miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / OFFTOPIC / To asi nepotřebuje komentář :-)
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
volkswagen
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2010 15:33
Odpovědět 

http://zpravy.idnes.cz/ridic-vyhral-spor-kvuli-pre kroceni-rychlosti-o-dva-kilometry-v-hodine-1z2-/kr imi.asp?c=A100208_171229_krimi_cen

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2010 16:27
Odpovědět 

Podstatne je:

Nejvyšší správní soud rozhodl, že se úřady musí v podobných případech vždy zabývat tím, zda došlo k naplnění takzvaného materiálního znaku přestupku, tedy zda čin vykazuje alespoň minimální míru společenské nebezpečnosti.

Co si ted ale MP pocnou, nevim....

volkswagen
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2010 19:31
Odpovědět 

Co by si počly, budou prudit furt stejně, jenom se bude víc lidí bránit na úřadě :-) MP přeci jen zjišťuje přestupek :-D

petrpetr
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2010 22:01
Odpovědět 

Proč by prudili já jezdím 50 a nemám problémy. Samozřejmě uznávám 55 je buzerace to jo. Tady MP i dopravka nastaveno 62. Tudíž jedu a mám na tacháku 60 a sem si jist, že mi nic nehrozí. Ale kousek ve Vyškově měli radar na 54 tudíž brali 51 takže HLUPÁCI jak ....

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2010 05:57
Odpovědět 

petrpetr - porad jsi nepochopil, ze ani 60 ani 70 neni PODSTATNYCH, ale KDE a KDY se meri, a hlavne ze se primarme meri a nasazuji buty namisto zajistovani poradku v obci/meste...

e policeman
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2010 17:03
Odpovědět 

PetrVesely
"..hlavne ze se primarme meri a nasazuji buty namisto zajistovani poradku v obci/meste..."
Pane, jak již víte(dodal jsem nějaká čísla), např. pro MP Rožnov p/R toto neplatí.A myslím, že stejné to bude u většiny MP(převážně v měnších městech).Praha, Brno... atp. to mají zřejmě jinak.Pokuste se být méně zaujatý.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2010 07:51
Odpovědět 

e policeman - prosim o nejake podklady k tomuto. Zvlaste to slovo 'vetsiny'... Za Jihlavu mohu rici ze tomu tak neni. Jo a te cinnosti jeste nutno pridat vytvareni a nasledne sledovani pasti na ridice.

e policeman
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2010 13:48
Odpovědět 

PetrVesely
Vy píšete o Jihlavě.Kde berete jistotu, že "všechny" MP v republice jsou stejné?!Je to pořád dokola, nemáte podloženo.Promiňte mi ten výraz, ale blábolíte.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2010 18:22
Odpovědět 

e policeman - znovu te zadam o podklad ke tvemu tvvrzeni. Jinak blabolis ty :)

e policeman
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2010 19:13
Odpovědět 

PetrVesely
Totez chci tedy ja.Dokazte,pane, ze MP jako celek, tedy vsechny, konaji tak, jak Vy zde tvrdite :-)
Zbytecna debata

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2010 20:11
Odpovědět 

e policeman - pane, nebo soudruhu policisto, mozna si nerozumime, ale kdyz reknu ze MP vetsinou dela to ci ono, neznamena to ze to jako celek delaji vsechny. Znamena to ze to je tak casty jev, ze se da rici, ze to delaji SKORO vsechny. To ze prave u vas tomu tak neni, neznamena, ze tu reputaci nejak vylepsite celorepublikovemu prumeru...

Znovu rikam, ze MP ve vetsine pripadu jsou jen botickari , pastickari a merici rychlosti... Ostatnim problemum obce se venuji jen okrajove.

e policeman
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2010 20:48
Odpovědět 

PetrVesely
Nejsem ničí soudruh, pane.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2010 21:36
Odpovědět 

e policeman - pane policisto / strazniku, mozna si nerozumime, ale kdyz reknu ze MP vetsinou dela to ci ono, neznamena to ze to jako celek delaji vsechny. Znamena to ze to je tak casty jev, ze se da rici, ze to delaji SKORO vsechny. To ze prave u vas tomu tak neni, neznamena, ze tu reputaci nejak vylepsite celorepublikovemu prumeru...

