miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / vykázání z místa
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
pepa
Člen
# Zasláno: 8 Bře 2011 22:04
Odpovědět 

Zdravím Vás odborníky :-)

Měl bych takovej dotaz ohledně pravomocí MP respektive přesně by mne zajímalo zda mají pravomoc vykázat mne bezdůvodně z místa kde řeší přestupek. Dnes jsme s přítelkyní přišli k autu a mělo botičku, zavolali jsme měšťáky no a když přijeli a začli s náma řešit přestupek chtěl jsem stát přítelkyni po bohu a strážnice mě jménem zákona nařídila ať odejdu opodál. Mají na tohle opravdu pravomoc? Koukal jsem do 553/1990 o obecni policii a jediný co jsem našel byl p. 6 ods. 1 ale nejsem si jistý jesli je to k věci...

Předem díky za radu

volkswagen
Člen
# Zasláno: 9 Bře 2011 09:51
Odpovědět 

§ 15
Oprávnění zakázat vstup na určená místa
(1) Vyžaduje-li to plnění úkolů obecní policie, je strážník oprávněn přikázat každému, aby na nezbytně nutnou dobu nevstupoval na strážníkem určená místa nebo se na nich nezdržoval nebo po dobu nezbytně nutnou setrval na určeném místě, hrozí-li závažné ohrožení zdraví nebo života. Každý je povinen příkazu strážníka uposlechnout. K vyznačení nebo ohraničení určeného místa může být použito technických prostředků. Je-li jako technický prostředek použit pás s názvem obce a nápisem „zákaz vstupu", pás s nápisy „obecní policie" a „zákaz vstupu" nebo pás s nápisy „městská policie" a „zákaz vstupu", jde o příkaz ve smyslu tohoto ustanovení.

To je asi tak všechno. Jinak správný dotaz na příslušného strážníka měl znít: "jménem jakého zákona?" :-)

pepa
Člen
# Zasláno: 9 Bře 2011 10:27
Odpovědět 

Chtěl jsem napsat ten § 15-1 takže z toho pokuď to dobře chápu pokud nijak nikoho neohrožuju můžu zůstat dál na místě a nemusím nikam odcházet. nemám pravdu?

no a ještě k tomu "jménem jakého zákona?" nemyslím si, že policista, strážník je povinen mi říkat zákony a paragrafy. To bude jen na jeho dobré vůli ne? :-) omlouvám se třeba mám hloupé otázky, ale jednání MP v Hradci Králové už se mi silně nelíbí....

volkswagen
Člen
# Zasláno: 9 Bře 2011 11:11
Odpovědět 

Pokud VY nejste ohrožen :-) Pokud vy ohrožujete, pak na Vás může použít cokoliv.

Pokud Vás chce někdo "ze zákona" odněkud vykázat, pak musí vědět podle jakého zákona se toho domáhá, nebo myslíte, že nikoliv? ;-)

pepa
Člen
# Zasláno: 9 Bře 2011 12:43
Odpovědět 

Ale pokuď já nejsem ohrožen ani neohrožuju tak na to nemá strážník pravomoc snad ne? Vycházím z toho § 15-1 jiný jsem nenašel.

Další věc pokud mě strážník řekne, že jménem zákona mne vykazuje co já mohu dělat. Mohu se ho zeptat dle jakého zakona? Co když mi odvětí rovnou nastudujte si zákony. Úplně ho vidím jak se zeptám dle jakého zákona a on odvětí, že to je moje chyba když neznám zakony, že není povinnen doplňovat moje nedostatky v zákonech. Proto se ptám Vás zkušenějších jak příště postupovat...

volkswagen
Člen
# Zasláno: 9 Bře 2011 14:04
Odpovědět 

Inu budu tam stát dále, vytáhnu si telefon a budu si celý průběh akce dokumentovat. Slušně se znovu zeptám, podle jakého zákona mě vykazuje. Případně řeknu, že přítelkyně si přeje mít pro případný soudní spor svědka průběhu celého jednání a ona to s radostí potvrdí :-) Všechno pochopitelně v rámci největší slušnosti a pokory k autoritě ;-)

pepa
Člen
# Zasláno: 9 Bře 2011 23:12
Odpovědět 

Moc děkuji za odpověď....

