miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Pribeh s empiky
Autor Zpráva
Barty
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2011 01:27
Odpovědět 

Dobry vecer, stalo se mi nasledující:
U nás ve městě platí vyhláška o zákazu pití alkoholu na veřejnosti. I konala se jedna akce oslavy narozenin ve veřejném parku a co čert nechtěl, přijela hlídka MP. Alkohol byl sice přítomen, nicméně nikdo v danou dobu nic nekonzumoval. Jali se tedy strážníci ptát, kdo pil. Nato jsem namítl, že nemají čepice a jestliže po nás cokoli chtějí, měli by dbát na ústrojovou kázeň, načež tedy opáčili, že si pro čepice dojdou a budou drsný (na mě, že jsem se dovolil ozvat). Poté se 6 lidí přihlásilo, že v parku konzumovalio alkohol a dostalp tedy pokutu 100 korun na osobu. Zároveň každý z nich potvrdil, že mě na louce viděl pít a byl jsem tedy strážníkem předvolán k dechové zkoušce. Řekl jsem, že jsem alkohol konzumoval doma a posléze nadýchal 0,357 promile. Bylo mi sděleno, že se mnou zahájí v této věci správní řízení.

Otázky jsou následující:
1) jak moc bylo vyzvani k dechove zkosce legitimni?
2) jakou váhu má výpověď svědků, kteří byli v té době pokutováni?
3) je normální se tomu zasmát a nevěřit, že by nademnou nějak strážníci v následném správním řízení (bude-li zahájeno) zvítězili?

Předem děkuji .)

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2011 16:28
Odpovědět 

Barty: nejlíp se směje ten poslední a ty to asi nejspíš nebudeš ;p Pokud MP má tvůj přestupek zadokumentovaný a svědecky a důkazně potvrzený (podle tvého popisu má!) tak ti správní uloží trest. Svědek je svědek a je na správním orgánu jaký důkaz připustí a jakou mu přizná váhu...takže další mínus pro tebe! Vyzvání bylo zcela legitimní, protože svědci uvedli, že jsi pil a ty jsi se hájil tím, že jsi nepil. Ty ovšem můžeš lhát, ale svědci ne. Dechová zkouška dokazuje jen to, že jsi opravdu požil alkohol a jen rozbor krve by mohl určit v jaké době. Pro správní orgán to však bude znamenat jen to, že jsi opravdu požil alkoholický nápoj...zda se přikloní ke svědkům a uzná, že jsi pil s nimi v parku, nebo k tobě, že jsi pil doma...to je jeho věc.

Barty
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2011 18:44
Odpovědět 

diky za reakci. jen doplnim ze se mnou ale nesepisovali zadny protokol (mozna s temi "svedky" ale tim si nejsem jistej). no uvidime. stejne si myslim, ze se na to vykaslou .)

tix0575
Člen
# Zasláno: 6 Čen 2011 12:17
Odpovědět 

barty: s tebou nic sepisovat zatím nemusí...tebe třeba oznámí a k tomu jim stačí tvoje totožnost a svědectví...ale máš pravdu, třeba se na to vykašlou :D

e policeman
Člen
# Zasláno: 8 Čen 2011 22:09
Odpovědět 

Barty
Rád bych viděl přístroj, který z dechu naměří přítomnost alkoholu s přesností na TISÍCINY promile.Tvých 0,357 promile bude zřejmě jen výplodem choré fantazie...

Barty
Člen
# Zasláno: 8 Čen 2011 23:20
Odpovědět 

chora muze byt maximalne mysl, nikoliv fantazie .) a skutecne tam byly tisiciny. treba to meli z kindervajicka.

pepa
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2011 00:03
Odpovědět 

tix0575 : Ale já mám právo se k tomu snad taky vyjádřit na místě, nebo ne?

tix0575
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2011 14:21
Odpovědět 

pepa: samozřejmě, že máš právo se k tomu vyjádřit, ale není to žádná povinnost..vyjádřit se můžeš klidně až u správního, až budeš střízlivý :D To tvé vyjádření do oznámení má význam jen pro správního, aby věděl na co se budeš vymlouvat.. ;)

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je pět mínus pět?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board script miniBB™ © 2001-2021, Strážníci