miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Městské policie
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 67 . 68 . >>
Autor Zpráva
hern
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 16:18
Odpovědět 


MP jsou milí zřizovatelé srandowebu již od roku 1991 součástí republiky. Strážníci byli i za 1. republiky a s tím prostě nic neuděláte. MP řeší přestupky, při oznámení ,nebo dohledání trestných činů ihned zakročuje a předává Policii ČR k dořešení. MP má v terénu daleko více práce a povinností než Policie ČR, kteří většinou stávají na kontrolních bodech, nebo mají dopravní akce. MP provádí v terénu daleko špinavější práci než Policie ČR, která by se bez nich v této době neobešla a to bez nároku na rentu.
U MP v této době pracují středoškoláci, vysokoškoláci - vyučení si dodělávají vzdělání a pokud ne, tak se snima rozloučí. MP každé 3 roky provádí prolongací zkoušky se zákonů, policista ČR udělá střední školu a je to, za 2 roky nic neví. Všude, v každé práci se najdou dobří a špatní, s tím nikdo nic neudělá. Potom se najdou Pepci, admini a takoví, kteří nadávají, obcházejí zákony a ve finále jsou vedle jak ta jedle. Jsem pro zvýšení pravomocí městské i státní policie, pro upravení zákonů a zvýšení platů. S problematickými strážníky a policisty se rozloučit, nebo zavřít, dobré pracovníky odměnit, povýšit.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 11 Čen 2007 16:24
Odpovědět 


Nehodláme nic dělat s tím, že strážníci byli za první republiky. S čím ovšem hodláme co dělat je to, že strážníci nedodržují aktuální zákony a vyhlášky. Možná jste se minul trošičku svým tématem s hlavním tématem tohoto webu.

hern
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 16:35
Odpovědět 


Ale to je admine minimum, sám to dobře víte - daleko víc je kladných věcí , které udělala pro společnost MP. Myslíte si, že Vámi opěvovaní policisté ČR jsou bezchybí? Nenechte mě pořád, abych se smál. Apropo vy, Pepek, Matrix atd. jsou úplně bezchybní ?
Jinak kdo porušuje zákon, vyhlášky by měl být potrestán a to jak vy, tak i strážník či policista a tito daleko tvrději, jelikož na ně dohlíží. To je jasná věc. Nelíbí se mi na tomhle srandowebu obcházení zákonů, nabádání k nim i když to máte napsané v pravidlech. Stejně ve finále pokutu tihle lidi zaplatí, to mi věřte.

hern
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 16:44
Odpovědět 


PRAHA: V pátek ve tři čtvrtě na čtyři ráno řešili strážníci dopravní přestupek s řidičem vozidla, které stálo v druhé řadě na Václavském náměstí a bránilo výjezdu právě odjíždějícímu autu.


Na jejich výzvu k prokázání totožnosti reagoval slovy nic jiného než technický průkaz Vám nepředložím. Přitom vystoupil z vozidla a neustále opakoval, že doklad totožnosti nepředloží a strážníkům vyhrožoval fyzickou likvidací. „Pozvu si kamarády a ti s vámi zatočí," zaznělo z jeho úst na další zákonné výzvy strážníků.

Se slovy: „s nějakými čů..., se bavit nebude", usedl za volant a chtěl odjet. Hlídka proto muže zadržela, přičemž k nim přiběhl neznámý muž a fyzicky napadl jednoho ze strážníků. Oběma rukama strčil do jeho hrudníku a okamžitě ho pěstí uhodil do obličeje.

Jeho kolega mu pomohl a nakonec muž skončil s pouty na ruce. Oba výtečníci skončili na policii, kde se zjistila jejich totožnost. Řidičův dopravní přestupek byl postoupen ke správnímu řízení a útočníka si ponechali na služebně k dalšímu šetření.

K tomuto jedání řeknete co, to je v pořádku - může za to MP, že jo ?

hern
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 16:48
Odpovědět 


PRAHA: V neděli večer byli strážníci z Prahy 4 přivoláni na čerpací stanici do Vídeňské ulice, kde se mezi regály nacházel zaklíněný muž. Přivolaní strážníci zjistili, že muž leží na zemi a nekomunikuje. Strážníci okamžitě reagovali a díky jejich jednání se podařilo muže s vážným onemocněním zachránit.

„Hlídka muže vyprostila a vynesla ho ven na čerstvý vzduch, kde jej na zemi položila do stabilizované polohy. Přivolali záchrannou službu, protože bylo podezření, že se muž při pádu na zem zranil v oblasti hlavy, jak potvrdil personál," uvedla mluvčí pražské městské policie Radka Waitová.

Najednou však přestal muž reagovat na podněty, zmodrala mu kůže, strážníci nenahmatali tep. Zahájili proto okamžitě resuscitaci s masáží srdce a umělého dýchání pomocí ručního dýchacího přístroje.

„K hlídce se přidali další dva muži, kteří se prohlásili za lékaře. Profesionálním přístupem pomáhali strážníkům v masáži srdce. Přivolaná sanitka a její lékař pak pokračoval v oživování. Po dvaceti minutách se záchranářům a strážníkům podařilo obnovit základní životní funkce," doplnila Waitová.

Poté byl zachráněný muž převezen do nemocnice. Ošetřující lékař po celé události strážníkům vysvětlil, že muž zřejmě prodělal mozkovou příhodu a také dodal, že jejich pohotová pomoc a jednání náhodně kolemjdoucích lékařů, byly příčinou k obnovení základních životních funkcí.

Např. toto je taky špatně, Pepek by to zvládl líp. Doufám, že byli MP řádně ustrojení.

pepek
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 16:54
Odpovědět 


to obecní poskok, zakladatel tohoto vlákna: Zkuste se zamyslet (je to sice činnost pro vás nezvyklá, ale jednou to zkusit můžete) a odpovězte jadnoznačně a pokud možno srozumitelně:
ad 1 - Zkuste si něco přečíst o historii těch "strážníků z 1.republiky" než o tom začnete něco psát. Takhle se akorát přesně ztrapňujete totátlní neznalostí historie. Vlastně se ani nedivím - na učňáku se tomuto tématu moc nevěnují. A jak se projevuje, že je obecní ochranka součástí republiky ?
Co to je za činnost "dohledávání trestných činů" a jak se provádí v rámci obecní ochranky
ad 2 - jaké to jsou ty "větší povinnosti v terénu " oproti PČR
ad 3 - koukám, že Vám nějak vadí, že nejste u PČR a nemáte nárok na rentu a musíte dělat "špinavou práci". Pokud na to máte (a jste jako každý myslící tvor od přírody ambiciózní), tak splňte podmínky a služte u PČR. Zjevně z vás čiší závist pro něco, nač sám nemáte.
ad 4 - každý policista PČR oproti obecním hlídačům prochází nástupním kurzem v délce několika měsíců - IMHO nejméně 1 rok. Oproti tomu obecní slouha má nástupní kurz v délce několika týdnů. Podmínkou přijetí k PČR je maturita, k obecním slouhům pouze vyučení. Otázky k těm přetěžkým a složitým prolongacím jsou i s odpověďmi veřejně dostupné na webu MV - to je jen proto, aby si poskoci mohli napsat správný tahák odpovídají pravdě a neodpovídali před komisí zmatenosti a bludy. Toto ale už bylo rozebráno několikrát, tak se snažte jen tady najít správnou odpověď a opište ji sem.
ad 5 - Na konkrétním příkladu mi ukažte, kde obcházím zákon a kde jsem ve finále vedle jak ta jedle (btw. používáte moje přirovnání, ale na nesprávném místě). Jak a na co se povyšuje obecní slouha? Na vyššího obecního slouhu nebo vrchního obecního slouhu?

btw. Tento web je o obecních slouzích, tak se držte tohoto zůženého tématu a nerozšiřujte ho i na PČR. O té si můžete založit web sám a sám tam plakat, jak k nim chcete a oni jsou proti tomu.

pepek
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 17:02
Odpovědět 


to obhajovatel obecní ochranky: V posledním příspěvku se snad jasně píše o účasti profesionálních lékařů, takže je to velmi, ale velmi zkreslený příspěvek. Jinak záchranka má IMHO dojezd do 8 min za těch nejnevhodnějších podmínek.
V předchozím příspěvku dotyčný udělal chybu ve své prvotní komunikaci - zjevně nečetl rady pro komunikaci s obecní ochranku uveřejněné na tomto webu. Kdyby se jich držel, prošel by bez ztráty květinky.

hern
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 17:05
Odpovědět 


PRAHA: Ve středu před druhou hodinou odpoledne převzali strážníci z Prahy 14 oznámení, že u ZŠ Chvaletická se ztratila malá holčička. Strážníci se na místě, kde se nacházela také hlídka policie, dozvěděli od oznamovatelky tísňového volání, že si šla vyzvednout dvě dcerky do školky, přičemž nechala chvíli holčičku bez dozoru a ta se jí ztratila.

02.11.2006 Aktualizováno 02.11.2006 16:20:51

Po hodinovém hledání proto zavolala na tísňové linky policie a strážníků. Strážníci vybaveni popisem ztracené dívky jeli propátrat blízké okolí. Holčičku, která na sobě měla červenou bundu a fialovou čepici, za deset minut našli v Poříčanské ulici. Oslovili jí jejím jménem, na což dívenka reagovala. Okamžitě vyrozuměli kolegy od policie, a pak společně přihlíželi šťastnému shledání maminky se zatoulanou dcerou

Pepku, za toto bych poskoky MP ihned vyhodil, našli ji moc pozdě. To je všechno co Vám chci říct. Nebudu se nijak unavovat odpovídat Vám na vaše krávoviny. Můžu si psát o PČR jak se mi zlíbí, jsem svobodný člověk. Ohledně zákonů a vyhlášek, které musí znát strážník jsem již psal a nebudu se opakovat. Vy by jste nedokázal ani napsat ten tahák.
O historii strážníků toho vím dost, proč bych to tu psal ? Pošlete mi Vaše foto, chci vidět maxitrubku a vystavit si vás do obýváku, děkuji.

Matrix
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 17:07
Odpovědět 


Díky pane Herne,
takto jsem se při začátku týdne už dlouho nepobavil, opravdu:-)
Tak mi tedy milý pane povězte, ale prosím pravdu, znáte někde v naší krásné vlasti MP která by byla složena z vysokoškoláků a středoškoláků? Tak to je opravdu humorné, já bych to řekl asi tak, že u MP pracuje nemnoho takto vzdělaných lidí. Pak bych tomu věřil, al jinak jako fórek dobré, proč né.
Mp je z většiny složena právě z různých vyučenců a pokud i nadále tvrdíte, že tito vyučenci si povinně musí doplnit maturitu, tak to se bavím opět:-)) V případě že onen vyučenec nemá na to, aby si doděala maturitu bude zřejmě odejít, a na základě čeho, můžete mi říct? V případě že toto není zakotveno ve smlouvě, máte peška aje to jen vaše zbožné přání. Rád bych viděl procentuální zastoupení lidí v vyšším vzděláním, než je SO.
Nevím kam na tyto zaručené informace chodíte, ale je zcela jinak, možná to je vzdálená vize některých radních, nebo vaše.
Chtěl bych vidět, jak člověk s výškou šlape chodník:-))) i když je na druhé straně pravda, že titul a diplom nejsou zárukou inteligence.
To musí být hodně velký duševní marod na to, aby se nechal zaměstnat u MP.
Dlší věc, jen tak na srozuměnou, nikdy jsem nebyl trestán, vyšetřován a nikdy jsem se nedopustil ničehož, za co bych musel být nějakým způseb řešen u přestupkové komise.
Co se týká řízení, mám ŘP již 33 let, naježděných mnoho, mnoho kilometrů a to vše bez jediné bouračky a pouze se čtyřmi pokutami a s podivem všechny byly za to, že jsem nebyl připoután. a to zde říkám na svou čest.
Tak a teď mi řekněte vy všeznalý pane jaký že to jsem občan? Já jsem si myslím dosti spořádaný na rozdíl od třeby různých policajtů a panoptika v černém, já ano.
A ještě jednu věc to to váš poslední příspěvek, krásný příklad, opravdu krásný a učebnicový, ale já znám z tohoto víkendu jiný, kdy dva blci v černém nezvládli darebáka, ten jim sebral zbraň a tomfu a ještě jim s ní nafofroval, to byla dvojka že? takové bych nechal zavřít okamžitě. Ale předpokládám, že měli vzdělání patřičné pro výkon :-))))

hern
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 17:17
Odpovědět 


To matrix- k případu odzbrojení strážníka jsem taky četl, věc je ve stadiu vyšetřování. Chtěl bych vidět Vás na jejich místě, třeba by to byla dobrá sranda :)))
O vzdělání strážníků vím určitě víc jak vy a klidně Vás nechám při Vašem názoru i na náhled, že co strážník to blb. Je to Vaše právo mít svůj názor, vy jste určitě nejkrásnější, nejchytřejší a nejlepší člověk, nikdy jste nic neudělal a hrdinně bušíte do klávesnice. ")))))))

hern
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 17:27
Odpovědět 


VSETÍN: Scéna jako s akčního filmu se odehrála v pátek dopoledne před vsetínskou spořitelnou. Před zraky stovek dětí i dospělých vsetínští strážníci zadrželi a zneškodnili nebezpečného ozbrojeného pachatele, který se pokusil vyloupit tento bankovní ústav. Nešlo však o skutečný zásah, pouze o ukázku práce městské policie, která se v rámci Valašského záření prezentuje veřejnosti.

„Ačkoliv se soustřeďujeme především na drobnou kriminalitu a dodržování veřejného pořádku, chceme lidem ukázat, že jsme schopni provést i razantní a nebezpečný zákrok. Naši strážníci jsou školeni i pro tyto zásahy," vysvětlil ředitel vsetínské městské policie Nikolaj Martinák, který si v ukázce zahrál nebezpečného zločince.

Návštěvníci Valašského záření se však mohli s činností městské policie seznámit i jiným způsobem. Mohli totiž navštívit její prezentační stánek před budovou vsetínské radnice. „Děti i dospělí si vyzkoušeli, jak se sedí v opravdovém policejním autě, seznámili se s odchytovými prostředky, analyzátorem alkoholu v dechu nebo s vysílačkami," přiblížil ředitel Martinák.

Strážníci také rozdávali dětem letáky, v nichž je městská policie upozorňuje, jak se mají chovat v kontaktu s cizími lidmi. „Zdůrazňujeme například, že si nemají od lidí, které neznají, nic brát, že s nimi nemají chodit do neznámých míst nebo že se mají vyhýbat nebezpečným a osamělým prostorům," uzavřel ředitel.

Okamžitě zrušit MP Vsetín, jak je možné, že měli na hlavách barety bez šachovnice ?

Matrix
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 17:35
Odpovědět 


Ale no tááák, herne,
nebylo to odzbrojení strážníka, ale STRÁŽNÍKŮ když tak a mohu vám říct že nechci se nijak nejapně chlubit, ale o bojových sportech něco vím a to mi věřit můžete a nemusíte je mi to jedno.
Opravdu ? tak prosím uveďte aspoň jednu MP pro příklad, kde je složení lidí s vyšším vzděláním než je SO, ale myslím tím lidí ve výkonu, né různých náčelníků a velitelů a poskoků kancelářských, prozraďte nám všem prosím takto dobře personálně obsazenou MP.
Já jsem nikde neuvedl že co strážník to blb, to jste zde prezentoval vy sám, ale budu o vašem názoru dlouho přemýšlet, děkuji za podnět.
Nejsem určitě ani nejkrásnější, ani nejchytřejší a ani nejlepší, jen jsem zde uděal výčet toho, že jsem nikdy a nikde řešen nebyl je to špatné?? Opravdu?
Ty vy si myslíte sám o sobě co jste zde uvedla zapoměl jste přidat že jste též byl všude minimálně dvakrát.
Co jsem v životě kdy udělal, za to se stydět nemusím to mi věřit můžete a taky nemusíte je mi to egal.

hern
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 17:36
Odpovědět 


BRNO: Hned ve třech případech vyjížděli ve středu brněnští strážníci k záchraně lidských životů. První případ začal o půl osmé večer, kdy na linku 156 nahlásili vystrašení obyvatelé domu v Krymské ulici, že mají obavy o život jejich sousedky. Ta si totiž několik dní nevyzvedávala jídlo před dveřmi svého bytu dodávané sociálními pracovnicemi.

Na místo vyslaná hlídka zjistila, že se dvaašedesátiletá žena skutečně stala doslova vězněm ve svém vlastním bytě. Podle volání o pomoc bylo zjevné, že sice žena žije, nebyla však schopna pohybu. Strážníci za využití soupravy pro výškové práce slanili do otevřeného kuchyňského okna a v ložnici pak nalezli ležící ženu bez možnosti jakéhokoliv pohybu. Přivolaná sanitka převezla ženu do nemocnice.

Ve druhém případě se opět jednalo o starší ženu, a to v nájemním domě v Opálkově ulici.Ta si pomocí alarmu připojeného na Centrum tísňového signálu byla sice schopna přivolat pomoc strážníků, ale i ona byla v akutní zdravotní indispozici. Díky projektu MP, který umožňuje starším nemocným lidem bleskově své potíže nahlásit, tak byl na místo okamžitě vyslán technik operačního střediska. Po otevření bytu zjistil, že seniorka měla pohybové potíže z důvodu upadnutí na podlahu. I pro ni byla přivolána sanitka, která ji po prvotním ošetření převezla do nemocnice.

Podstatně dramatičtější případ se odehrál v Kohoutovicích, kde vše původně působilo jen jako rušení nočního klidu. Ve tři hodiny ráno oznámili strážníkům obyvatelé domu v ulici U Velké ceny, že v jejich domě dochází k značnému rušení nočního klidu. Strážníci po příjezdu na místo slyšeli z bytu ve třetím patře řinčení rozbíjeného skla a zvuky, které zněly jako demolování nábytku.

Hlídka se snažila komunikovat s uživatelem bytu, ale odpovědí byly pouze nadávky a výhružka: „Já se zabiji, už jsem si uřízl dva prsty a pořezal nohu...". Strážníci proto neprodleně vnikli do bytu a muži, který jevil známky duševní poruchy zabránili v naplnění výhrůžek. Přivolaný lékař nařídil převezení zraněného devětadvacetiletého muže do léčebny.

Zrušit černé poskoky MP Brno, jak si vůbec můžou dovolit šahat na lidi, vždyť je to omezování osobní svobody !

Admin
Administrátor
# Zasláno: 11 Čen 2007 17:37 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 


hern: opravdu zajímavé komentáře na konci Vašich příspěvků. Pokud se Vám bude zdát, že některé zmizely, tak se Vám to nezdá.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 17:41
Odpovědět 


K tématu vzdělání a délce kursu u MP a PČR. Ano, u PČR je vyžadována maturita, ale všichni víme, že dnešní maturanti jsou často lidi, který vylezli ZŠ se čtyřkama a pak odmaturovali na nějaký pofidérní soukromý SŠ. Maturita je dnes jen canc papíru a o schopnostech, vzdělání a inteligenci dotyčnýho říká opravdu pramálo. Zeptejte se veteránů od PČR na úroveň v poslední době přijatých zájemců.
A ZOPka? Každej příslušník PČR vám řekne, že je naprosto zbytečně dlouhá a že se tam učí věci, který obratem pouští z hlavy. Naproti tomu strážníci dělají každý tři roky prolongace, který jsou poměrně náročný. Navíc už dnes u MP pracujou z drtivý většiny taky maturanti.
Po dlouholetém styku s oběma složkama je moje zkušenost taková, že u obou je obecná úroveň znalostí, výcviku, kondice, znalosti taktiky zákroku apod. mizerná a že je to velmi individulání. Je to jenom o tom, jak na sobě policista nebo strážník sám pracuje.

hern
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 17:43
Odpovědět 


Pokud se budete zajímat, prosím do hloubky - zjistíte , že to se vzděláním strážníků opravdu není tak špatné :)))
To musí být hodně velký duševní marod na to, aby se nechal zaměstnat u MP - toto je Váš názor na MP, tak nelžete. Bude to stejné jako s vaším bojovým uměním :)))
Já se za to , co jsem v životě udělal taky nestydím a za vykonané věci jsem právem hrdý, tak se prosím pořád neopěvujte nejste zdaleka sám, jestli vůbec jste něco dokázal, že ?

Citizen X
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 17:45 - Změnil/a: Citizen X
Odpovědět 


Tak jsem nelenil, zavolal jsem kámošovi od jedný MP v menším městě a zeptal se ho na vzdělání u nich. Je jich ve městě dvacet a z toho jen dva vyučení a i ti si momentálně dodělávají maturitu a to na Trivisu, což je vlastně škola v oboru. BTW, ten kámoš má poctivou maturitu na průmce, ještě z dob bolševika.
Pro Pepka a Admina: Ale stejně jsou to všechno bezmozci, póvl a poskoci :-)

Matrix
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 18:24
Odpovědět 


To hern,
dále nemá význam vám cokoliv říkat, opravdu nemám zapotřebí se nějak hloupě chlubit a lhát, já to nedělám, ale jen tolik vám řeknu, prošel jsem velice tvrdým výcvikem v blíže nespecifikované zemi a sám pak jsem vykonával totu činnost co by instruktor v zemi jiné.
Vím o lidech a životě své. byl sem opakovaně nasazován v zemích, které by jste jen těžko s určitostí označil na mapě, vy mě na záda nedostanete ,vy né pane, na to totiž nemáte patrony.
To co jsem zde uvedl, uvedl jsem pro to, abych vás uvedl na pravou míru, nikdy druhého nepodceňujte, mohlo by dojít k velkému překvapení a to myslím hodně vážně.

hern
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 18:30
Odpovědět 


To matrix - však jsem již psal , že jste nejlepší, tak co se furt čílíte? Vy si myslíte, že když jste dělal nějakého pohůnka na vojně, nebo kde , že se z Vás pokálím ? Nenechte se vysmát.

jo a ohledně toho podceňování - vy máte co říkat, podceňujete tady neustále práci MP, krákáte kraviny. To bude asi vymytím zeleného mozku v legii......

Matrix
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 18:55
Odpovědět 


Teď jste na to káp, vy jste tak prozíravý, že stačí několik vět a vy odhalíte člověka, to je až neuvěřitelné, já bych tak moc chtěl s vámi kamarádit, myslíte že by to bylo aspoň v rovině teorie možné??
Moc bych si to přál, třeba by jsme se časem někde setkali, třeba na přátelský pokec a kus piva, co vy na to??? :-)))

hern
Člen
# Zasláno: 11 Čen 2007 19:15
Odpovědět 


No to víte, ale vy by jste nechtěl - přece nejchytřejší muž na planetě se nebude zahazovat s povlem.....

osoba
# Zasláno: 12 Čen 2007 17:35
Odpovědět 


To matrix:

Tak mi tedy milý pane povězte, ale prosím pravdu, znáte někde v naší krásné vlasti MP která by byla složena z vysokoškoláků a středoškoláků?

Minimálně jednu takovou MěP určitě znám. Pracuje tam 26 strážníků, všichni mají maturitu, navíc tři z nich vysokoškolské vzdělání. Jmenovat nechci, myslím že tato informace není pro Vás stejně příliš důležitá a Vaše názory nezmění. Ale ptal jste se - sice někoho jiného - a tak odpovídám.

Matrix
Člen
# Zasláno: 12 Čen 2007 17:43
Odpovědět 


Osobo, neviděla jste tu běžet dva vysokoškolsky vzdělané strážníky honící podivného darebáka???
Díky za info, neinfo, znám, ale neřeknu, tak to je zcela logické opravdu, doporučuji méně návykových látek a návštěvu detoxu OSOBO.

osoba
# Zasláno: 12 Čen 2007 17:45
Odpovědět 


Ještě na doplnění. Pokud pominu ředitele Měp, jeden z vysokoškoláků pracuje jako velitel směny a druhý opravdu šlape v terénu. Přesto si troufnu tvrdit, že je duševně zdráv. Vysokoškolské vzdělání si dodělali již u MěP a na jejich práci a rozhledu je to znát. Samozřejmě že jejich školy měly zaměření na pr ávo či samosprávu. Je docela pravděpodobné, že časem řady MěP opustí. Nebude to však určitě kvůli tomu, že by jim najednou páce u MěP nevoněla. Ovšem v počtu, který u této MěP je, není příliš reálné získat pro všechny vyskoškoláky vedoucí funkce. Nelze zde jako u PČR udělat kariéru v postupu "nahoru". I proto již v minolosti od této MěP odešlo několik vysokoškoláků k Policii ČR, kde dnes zastávají vysoké funkce - např. šéfa krajské dopravky či vedoucího kriminálky na okresním ředitelství. A na to, odkud vzešli, nikdy nezapoměli a rádi vzpomínají.

osoba
# Zasláno: 12 Čen 2007 17:51
Odpovědět 


Je vidět, že o informace zájem nemáš. Tak je nežádej. Asi Ti to není po chuti, že Ti někdo odpověděl jinak, než jaká jsou Toje tvrzení. Je mrzuté, že nedokážeš rozumně a bez urážek vzít na vědomí nekonfliktní informaci. A nediv se, že nejsem ochotný Ti sdělit podrobnosti. Po tom, co jsem si přečetl na tomto webu nechci nechat někoho vláčet v bláznivých diskuzích, které se snaží jen zesměšňovat a nemají ani náznak ochoty diskutovat i věcně bez emocí.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 12 Čen 2007 19:13
Odpovědět 


osoba: samozřejmě nikdo nevylučuje, že některé obce nebo města mají toliko rozumu, aby stanovilo jako jedno z kritérií při přihlášení nového uchazeče, že musí mít minimálně střední vzdělání. Ovšem zde se řeší trochu něco jiného.

look
# Zasláno: 12 Čen 2007 20:43
Odpovědět 


Dobre
Je mi 38 let, byl jsem 2 roky na vojne a pri nastupu k MPHMP jsem byl pouze vyucen v 3 letem ucebnim oboru (maturitu jsem si dodelal pozdeji - pred nedavnem - levou zadni).
No a co jako?
V 8 a 9 tride ZDS (v prvni pol. 80 let) jsem nemel na vysvedceni jedinou trojku.
Umim plynne nemecky a anglicky, domluvim se italsky a francouzky.
Byl jsem vyucen v oboru, kde brali 2 lidi ze sta - lidi pouze s dobrymi znamkami nebo ty, co meli protekci. Takova byla doba.
Timto chci rici, ze ne vzdy zalezi jen na dosazenem vzdelani.. ale to nekteri asi nikdy nepochopi.

look
# Zasláno: 12 Čen 2007 20:49
Odpovědět 


mj. jsou v CR nektera mesta, kde je maturita pro prijmuti straznika podminkou. A upozornuji, ze opravdu NE KAZDEHO vyuceneho zeleznicare nebo zednika, co neumi napsat vetu bez hrubek, ktery hraje automaty a kazdy vecer udela 10 piv prijmou k MP.
Taci tam opravdu nemaji co delat..

Admin
Administrátor
# Zasláno: 12 Čen 2007 21:04
Odpovědět 


look: a co Váš stejnokroj? Pochlubíte se nám, co nosíte na sobě?

Citizen X
Člen
# Zasláno: 12 Čen 2007 21:17 - Změnil/a: Citizen X
Odpovědět 


Admin a stejnokroj, to už je obsese :-) Ptá se tě , looku, co nosíš na sobě. Brzo se tě třeba zeptá, jaké nosíš spodní prádlo :-))
Jinak už jsem tu někde psal, že maturita v dnešní době je jen canc papíru. Udělá jí každej trouba, kterej vyleze ZŠ se čtyřkama a osmělí se na nějakou soukromou SŠ. Maturita není měřítkem inteligence a u specifické policejní profese už vůbec ne.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 67 . 68 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je jedenáct mínus pět?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás community script miniBB™ © 2001-2022, Strážníci