A ještě bych měl na Vás jednu otázku. Dnes jedeme s kolegou na služební jednání a překročil na dovolené maximální rychlosti o 10km/h. (na 30 jel 40) Se vším bychom souhlasili, ale když jsem před půl rokem byl na školení kvůli profesnímu průkazu bylo nám řečeno, že značky o měření rychlosti končí křižovatkou, jako každá jiná. Bohudík zde strážníci umístili značku začátek měřeni za křižovatkou což by mělo být samozřejmě dobře ale úsek ukončení měření rychlosti dali až za druhou křižovatku. Kolega nesouhlasil, sepsalo se spravni řízení a já mezitím nafotil obě značky - jejich umístění, číslo odznaku strážníka co měřil + číslo strážníka který seděl v dodávce( mimochodem na městké zeleni - taktéž nafoceno ). Na dotaz zda mi můžou ukázat papír o povolení měření od PČR mi vyšli vstříc a bylo tam jasně zadáno od popisného čísla do popisného čísla domu kde ty značky můžou být. Koncová značka byla umístěna až o další vchod dále ještě k tomu za křižovatkou. Strážnici se s námi bavili celou dobu ve smyslu, že zkoušíme hlouposti, ale když jsme chtěli vidět ten papír o povolení změnili jednání. Můžu já v tuto chvíli nějak tento jejich prohřešek řešit když mám vše detailně nafocené i s čísli strážníků? Dle mého mínění jasně překročili zakon o tom jejich měření....koneckonců když viděli jak to fotím do minuty se sbalili a odjeli..

Děkuji moc za odpověď. Pepa

antimp
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 07:47
Odpovědět 

Ono je potřeba ještě několik dokumentů a mezi ně hlavně patří stanovení silničního správního úřadu k umístění přenosného dopravního značení a to hodně obecních kreténů, hlavně z malých prdelí, mít nebude. Tam by bylo jasně stanoveno,j za jakých podmínek smí být značení užito a to zjevně v tomto případě nebylo dodrženo.

pepa
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 09:12
Odpovědět 

antimp
takže mohu si na ně někde "stěžovat" případně to¨někomu poslat.když mám nafoceno špatné umístění značek, odznaky policistů i spz jejich služebního automobilu s řidičem co stál na městké zeleni?

A ktěm papírům, četl jsem jen to povolení od PČR a to rozhodně porušili !! Nechci nikomu dělat problémy, ale jak už jsem psal strážníci v HK se svým neustálým arogantním jednáním si nic jiného nezaslouží.

Díky

petrpetr
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 12:40
Odpovědět 

pepa
to , že značky ruší křižovatka není tak jednoznačné, např na zl kraji to neustojíš. Úsek začíná i končí značkou a hotovo. na místě ti není povinen cokoliv dokazovat, k tomu je správní řízení. Tudíž , že ti neco ukázal byla jen jeho dobrá vůle. Ty na místě bud souhlasíš a zaplatíš, nebo nikoliv a jdeě do správního a tam už ono dokazují. no a na tu značku konec ... to asi taky ne. Od PČR mají úsek kde mají měřit, nikolivkde mají umístit značku. Takže pokud tě změřili mezi č.p. které mají v povolení od PČR samozřejmě za značkou začátek a před značkou konec, tak s tím vůbec nic neuděláš. Ničeho se nedopustili.

antiidiot
je nejlepší radit , když ty sám nevíš co vůbec v podmínkách od silničního správního úřadu mají, ale víš že zrovna tam to v jeho případě porušili.

sláva tobě genie

pepa
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 13:39
Odpovědět 

petrpetr

Takže tím chcete říct, že pro každý kraj platí jiný zákon? Dle mého mínění když PČR jasně vymezí kde ta značka má být ( respektive že mají jasně daný úsek od popisného čísla 1 do popisného čísla 3)a strážníci si úsek prodlouží o další vchod, jak se jim to hodí, domnívám se, že už jenom v tomhle porušují svoje předpisy čímž je měřený úsek neplatný jak nám bylo řečeno na tom školení jak jsem zmiňoval. Nehledě na to, že ta koncová cedule byla až za křižovatkou. Nebo snad ty jejich značky mají vyjímky, že se neruší křižovatkou? Kdyť i v tom papíru to bylo napsané tak, že ta značka měla bejt před křižovatkou.

No a k tomu nahlédnutí do toho papíru o povolení jsem slušně požádal a on mi vyhověl, myslím že v tu chvíli ho ani nenapadlo jestli mi to musí nebo nemusí předložit! Ale opět když já nebudu souhlasit a půjdu do správního nebudu mít ani jeden důkaz, že to tak bylo. Proto jsme to vše řádně nafotili a tímto se ptám jak já to mohu dál řešit! Nejde mi o naší pokutu, ale chtěl bych řešit strážníky co podle mého pravomoce porušili!!

antimp
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 14:49
Odpovědět 

Petrpetr od gottwaldova,stanovení silničního správního úřadu je jeden ze základních dokumentů, bez kterého si mohou obecní strážníci měřit akorát tak penis. Věř, že vím, jaké má mít náležitosti a co má splňovat.

