepino, že pod kamionem na obrázku je tvůj rodinný příslušník, kterému se honilo hlavou chvíli před srážkou: vymluvím se na osobu blízkou, můžu si vlastně dělat co chci... říkala to Pepina...:))

Admin
Administrátor
# Zasláno: 9 Srp 2007 20:34
Odpovědět 

hern: opravdu je tam ona spojitost? Máte nějaký důkaz?

hern
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 20:41
Odpovědět 

Admine - jsem o tom skálopevně přesvědčen a většina rozumných lidí na tomto webu taky.

miluna
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 21:26
Odpovědět 

Takové ,,skálopevné" přesvědčení mne upozorní i na to, že takhle chytrý člověk je též volič a je mi hned jasno.

hern
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 21:55
Odpovědět 

Aaaaa Milun ! Na tebe jsem úplně zapoměl :))))

e policeman
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2007 23:14
Odpovědět 

hern

Ti,jež se vyhýbají zodpovědnosti za své,mnohdy třeba i jen drobné přestupky začnou jinak uvažovat v momentě,kdy se začne "kácet v jejich lese".Ano,zákaz stání je přeci prkotina.Zákaz vjezdu je také prkotina.A co třeba 63km/h v obci.Také prkotina?Podle mnohých zde nepochybně ANO.Co tedy prkotina už není?Kde je hranice?Tolerovat se dá leccos včetně toho,že někdo zapomene ve dne rozsvítit nebo jede v obci o 5km/h navíc.Ale lidi VZPAMATUJTE SE,nikdo nejsme neomylný ale ani nesmrtelný a po našich silnicích jezdí až nechutně moc pomatenců,samolibých blbů,hovad,sebevrahů a potencionálních vrahů!

To byl elaborát,že?Sorry

Paul
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2007 00:46
Odpovědět 

Zdravim.
e policeman: ...a po našich silnicích jezdí až nechutně moc pomatenců,samolibých blbů,hovad,sebevrahů a potencionálních vrahů!
Tohle bych podepsal a jeste bych pridal par invektiv. Lidi tady jezdi jako kreteni. Ne vsichni, podle me ale vetsina. Vlivnym a jejich synackum se nic nestane, obycejny clovek to vsak odnese. Chtel bych se ale zeptat, jak pomuze ke zlepseni situace odebirani bodu za nesviceni ve dne, poruseni zakazu vjezdu a prekroceni rychlosti do 20km/hod (53km/h apod.) - podle jakesi statistiky tri nejcastejsi duvody odebrani bodu? V nekterem predchozim foru nekdo psal o tom, ze padesatka se musi dodrzovat i 50m pred koncem obce, i kdyby tam byla na kazde strane trimetrova zed. Ano, jiste, ale PROC tam v tom pripade je ta padesatka?? Prikladu v praxi je hodne, samozrejme bez zdi, ale treba bez domu (parcely patri obci a nekdy se na nich treba bude stavet). Kazdy tam samozrejme jede vic, je to jasny nesmysl. Je vsak dokazano, ze pokud se lide nauci timto zpusobem ignorovat predepsanou rychlost v nesmyslnych pripadech, nasledne ji ignoruji i v opravnenych pripadech. Dalo by se to nazvat devalvaci dopravnich znacek - "podivej se, zas nejaka blbina". Tohle nikdo neresi. Lepsi je na techto mistech inkasovat u radaru.
Nemci jezdi po dalnici bez limitu - nema nekdo predstavu o tom, kolik maji na dalnicich mrtvych? Ze bychom to srovnali s D1 se 130km/h. V Italii se bezne jezdi pri odbocovani doprava na cervenou, blinkry temer nepouzivaji, parkuji jak to vyjde, nevidel jsem tam behem pulrocniho pobytu nehodu. Praha ma 35.000 nehod za rok (cca kazdych 15 minut jednu), temer pri kazdem prujezdu vidim alespon jednu.
Dle meho nazoru by se mely body odebirat pouze za vazne poruseni bezpecnosti, napr. za prekroceni v obci o vic nez 20, mimo o vic nez 30km/h, ne za 53km/h apod. Pak by tento system vyselektoval vyse zminene a nestressoval normalni lidi.
Jo, a taky nevim, proc bych si mel nechat sebrat body zato, ze mi prijde mesic stara fotka z radaru a ja si doopravdy nepamatuji, komu jsem to auto ten den pujcil...
Pekny den vsem. P

Admin
Administrátor
# Zasláno: 10 Srp 2007 08:44
Odpovědět 

e policeman: zajisté cítíte rozdíl mezi 63km/h vedle tramvajového ostrůvku a třeba na dálničním přivaděči. Oboje může být v obci, ale v každém případě je reálná společenská nebezpečnost tohoto přestupku úplně v jiné rovině. A otevřeně si řekněme, že u ostrůvku se měřit nebude, bude se raději měřit oněch pověstných 50 metrů před cedulí konec obce.

qqq
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2007 09:04
Odpovědět 

Paul
Na tvůj dotaz je možné prakticky jenom odpovědět - existuje presumpce správnosti obecně závazných pravidel, počínaje zákony a pokračujíc například přes umístění dopravních značek.... Nějaký partizánský odboj je v tomto smyslu naprosto zbytečný. Pokud někdo má pocit, že něco není v pořádku, tak může dát podnět ke konkrétním orgánům a domáhat se vysvětlení či zjednání nápravy, ale do té doby musí respektovat presumpci správnosti, a tedy danmá pravidla dodržovat.

