miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / MP Kladno - rychlost
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Karfik
Člen
# Zasláno: 24 Zář 2007 22:30
Odpovědět 

Všechny vás zdravím. Dneska jsem se zaregistroval a hned se mi tu zalíbilo. Jak jde o boj proti bafuňářům, tak to se připojím.:-)
Ale k věci.
Jedu po Kladně a vyběhne měšťák a na stranu. Koukám na něj, basebolku MP, reflexní vestu MP a "Dobrý den. Jel jste nepřiměřenou rychlostí 69km/h." odešel. Za 5 minut přišel další a "Dobrý den, víte čeho jste se dopustil?" a já "nevím", "jel jste nepřiměřenou rychlostí 85km/h" to jsem vylítnul z auta a "to si ze mě děláte srandu ne? Váš kolega řikal 69 a vy 85. To mi připadá jako trochu jiný čísla, nemyslíte?" Volal vysílačkou, dohadovali se jaká RZ to je a kolik to bylo. To se mi nelíbilo a požadoval jsem důkaz. odvětil mi že stejně nemaj nárok vybírat pokuty na místě a půjde to do Správního řízení. Vypsal papír, na dotaz jestli chci něco podoktnout, jsem odpověděl "proškrtněte to"(asi chyba) a podepsal jsem to(asi další chyba).
Žádný poučení ani od jednoho neproběhlo a chování dost arogantní.
A teď jak ojebat psa aby si toho nevšiml.
Poraďte braši.

osobne
Člen
# Zasláno: 24 Zář 2007 22:34
Odpovědět 

Tak teď ti už nepomůže ani osoba blízká.

Karfik
Člen
# Zasláno: 24 Zář 2007 22:44
Odpovědět 

Moc o tom nevím, tak se budu ptát.
1) Smí MP používat reflexní vesty? Basebolky?
2) Je neuvědomění o možnosti odepřít vysvětlení, porušení zákona ze strany MP?
3) Dohadování o skutečné rychlosti?
4) Typ radaru, homologace, kalibrace?

osobne
Člen
# Zasláno: 24 Zář 2007 23:11
Odpovědět 

1) ano
2) ty jsi přeci žádné vysvětlení nepodával a kdyby jo, tak jim to nedokážeš
3) to jim nedokážeš
4) to mívají v pořádku

Admin
Administrátor
# Zasláno: 25 Zář 2007 07:46 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

Karfik: strážník může mít i basebalovou čepici, ovšem v souladu s vyhláškou (šachovnice, odznak vepředu).

Příloha vyhlášky 88/1996 Sb.:
c) pokrývka hlavy černé barvy,
d) páska na pokrývce hlavy se čtverci v bílé a tmavě modré barvě uspořádanými pravidelně ve více řadách tak, aby se barvy čtverců střídaly šachovnicovým způsobem, umístěná viditelně po celém obvodu pokrývky hlavy s výjimkou kožešinové zimní pokrývky hlavy,
e) odznak na čelní části pokrývky hlavy ve tvaru kruhu bílé barvy s tmavě modrým mezikružím; v horní části mezikruží je v opisu zlatě ražené slovo "OBECNÍ" nebo "MĚSTSKÁ" a v jeho dolní části slovo "POLICIE".

e policeman
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2007 08:29
Odpovědět 

Karfik
POKUD se stalo tak, jak popisujete, jde o jednání velmi nestandartní,nesprávné a trestuhodné!Nicméně se mi to celé nějak nezdá.Měl jste chtít vidět fotku hned na místě.
Pokud dojde například ke správnímu řízení,požádejte o předložení dokumentace k tomuto měření-máte na to nárok.Pokud bude fotka "mázlá" tak s přestupkem můžete nesouhlasit.A co se chování oněch "strážníků" týče,podejte na ně stížnost.Jak se k tomu jejich nadřízený postaví to opravdu netuším.Já,pokud bych se choval tak jako oni,bych byl "pojbán jak sirota!A dobře mi tak :-)
Více Vám neporadím.
Hezký den

Karfik
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2007 21:08
Odpovědět 

Admin: takže když měli normální basebolku jen s nápisem Městská Policie, tak mě nesměli zastavit?
A co ta vesta? Tu smej používat?

e policeman: Je to tak jak jsem popsal. Taky jsem se dost divil tomu přístupu.
Dokumentace k měření je co přesně? Fotka a co dál?

Nejvíc mi na tom sere, že před barákem mám 4proudovou silnici, kde si každej večer dávaj tuneři závody a MP na to sere, protože na ně nemaj. Dali sem budku na kameru a nikdy tam kamera nebyla. Ale 40m před koncem Kladna na výjezdu mezi polema buzerujou, to mi přijde dost Ubohý.

e policeman
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2007 18:47
Odpovědět 

Karfik
Ta bejzbolka postrádá jednotné prvky stejnokroje.např."šachovnici".Přesto si myslím,že Vás zastavit mohli a také to udělali.
Dokumentací k měření je fotografie s těmito daty: DATUM,ČAS,VZDÁLENOST A MÍSTO MĚŘENÍ.DÁLE RYCHLOST VOZIDLA A ÚDAJ,ZDA BYLO VOZIDLO MĚŘENO NA ODJEZDU ČI NA PŘÍJEZDU.Dále oznámení o přestupku a úřední záznam.
Co se týče těch tunerů a jejich závodění s tím Vám nepomůžu.Tlačte na vedení města,Městské policie,svého poslance.

Karfik
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2007 00:13
Odpovědět 

e policeman: Takže když si na sebe vezme cokoliv tak mě může zastavit?
Když nejsou oblečený tak jak mají být tak by neměli dělat svojí práci.
mno dobrá, s tím asi nic neudělám. Napíšu mail na město, MP Kladno, ředitelství MP a aspoň si ulevim. Pochybuju že mi to bude něco platný.

Děkuji za odpověď.

Karfik
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2007 00:16
Odpovědět 

Jak to je s těma radarama? někde jsem četl že MP nesmí používat laserové radary a maji právě jenom tento typ. Víte o tom něco?

osobne
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2007 05:26 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

To jsi četl blbost. Může používat všechny druhy radarů, pokud jsou homologované.

Karfik
Člen
# Zasláno: 18 Říj 2007 09:00
Odpovědět 

Na poště na mě čeká rudej pruh. Mám ho vyzvednout nebo ne?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 18 Říj 2007 19:43
Odpovědět 

Ano vyzvednout, co když je to dědictví!!!!!

Mischance
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2007 10:27
Odpovědět 

for Karfik: vzhledem k tomu,že sloužím u MP Kladno si dovolím reagovat na Váš příspěvek. Ohledně Vašeho přestupku Vám zde již odpověděli členové tohoto fóra. Já bych se rád vyjádřil k Vašemu blábolu ohledně měření "tunerů". Z toho co píšete odhaduji,že se jedná o ulici Arménskou. Zde je opravdu "budka na radar" ,ale Vaše tvrzení,že zde radar nikdy nebyl je mylné. Radar je zde umístěn docela často. A věřte,že radar si nevybírá vozidla,která měřit bude,či nikoli. Tudíž Vaše tvrzení,že MP na to sere,protože na to nemají je opět nesmyslný blábol. A poslední věc : Vám přijde ubohé měřit 40 metrů před koncem Kladna ??? A to,že cca dvacet metrů od místa,kde s radarem stáváme je přechod pro chodce,přes který pravidelně chodí děti z blízkých školek do lesa Vám asi nedocvakne,že ?

pepek
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2007 11:02
Odpovědět 

Oni snad snad obecní zřízenci v Kladně provozují a vlastní stabilní radar pro měření rychlosti vozidel? Copak je to za výrovní značku toho radaru či měřicího zařízení?

Mischance
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2007 19:43
Odpovědět 

pepek

Není to stabilní radar. Jsou to pouze stabilní stanoviště pro radar.
Pro Vás Pepku (protože Vás již trošku znám, to napíšu polopaticky)
Po městě je rozestaveno několik prázdných budek. Do těchto budek se umísťuje radar. (radary) Je to ten samý radar,se kterým se provádí klasické měření. To jest ten,který potkáváte na svých cestách. Pouze se demontuje trojnožka na které stává při měření.
Výhoda těchto stabilních stanovišť je samozřejmě ta,že se může měřit bez přítomnosti hlídky,která se dá využít na jinou činnost. A asi největší výhoda je,že řidič do poslední chvíle neví,ve které budce se radar nachází a proto okolo budek jezdí podle předpisů. Z čehož vyplývá, že stačí kupříkladu jeden radar a dvacet budek a víte,že na oněch dvaceti rizikových místech,kde jsou pevná stanoviště se bude jezdit podle předpisů.
Pakliže by jste chtěl vědět výrobní značku radaru,stačí použít vyhledávač na netu.

Mischance
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2007 19:58
Odpovědět 

Karfik Smí příslušníci MP nosit "kanady" ? Smí příslušníci MP nosit opasky, přilbu, nebo rukavice ??

Stejně hloupé otázky,jako ta Vaše na reflexní vesty.

pepek
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2007 21:05
Odpovědět 

Dear obecní zřízenec z Kladna, zjevně jste trošku jednodušší a proto ještě jednou zopakuji otázku - "Copak je to za výrobní značku toho radaru či měřicího zařízení?" Zkuste se zamyslet - i když pochybuji, že se vám to podaří - a pak odpovězte přesně na to, co je předmětem otázky - VÝROBNÍ ZNAČKA. Nezajímá mne, co je na netu, ale co vlastní obecní zřízenectvo v Kladně. Je to snad nepochopitelné?

Mischance
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2007 15:18
Odpovědět 

Dear Pepek - jedná se o RAMER 7 (tedy alespoň ten první,kterým jsme u nás začali. Další otázky ???

~CENSORED~

pepek
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2007 15:31 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

Dear obecní zřízenec z Kladna: A jaká verze - ono je jich více? Opravdu ho provozují obecní zřízenci z Kladna?