~CENSORED~

petrpetr
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 16:36
Odpovědět 

Já ale neřekl, že ho nemusí mět. To samozřejmě musí. nemusí ti ho však na místě předložit.
A řekl jsem že nevíš jak měli značky umístěny na místě, a jaké mají to rozhodnutí ssú

pepa nikdo nevymezuje kde mají značky stát tedy ne PČR ale kde má MP měřit. Tudíž pokud má měřit mezi 1 až 5 a ceduli má u 6 tak pokud tě změří u 4 tak nic neporušuje. A může klidně stát až u 10. Musí tě však změřit v prostoru mezi 1 až 5.

pepa
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 17:12
Odpovědět 

petr petr
Tudíž pokud má měřit mezi 1 až 5 a ceduli má u 6 tak pokud tě změří u 4 tak nic neporušuje.

V tomhle případě si ty značky můžou postavit klidně km před a km za a musejí být s bradavicí mezi 1 až 5. To mi moc logické nepříjde. Nehledě na to když vemu můj konkrétní příprad a koncová cedule byla na 6 kde mezi 5-6 byla ještě křižovatka. Podle mne hned neplatně měřený úsek, je to jejich boj že ty cedule neumějí dát. Kdyť to je jak s těmi podstavci co se říkalo. Značka musí být na přenosném podstavci ne napevno. Pokuď tomu tak bylo opět byl měřený úsek neplatný. Není to to samé?

Proč jste vlastně říkal, že bych v Zl. kraji bych nepochodil? Mají tyto značky vyjímku? Oničem takovém nevím.Když máte značku 30 a projedete kříïžovatkou můžete hned zrychlit na 50 ( je to jen příklad) Někde musí být napsáno jak MP musí postupovat aby byl měřený úsek platný. Nechápu Vaši větu s tím že to není tak jednoznačné!

Mimochodem byl bych moc rád kdyby ještě někdo napsal svůj názor. Díky

petrpetr
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 19:59
Odpovědět 

pepa
Ale PČR jim jen určuje kde měřit né kde dát značky to jim určí ssú, a tyto můžou být klidně na kraji a na konci ulice. Ale musí měřit v úseku daném PČR. Jo a k těm značkám, nějaký právní názor chytrého člověka říká, že jde o zónovou dopravní značku tedy začátek a konec a žádná křižovatka ji neruší. To samé jako obytná,pěší zóna. A jiný názor tvrdí, že o zónu nejde tudíž ruší křižovatka. A i když by tě změřili a křižovatka ji rušila museli by mít tu první před křižovatkou. Pokud ji má až za a pak tě změří tak je vše v pořádku. Ale stěžovat si určitě můžeš. Jo a s těma podstavama pod značky máš určitě pravdu. Jen třeba ve Zlíně jsou všechny pevně v zemi a lidi platí a platí.

pepa
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 20:45
Odpovědět 

A mám nějakou možnost nahlédnutí do toho lejstra od silničního správního úřadu? Respektive jak mohu dopátrat zda měří nebo neměří správně. Opravdu mne to zajímá!! Pokuď to chápu tak ten úřad určuje, pro daný úsek zda značka je či není zónová!? Protože nikde jsem na netu nenašel nic co by aspoň naznačovalo, že zónová je. Jinak před chvílí mi známej co učí autoškolu říkal, že to ruší křižovatka. Ale zaráží mne tvoje tvrzení o zónové značce....

pepa
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 20:55 - Změnil/a: pepa
Odpovědět 

trochu jsem hledal

http://www.autoweb.cz/hledej:4/?q=ip31

tak já nevím

antimp
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 21:04
Odpovědět 

Není nad čím přemýšlet. Blb od gottwaldova plácá nesmysly a o věci ví hovno

pepa
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 21:22
Odpovědět 

antimp

Byl bych moc rád když tomu rozumíš ty abys mi to vysvětlil jak to je....