Znovu rikam, ze MP ve vetsine pripadu jsou jen botickari , pastickari a merici rychlosti... Ostatnim problemum obce se venuji jen okrajove.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2010 21:54
Odpovědět 

PV a kde jsi na to přišel dokaž ?

e policeman
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2010 22:49
Odpovědět 

PetrVesely
Své tvrzení nemůžete nijak dokázat.Tak to prostě je.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2010 07:13
Odpovědět 

e policeman - napodobne :)

Jinak ted nemam cas vytahovat statistiky a pocitat, ale mozna existuje nejaka spolecna statstika...

usama
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2010 09:54 - Změnil/a: usama
Odpovědět 

PetrVesely

Co vy ste tady zač...??? K Vašim poznámkám

ad 1 - prosím nezobecňujte; z toho se mi dělá opravdu špatně, když se vypíchne jedna věc a hned se napíše "všichni" "většina" atp. Buď to podložte důkazy nebo to napište tak, že se jedná o Váš myšlenkový pochod a nikoliv o fakta. V tom je vělký rozdíl !

ad 2 - podle konsesu starostů na jednání v Senátu, někdy v roce 2008 (je to tam i v zápise) je největším problémem obcí a měst právě doprava, zejména nepovolená rychlost, a následuje parkování (stání) v místech, kde je to zakázáno. To jsou také fakta.

ad 3 - dalším faktem je, že obce a města mají v drtivé většině vyřešeny nebo průběžně řeší problémy v oblůasti veřejného pořádku. Ony koneckonců náhlé jednotlivosti, které se stanou v této oblasti, nejsou problémem chronickým, jako je doprava, nýbržto vždy akutním (víkendy ožralové, diskotéky... večery problémy v rodinách a o víkendech přes den sousedé na chatách apod.). Opět statistiky toto dokazují, tedy jde o fakta.

ad 4 - podle statistik kolegia ředitelů MP stsutátních měst (račte si jí najít) je počet ohalených přestupků v dopravě snížen o 70% - je to zejména tím, že mnohé městské policie v roce 2009 NEMĚŘILI VŮBEC, nebo jen výjímečně. Statistiku podle jednotlivých obcí znám a mohu Vám říci, že 95% zjištěných přestupků v dopravě jde na vrub statutárním městům a Praze, což je celkem 0,5% z celkového počtu obcí (cca 350) - tedy nejde zdaleka ani o většinu.

ad 5 - k rozsudku NSS. Zde si NSS podřezává větev důvěryhodnosti jako to udělal ÚS s vyhláškami obcí na zákaz alkoholu. Po několika letech a tvrdého tlaku samospráv, kdy ÚS byl v odborných kruzích přímo pranýřován, náhle judikaturu v této věci otočil o 180°. Četl jsem stanoviska odborníků na správní právo, kteří poukazují na fakt, že zvlášť v oblasti dopravy, kdy pravidla mají dokonce globální charakter, nelze vykládat právo jusnaturalistickým způsobem, jak obvykle vykládá právo NSS. Toto je cesta do pekel a tento judikát zapříčiní velmi velké trable k udržení práva na českých silnicích.
Hned mne napadá příměr s omezením rychlosti na 50km/h. Tam z hlediska bezpečnosti silničního provozu není důvod, aby tato značka byla, proto ve světle tohot judikátu, když pojedu třeba 90 na silnici konstrukřně stavěné na 140, tak materiální znak - ohrožení - ani nemohl být naplněn. To žádné značky na silnicích nemusí ovšem být, protože stačí jezdit podle konstrukční rychlosti vozovky. Na druhou stranu to může dopadnout tak, že se nebude magistrála opravovat, aby konstrukční rychlost byla 50km/h.
Důsledek rozhodnutí NSS půjde i ve světle zákazů vjezdů. Ono totiž porušení značky zákazu vjezdu samo o sobě naprosto nesplňuje materiální znak v 99% případů.
Jak píši - je to velmi problemnatické a nesprávné rozhodnutí, které ještě zadělá mnoho problémů, které půjdou na vrub NSS.

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2010 10:00
Odpovědět 

Společná neexistuje, protože tahle sebranka darmožroutů nemá žádný centrální zastřešující a kontrolní orgán a všichni si hrají na vlastním písečku - co nejvíc a s nejmenším rizikem a úsilím vyrvat z lidí. Nic víc, nic míň.
Pokud tvrdí, že chtějí někomu pomáhat, tak ať odevzdají krátké střelné zbraně (na jiné stejně nemají nárok), zamknou do skladu botičky, měřiče rychlosti, ukončí "výhodné" pronájmy odtahovek a vezmou si košťata, lopaty a jdou uklízet ulice, protože tam budou nejvíc vidět a pomohou.

usama
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2010 10:17
Odpovědět 

antimp
Ty jsi fakt hňup... pokud ty chceš být někomu prospěšný, tak prosím odpoj si internet. Pokud by jsi o tom něco věděl, tak cena za botičky a za odtahovky je stanovena cenovým výměrem MF. Botičky dává tak asi 15 městských policií z 350 a rychlost v roce 2009 měřilo asi 20 městských policí z 350.
A k těm zbraním... před změnou zákona existovalo u městských policií (cca 8tis. strážník) 17 (slovy sedmnáct) dlouhých střelných zbraní, které si pořizovali zejména v obcích s s vysokým výskytem lesů a tedy i zvěře a strážníci jsou souřasně členy myslicecké či lesní stráže. Pokud vím, tak jedinou nebrokovou dlouhou střelnou zbraň (poloautomatickou pušku) měl vedoucí MP Lázně Bohdaneč.
Tak buď ticho a šoupej nohama, když o tom nic nevíš !!![u][/u]

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2010 14:16 - Změnil/a: antimp
Odpovědět 

Ty jsi obyčejný obecní debil. Když už si tak cintáš na svojí poblitou vestu, tak tu všem odcituj přesné znění "cenového výměru MF".
A k těm počtům spolků obecních darmošlapů co měří rychlost? Sám nevěříš, že jich je "asi 20". Pokud ano, tak jsi ještě tupější, než se na první pohled zdálo.
A co to je "nebroková dlouhá střelná zbraň"?