Mischance
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2007 17:02
Odpovědět 

pepek

Já si nepamatuji výrobní čísla,ani konkrétní verzi a ano. Je jich víc.
Dopředu upozorňuji,že ani nebudu zjišťovat,které verze používáme. Myslím,že je to v podstatě jedno. Pro Vás pepku je podstatné,že jsou to radary,které splňují zákonné podmínky.

pepek
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2007 17:07 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

Dear obecní zřízenec z Kladna: Uznávám, že ne všichni obecní zřízenci umí číst v návodu k užití zařízení. No budiž, ale otázka má dvě části - takže ještě zopakuji pro pomaleji chápající - Opravdu Ramer provozují obecní zřízenci z Kladna?

Mischance
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2007 17:36
Odpovědět 

pepek

Vzhledem k tomu,že jsem pouze řadový strážník a detaily ohledně vlastnictví či provozování našeho vybavení mě zas až tak moc nezajímají Vám zde mohu kupříkladu zkopírovat část článku o MP Kladno ze stránek města : "MP byla vybavena k tomuto termínu jedním radarem RAMER 7 a šesti stacionárními stanovišti. Další radar využívá MP od listopadu a obě tato zařízení jsou využívána denně. Ve městě jsou čtyři informační tabule, které upozorňují řidiče na jejich rychlost. Radar využívá MP také v obci Pletený Újezd a Braškov na základě veřejnoprávní smlouvy. "

Pro Vás velmi zjednodušeně řečeno : prostě je používáme.
Na Vaše další důležité otázky typu : kdo vlastní svítilny u MP a kdo je platil,či zda-li pouta,které má strážník u sebe jsou jeho majetkem,či majetkem obce prosím kontaktujte tiskovou mluvčí MP Kladno,která Vám jistě ráda odpoví. Já jsem Vám k dispozici ohledně otázek z výkonu služby.

SOUDCE DRED
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2007 20:40
Odpovědět 

Chlapci policejní dodávám fajn návod:
Naučil jsem se ovládat velice dobře kvalitní měřič rychlosti a ve spolupráci s dalšími kolegy dnes úspěšně odchytáváme "speed many" a to i na motocyklech. Hold Česká vynálezavost je nekonečná a to platí i v opačném případě. Nyní jsme ve fázi že ZA SVŮJ PŘESTUPEK JSOU PO ZÁSLUZE POTRESTÁNI" .... a jak se praví v nejmenované pohádce ....spravedlnosti je učiněno za dosti :))

e policeman
Člen
# Zasláno: 26 Říj 2007 14:24
Odpovědět 

SOUDCE DRED
A kde je ten návod?Jinak good luck při odchytu :-)

Mischance
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2007 15:16
Odpovědět 

Karfik

Tak je něco nového ve Vaší kauze ?
PS: Pravděpodobně jste přehlédl moji odpověď na příspěvek,který jste zaslal 25 Zář 2007 21:08. Tak dle Vašeho rčení : "Jak jde o boj proti bafuňářům, tak to se připojím" by jste mohl reagovat. Za kladné vyřízení mé žádosti předem děkuji

Karfik
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2007 05:14
Odpovědět 

Mischance
Těma vašema arogantníma odpovedma mi pripadate jako ten co me chytil.
Docela si vazim republikove policie, ty aspon musi mit skolu, vzdelani, psychologicke testy.
U MP berou všechno, jeden den je to zednik na lešení a druhej den MP.

Jinak co se tyka toho předvolani na pošte, nevyzvedl jsem ho, nebyl cas, tak ted me MP zkousi odchytnout doma. Smutny je že prijedou v 22:00 a zacnou zvonit jak hovada a vzbudi mi dite, fakt hodne inteligentni reseni. Ale proc se divim.

alik
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2007 12:01
Odpovědět 

Proč se dívíš na druhou stranu jim? Schválně nepřebíráš zásilku, neotvíráš jim - ačkoli jsi doma, tak proč by měli za tebou chodit jako za slušným občanem?
Ohledně tvých kritérií k přijetí strážníka ti jen řeknu, že nemáš pravdu, psychotesty dělají naprosto stejné jako PČR, a bez matury už si také ve většině měst neškrtneš.
Veškerá kritika MP je stejně založena jen na tom, že jsou v ulicích narozdíl od PČR vidět, a řeší běžné parkování a přestupky. Tak je jasné, že jsou nepopulární. Ona každá kritika MP, že tam dali pokutu, tam měřili, atd, je pro ně vlastně pochvala, že jsou vidět a plní své povinnosti.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 9 Lis 2007 13:42
Odpovědět 

A proč by za ním vůbec měli chodit?

Roman
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2007 13:46
Odpovědět 

To Admin:
Nechápu Vaši otázku?Copak Vy nevíte, že obecní policie může na základě správního řádu doručovat písemnosti?

To alik:
Máte pravdu je to tak jak píšete.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je deset mínus šest?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás online community script miniBB™ © 2001-2020, Strážníci