Dík pepa

petrpetr
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 21:33
Odpovědět 

pepa no pan beran toho už napsal, třebas PaCH pan L.Tržil má názor že značka zónová je. A z výkladu zákona není jednoznačné čí je či nikoliv. Samozřejmě že do lejstra máš možnost nahlédnout u správního řízení. Na cestě je to jen na vúli policajta. Uřad neurčuje zdali je či není zonová. Jak ti říkám spousta názorů je že křižovatka ruší ale spousta taky že je to zóna.

antiidiot on nepřemýšlí on chce radu, kterou ty mu bohožel nechceš poskytnout.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 21:36
Odpovědět 

I když ti ji bude rušit křižovatka tak tu 1 měli umístěnou dobře tudíž tě změřili správně a ten konec zrušil bud konec nebo teda křižovatka. Tak pokud tě změřili dříve než si projel uvedenou křižovatkou tak se ničeho nedopustili.

antimp
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 21:38
Odpovědět 

A co konkrétně? Přenosné značení a jeho provedení je snad jasné, místo,kde smí být užito přenosné značení je jednoznačně stanoveno ve stanovení, které vydává silniční správní orgán a je to vázáno na souhlasné stanovisko PaCH.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 21:43
Odpovědět 

NO samozřejmě , PaCH určí místo kde se může měřit, ale ssú klidně může vydat stanovisko o umístění dz a koncová značka může být třeba 100 m za úsekem povoleným. samozřejmě pokud tě změří za tím ůsekem je to protizákonné. Nebo snad myslíž že ssu nedá svojí MP to co oni chcou, byt s trošku poopravenou pravdou. Kolik lidí se jim odvolá jeden ze sta. To mají pořád 99 procentní ůspěšnost.

pepa
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 21:52
Odpovědět 

petrpetr

A jiná možnost není jen u správního řízení? Jsem stále přesvědčený o tom, že ten úsek o kterým se bavím měří špatně. Ale podle toho všeho se musím nejdřív nechat změřit abych později mohl nahlídnout zda měří oprávněně nebo ne.

Rozhodně to musí jit i nějak jinak prověřit zda porušují něco či ne.

z autowebu

Dobrý den. Pane doktore, v minulých dnech jste zde asi dvakrát potvrdil domněnku tazatele, že i dle Vašeho názoru platnost DZ IP31a- měření rychlosti- končí křižovatkou.Ovšem: Vyhláška 30/91 Sb po posledních změnách provedených vyhláškou č.91 /09 k 21.4.09 v §6 odst.3 uvádí: Na vzdálenější hranici nejbližší křižovatky končí platnost zákazu, omezení, nebo příkazu. IP31a je však značkou informativní. Co teď s tímto názorem? Díky
Jsem si toho vědom, přesto jsem formuloval v článku určité důvody, proč lze argumentovat pro opak. Viz poslední článek v Právní poradně.
Odpověď: JUDr. Tomáš Beran 18. 05. 2010 v 03:46

Hledal jsem ten článek jak zmiňuje, ale bohužel nenašel. Třeba budeš mít větší štěstí...

petrpetr
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2011 06:38
Odpovědět 

Já to ted nehledal, zajimlo mě to kdisi dříve. Jo podej si stížnost na měření MP a možn ti ten dokument ukážou.

tix0575
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2011 08:31
Odpovědět 

pepa: já bych to viděl asi takhle: Zřejmě vás změřili v platném úseku a tedy jste se dopustili přestupku. Jak píše petr, tak je výklad takový, že se má jednat o zonu, tedy by křižovatka neměla platnost rušit, ale v tom případě musíš mít označené i všechny vjezdy do měřeného úseku, nebo zopakovat za křižovatkou zonovou značku o měření...jistě si sám spočítáš, co je lepší- /sek i schvaluje PČR a značky silniční úřad, což jsou dvě rozdílné instituce. Petr ti to vysvětlil jasně ;)

volkswagen
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2011 10:29
Odpovědět 

Hádal bych se o slovíčka. Zóna je zóna a ta je označená svou značkou. IP33 označuje měřený ÚSEK. Úsek není zóna ;-)

petrpetr
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2011 11:52
Odpovědět 

určitě je v tom problém zóna a zóna jak říkáš. je se domnívám že koncová značka až za křižovatkou nemá na nic vliv. samozřejmě značka začátek v případě že by byla před křižovatkou by vliv mohla mít. pokud by správní orgán bral, že to zóna není.

pepa
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2011 14:28
Odpovědět 

tix0575

Opět se mi to nezdá. Když budeme říkat, že to zónová značka je tak jak jste zmiňoval museli by být označené všechny vjezdy! Oni tedy stejně nebyli!! Nehledě na to, že zónová značka to prostě nemůže být!!

petrpetr
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2011 14:35
Odpovědět 

bohužel to je Váš a ještě něčí názor, jiní lidé na ministerstvech mají názor že je. samozřejmě by museli byt označeny všechny příjezdy.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dva plus šest?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás chat forum software miniBB™ © 2001-2021, Strážníci