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2010 14:33
Odpovědět 

usama - no vidite, presne vase body 1 - 4 jasne dokazuji to, co jsem rikal. Obecni straznici se zabyvaji ve vetsine pripadu dopravou (merenim rychlosti, boiticky), namisto aby resili problemy lidi.

Dekuji za podporu meho nazoru.

e policeman
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2010 13:43
Odpovědět 

PetrVesely
Jediný rozdíl mezi Vámi a antipem je ten, že Vy alespoň nejste vulgární.To Vás jistě ctí.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2010 14:17
Odpovědět 

e policeman - rekneme ze mame spolecny pohled na MP ale proste jiny slovnik. Ale to je evidentni, coz takhle se drzet tematu...

tix0575
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2010 16:36
Odpovědět 

usama: rozsudek NSS mi připomíná dobu, kdy se dovážela hromadně ojetá auta na ND a rozhodli, že jízda na jiných rz bude trestným činem. Skokem se zvýšil nápad trestné činnosti asi tak o 40% a soudy byly během měsíce zahlceny takovým způsobem, že do půl roku se vše vrátilo do starých kolejí a byl z toho opět krásný PŘ :DD NSS přeji, aby co nejvíc lidí si podávalo žalobu proti spáchání přestupku a soudy si pěkně hrábly na své dno, kde už i tak jsou několik let. Uvidíme jak jim to dlouho vydrží...co třeba do roka a do dne?? :DD

e policeman
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2010 16:42
Odpovědět 

PetrVesely
Obávám se, že k danému tématu nemám momentálně co dodat.Pokud by mne něco napadlo, tak se ozvu :-)

usama
Člen
# Zasláno: 26 Úno 2010 08:08
Odpovědět 

rozsudek NSS mi připomíná dobu, kdy se dovážela hromadně ojetá auta na ND a rozhodli, že jízda na jiných rz bude trestným činem. Skokem se zvýšil nápad trestné činnosti asi tak o 40% a soudy byly během měsíce zahlceny takovým způsobem, že do půl roku se vše vrátilo do starých kolejí a byl z toho opět krásný PŘ :DD NSS přeji, aby co nejvíc lidí si podávalo žalobu proti spáchání přestupku a soudy si pěkně hrábly na své dno, kde už i tak jsou několik let. Uvidíme jak jim to dlouho vydrží...co třeba do roka a do dne?? :DD

Vytesat do kamene, protože tady jde o proncip, že se daná pravidla nemusí ctít... ono za určitých okolností mohu klidně jezdit i jednosměrkou v protisměru, nerespektovat zákazy stání, nebo dokonce jet na červenou... a vlastně jezdit na modrý maják.
NSS si nakálel do kalhot. Mě osobně je to jedno, já se přizpůsobím... soudy se z toho ale poserou (doslova). V tomto případě jim přeji, aby bylo těch žalob co nejvíce.....

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2010 05:00
Odpovědět 

usama - krasne jak jsi jako vrchol toho co muze lump udelat, dal jizdu na modry majak :) Taky to neco vypovida :)

usama
Člen
# Zasláno: 27 Úno 2010 23:14
Odpovědět 

PetrVesely
Ne, jenom jsme si představil, jak to bude vypadat až všichni budou jezdit třeba na modrý maják... to vlastně ani nebudou ty pravidla silničního provozou potřeba. To není žádný můj vrchol, ale okamžitý nápad.

tix0575
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2010 09:23
Odpovědět 

usama: PV ještě nedošlo,že na silnici platí jiná pravidla než jen pravidlo větší drzosti a většího konta.

PV: prosím, sestav nám laskavě stupnici společenské nebezpečnosti přestupků, abychom mohli lidsky poměřovat závažnost přestupků...děkuji :))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2010 16:13
Odpovědět 

usama - ''To není žádný můj vrchol, ale okamžitý nápad.'' Pan Sigmund Freud bz ti to vysvetlil :D

tix0575 - pokud to nechapes, ze je rozdil pravidlo a pravidlo, tak je zbytecne sestavovat ti nejakou stupnici. Naopak tim ze ji pozadujes a nechapes o cem mluvim, stale dal a dal dokazujes, ze jsi osoba na spravnem miste...

S e policeman jsem si zahral takovou snadnou hru na otazky a odpovedi ANO/NE. Jemu to doslo a v posledni chvilce cuknul od dalsiho odpovidani, protoze vedel, co by nasledovalo. Mozna on ti to vysvetli...

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je nula krát jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás easy forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci