miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Parkování na místní komunikaci
Autor Zpráva
Majk
Člen
# Zasláno: 18 Led 2012 23:36
Odpovědět 

Dobrý den,
parkoval jsen v jednosměrce, na pravé straně, jako všichni.Téměř na konci ulice, je křižovatka T, bez označení hlavní, vedlejší. Na hraně je přechod pro chodce.No spíš to připomíná, že tam někdo před XY lety přechod namaloval.Zastavil jsem zhruba 0,5m před oním přechodem. Po deseti minutách jsem se vrátil s pošty a už tam byli obecní lopaťáci.Byla zima, ráno kolem 8 hod. nasněženo,neuhrnuto. S přestupkem, který se mi snažili vnutit a zaplatit 1000,_Kč, jsem nesouhlasil a odmítl, cokoli podepsat. Argumentoval jsem asi tímto zbůsobem. Ptal jsem se jednoho s lopaťáků, jaká ta dopravní zančka (V07) je.Jestli celoroční nebo sezoní.Odvětil mi že podle vyhlášky snad celoroční. Zeptal jsem se ho, jak tedy může řidič např. z Brna vědět, že tady je nějaký přechod, když tam není dopravní značka IP06 ?? Odpověděl mi,že to není jeho starost.Tak jsem mu řekl,že spolu nemáme dál co řešit. Všechno si nafotili, jenže já taky.Vozím pro jistotu sebou starší foťák.Začal mi vyhrožovat, že ve správním řízení, to budu mít drachší. Jsem přesvědčen, že ne.Parkuje se tam s ohledem na nedostatek místa ve městě, normálně.
Měl bych tedy dotaz, do jaké míry vidíte mou úspěšnost ve vyřízení "problému" ?

Jsem zapoměl dodat, že argumentovali tím, že stojím blíž, jak 5m před přechodem.

tix0575
Člen
# Zasláno: 19 Led 2012 12:00
Odpovědět 

Majk: těžko posoudit bez konkrétní znalosti místa, ale viděl bych to spíše na malou šanci k úspěchu. Pokud pominu, že přechod byl "neviditelný" ať z důvodu sněhu, nebo chybějící značky, tak je tu předpoklad, že přechod je umístěn v úrovni hranice křižovatky a tedy musíš dodržet vzdálenost 5 m i od tohoto bodu

volkswagen
Člen
# Zasláno: 19 Led 2012 13:52
Odpovědět 

Na druhou stranu, pokud napsali pokutu za parkování před přechodem, těžko se to změní na parkování v křižovatce, ne?

Majk
Člen
# Zasláno: 19 Led 2012 16:45
Odpovědět 

Parkování na protější straně křižovatky T je povolené a taky se tam parkuje.Jen tam nebyl plac. Vy přece kdyby jste sem dojeli, neznalí místních poměrů, jak můžete vědět,že je tam zebra? Dík za názory,ale myslím si že bych nějakou náděj měl. Přechod je umístěný na začátku zaoblení křižovatky. Že nebyl vidět, za to přece řidič nemůže.
Tak uvidím, co si na mě vymysleli :-D

tix0575
Člen
# Zasláno: 19 Led 2012 22:51
Odpovědět 

VW: překvalifikovat můžeš i trestný čin, tak proč by jsi nemohl přestupek ;)

majk: a právě 5 m od toho zaoblení nesmíš stát..

Majk
Člen
# Zasláno: 23 Led 2012 23:30 - Změnil/a: Majk
Odpovědět 

Nerozumíme si. Já stál na protější straně, kde žádné zaoblení není.Tvat křižovatky T .Představ si klasické Tčko. Já přijel po vodorovné vrchní straně T ,kde je parkování po pravé straně.Tak jsem nemohl stát před zaoblením. Vem si Tčko a jeď s prava do leva.

