reklama
Nacházíte se ve staré neplatné sekci!

spacer
Právní rozbory

POZOR NACHÁZÍTE SE VE STARÉ SEKCI - od 1.1.2009 platí nový zákon o obecní policii a může se stát, že text níže již není aktuální. Pro aktuální texty přejděte prosím na hlavní web!

Dovolujeme si Vám nabídnout některé ze zajímavých právních rozborů situací, se kterými se můžete běžně setkat na ulicích, které "hlídají" strážníci městských či obecních policií.

Dané případy je možno pojmout také jako možné řešení nastálé situace. Zastáváme hesla, že pokud strážník nechce či neumí řešit vzniklou situaci proaktivně s lidským přístupem, je možno použít všech zákonných možností pro úspěšné zvládnutí takové situace. Sami asi dobře víte, že strážníci, až na velmi světlé vyjímky, nepreferují lidský přístup k řešení přestupků, spíše preferují počet vybraných pokut. Toto jim můžeme mít za zlé pouze z části, protože jsou takto instruování svými nadřízenými. Máme potvrzenou informaci, že osobní ohodnocení (odměny) jsou v přímé závislosti na zadaném počtu vybraných pokut. Strážníci jsou tímto systémem motivování vybírat pokuty a neřešit to, proč je vůbec obecní policie jako celek zřízena.

Doufáme, že uvedené rady budou k užitku i Vám

 
spacer
spacer