Pokud se nelíbí umístění dopravních značek, tak kontaktujte obecní úřad s rozšířenou působností s podnětem k přezkoumání jejich rozhodnutí o umístění a uveďte důvody, proč se vám konkrétní umístění nezdá. Co se týká zákonů, tak kontaktujte svého poslance nebo senátora se stejným postupem - žádný jiný legální způsob neexistuje.

Upřímně, mě už začínají štvát kecy typu, že policie je službou veřejnosti a ne represivním orgánem, či různé hurá akce typu "comunity policing".
Police (ač státní nebo městská) je především státním orgánem vybavený fyzickými a správními nástroji k prosazování okamžitého uplatnění státní moci, jako služba veřejnosti, proti osobám, které nerespektují obecnými normami závazná pravidla platná na daném území.
Toto si musí všichni uvědomit, že přesně sem je posazena činnost policejních služeb. Pokud chci provádět osvětu, tak policie je pouze jako součást komplexního programu preventivních opatření, a rozhodně nemůže být tahounem těchto preventivních opatření.

Zároveň je nutno konečně eliminivat výkřiky typu, že britský policista "bobík" není ozbrojen. Toto jsou informace staré více než 10, 15 let, protože v dnešní době KAŽDÝ POLICISTA V BRITÁNII je ozbrojen pistolí, byť v některých hrabstvých se nosí skrytě (většinou v podpažních pouzdrech). Nevím, kdo a kdy z těchto "řvounů" byl v británii, ale když jsem tam několikrát za posledních 10 let byl, tak jsou tamní policisté na ulici běžně vyzbrojeni pistolemi, samopaly a chodí v neprůstřelných vestách. Když jsem omylem potkal policistu v uniformě bez zbraně, tak jsem se následně dozvěděl, co jsem psal výše - nosí ji skrytě, ale jsou ozbrojeni.
Navíc, v některých provinciích (donedávna i v Irské části) přebrala policejní pravomoce armáda se kompletní výzbrojí.

pepek
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2007 09:14 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

Upřímně, mě už začínají štvát kecy typu, že policie je službou veřejnosti a ne represivním orgánem, či různé hurá akce typu "comunity policing".
Milý qqq, kdybyste byl opravdu policistou ( myslím PČR, ne obecním zaměstnancem ) tak věřím, že by Vám toto Vaše vyjádření zlomilo vaz. Jelikož jste ale jen teoretik-grafoman, tak Vám to může být jedno. Už jsem to napsal a Vám to ještě zopakuji - dvakrát se zamysli, než jednou něco napíšeš.

qqq
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2007 11:01
Odpovědět 

pepek
A dovolím si Vás informovat, že tato moje slova jsou shodná s myšlením mnohých představitelů policie, takže vězte, že toto moje vyjádření nejen že mi "nezlomí vaz", ale bylo i oficiálně vyjádřeno na několika grémiích s politiky.
A nedovolit si vyjádřit svůj názor, který je odlišnýá od hlavního proudu si nemohou dovolit v státech, kde naše země byla před 18 a více lety, račte si uvědomit, že je rok 2007 a nikoli 1987.

~ CENSORED ~

Paul
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2007 18:20
Odpovědět 

2 admin, e policeman: ano, citim rozdil. 63km/h kolem ostruvku je pokus o vicenasobnou vrazdu, stejna rychlost na dalnicnim privadeci je bezduvodne zdrzovani provozu. Merit se ovsem bude na privadeci, tam se vic vydela. A urcite to prispeje bezpecnosti silnicniho provozu a snizeni poctu mrtvych na silnicich. A nebo jenom par lidi prijde o body, prachy a ridicaky? A mila policie, at jedna nebo druha, statecne vykaze velke mnozstvi zpracovanych prestupku. Nasledne potom jejich nadrizeni breci v TV, ze se bodovy system neosvedcil a pocet mrtvych stoupa, prestoze policie ucinne zasahuje. Absurdistan, blbakov, kocourkov. Kde jsou represivni opatreni namirena proti pomatencům, samolibým blbům, hovadum, sebevrahům a potencionálním vrahům? A oslovit sveho poslance, to je ztrata casu. Na to musite byt bud jeho znamy, nebo musite hovorit jmenem nejakeho pocetneho sdruzeni, treba jmenem straznici.com. Jeden volic nikoho nezajima. Co takhle misto vymysleni problematickych vymluv a bezducheho tlachani zkusit radeji zatlacit na zlepseni bodoveho systemu?

Admin
Administrátor
# Zasláno: 10 Srp 2007 22:44
Odpovědět 

Paul: máte nějakou představu nebo návrh, jak to udělat?

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je šest plus pět?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board script miniBB™ © 2001-2021, Strážníci