------------o-------
------I I-----------
....... I I
....... I I
....... I I
Chápeš to? Já stál tam kde je O. Předemnou byl zasněžený přechod.

tix0575
Člen
# Zasláno: 24 Led 2012 08:19
Odpovědět 

Majk: takže jsi stál v křižovatce? V tom případě máš pravdu.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 24 Led 2012 18:34
Odpovědět 

Majk, na křižovatce nemusí být přechody vyznačen jak vodorovně tak svisle, ale na přesné posouzení je třeba nákres, foto, gps,
uvidíte s čím vyrukují při správním řízení, kde můžete téměř cokoliv, i předvolávat strážníky a klást jim otázky....
Přeji aby zvítězila pravda

Majk
Člen
# Zasláno: 28 Led 2012 01:16
Odpovědět 

Tak fotku sem dát neumím.Začal sem sa učit na PC, protože vnuk je v tom jak doma a má 8 roků.Já 58 a su s toho chytrý jak sněhulák na Sahaře. No sám jsem zvědavý s čím na mě vyjedou.Pak dám vědět. Ale to asi nikomu nepomože, protože, si myslím, že by tuto věc každý člověk řešil jinak.Dohadovat jsem se nedohadoval.Spíš je začalo decentně vytáčet to, že jsem byl furt v klidu a argumentoval neviditelnou značkou (zebrou) tix. stál jsem na kraji křižovatky, protože dál už jsou parkovací 4 místa. Nezastavím tak aby nemohli vyjet, že :-D By mě asi nepochválili. MILANE zebra tam je, sice stará min. 10 let. Zub času se na ní podepsal.Takže i bezesněhu je špatně vidět.
Pánové díky za reakce. Snad to dobře dopadne. Každá koruna dobrá.Kór při mojem chabém důchodu.

tix0575
Člen
# Zasláno: 28 Led 2012 08:37
Odpovědět 

Majk: pokud mohu poradit, tak hlavně neudělat tu hloupost, že přiznáš, že víš o tom, že tam ta ZEBRA je už 10 let :) to by jsi dal rovnou hlavu na špalek

milancukrar
Člen
# Zasláno: 29 Led 2012 16:18
Odpovědět 

Majk, ICQ 55180641

Majk
Člen
# Zasláno: 1 Úno 2012 12:44
Odpovědět 

Tak pánové, dostal jsem bu bu bu, protože jsem argumentoval tím, že nemůžu dodržovat něco, co nevidím. Jasně že jsem nepřiznal,že o tom přechodu vím :-DD
Takžer to bylo vyřešené domluvou a protože nejlepší obrana je útok,tak jsem jim řekl, aby přechody ve městě označili svislou dopr.značkou ,pak není co řešit.Pasti na řidiče neplatím.On totiž tady není ani jeden přechod označený dobře.To mě přiznal i jeden ze zastupitelů města. Já došel, jen pro duševní podporu,které se mi od některých dostalo.Někteří to viděli beznadějně.Takže pro Vaše info - nestálo m to ani kačku.

tix0575
Člen
# Zasláno: 1 Úno 2012 14:53
Odpovědět 

Majk: tvé vítězství to tedy není, když jsi dostal napomenutí :D Tím jsi uznal to, že jsi se dopustil přestupku, jen sankce byla "za lidovku" :D Tedy by se dalo říci, že to je plichta ;)

milancukrar
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2012 20:03
Odpovědět 

tix, souhlas

Citizen X
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2012 10:44
Odpovědět 

Milý Majku, nebudu se vyjadřovat k tvému problému, ale zarazila mě jiná věc: máš tu drzost někoho (bez jeho vědomí a možnosti se bránit či k věci vyjádřit) nazvat výrazem "obecní lopaťák" a přitom sám ani neumíš napsat slovo dražší. Tvůj výtvor "drachší", to je tedy perla hodná skutečného inteligenta, na kterého ti lopaťáci rozhodně nemají.
Ale do stylu tohohle webu zapadáš dokonale.

Majk
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2012 15:04
Odpovědět 

Milý Citizene, pravděšpodobně budeš jeden s těch lopaťáků.Ale jsi mi u zadele.Mluvím a píšu tak,jak mě zobák narostl.Nikde není doporučení,aby sa psalo v diskusích spisovně. Kde bereš tu drzost,mě vůbec oslovovat???!!!
Znám mnoho městských lopaťáků, kteří si nechali dělat psychotesty jedním člověkem,protože s jejich IQ by šli zpátzky k míchačce.Jeden dokonce dělal,jako jediný,na služebně neměl řidičák ani na pionýra,natož na auto, zkoušky natřikrát.Něco mi povídej o inteligenci obecních a městských lopaťáků :-DD
A pak možeš pokračovat,třeba tu o Červené Karkulce

Citizen X
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2012 17:24
Odpovědět 

Po přečtení tvé reakci usuzuju, že ty na tenhle web docela dobře pasuješ. Užij si klávesnicovou onanii.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dva plus dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás simple bulletin board miniBB™ © 2001-2020, Strážníci